UWAGA! UWAGA! KOLEJNA LAWINA LAUREATÓW: MARTA, AGATA, MIŁOSZ, ŁUCJA, czyli recytatorska rewolucja w … prudnickiej willi Frankla

Dzisiaj, w urokliwej siedzibie Prudnickiego Ośrodka Kultury, miał miejsce IX Konkurs Recytatorski Poezji Romskiej.

Jak co roku, w ten grudniowy czas, opuściliśmy szkolne mury, by … magią romskiego słowa mówionego, talentem, odwagą i kunsztem recytatorskim - oczarować publiczność i… komisję konkursową.

Udało się! Profesjonalne jury, któremu tego roku przewodniczyła Róża Łakatosz – romska poetka i malarka z Poznania, doceniło wkład pracy i jakość recytacji wierszy autorstwa Papuszy, Jana Mirgi, Teresy Mirgi, Stanisława Stahino Stankiewicza w wykonaniu naszych recytatorów – gadżów.

W kategorii klas I-III: I MIEJSCE i NAGRODA SPECJALNA – Marta Włodarczyk (klasa II)

(W tej grupie wiekowej recytowało 30 uczniów z gminy Prudnik).

W kategorii klas IV-VI: II MIEJSCE  –  Agata Osiecka (klasa IV)

III MIEJSCE  –  Miłosz Sadło (klasa VI)

WYRÓŻNIENIE – Łucja Stonoga (klasa VI).

(W tej grupie wiekowej recytowało 33 uczniów z gminy Prudnik).

Gratulacje i niekończące się owacje dla Laureatek i Laureata!

Małgorzata Żuk

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: