NIETYPOWA LEKCJA PRZYRODY NA STADIONIE WROCŁAW

Uczniowie naszej szkoły poznawali budowę organizmu człowieka na modelach zbudowanych z klocków . A wszystko to na największej w Europie edukacyjnej wystawie budowli z klocków lego.

Niesamowite, wielkie konstrukcje  zbudowane z kilku milionów klocków, wyeksponowane w szklanych gablotach, podzielone były na działy tematyczne; Human Body, architektura zabytkowa i współczesna, wydarzenia historyczne, instrumenty, interaktywna mapa Europy, sceny znane z filmów i bajek i inne.

Dla nas szczególnie interesujące były układy narządów ciała człowieka: układ pokarmowy, oddechowy, krwionośny, kostny, precyzyjnie zbudowane z klocków lego.  Model serca wykonano z dbałością o szczegóły fizjologiczne, tak, aby dzieci mogły dokładnie zobaczyć jego podział na dwie komory i dwa przedsionki.  Ciekawostką wystawy było również porównanie się z najwyższym człowiekiem świata, który mierzył 272 cm, a jego sylwetkę (nawet twarz), wiernie odtworzono z klocków.

Na koniec  zwiedzania wystawy, dzieci mogły pobawić się w strefie zabaw klockami, co wielu uczniów „wciągnęło” bez reszty. Klocki lego różnej wielkości i kształtu stały się budulcem do tworzenia własnych konstrukcji. Czas nauki, czas zabawy, czas bycia ze sobą…

Elżbieta Bury

ZAPRASZAMY DO FOYOGALERII: