II EDYCJA KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

28 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej.

Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na poezję angielską i zachęcanie uczniów do regularnej pracy nad językiem angielskim. Przedsięwzięcie skierowane było do uczniów klas IV-VII i polegało na interpretacji jednego wybranego wiersza w języku angielskim. Oceniając występy naszych młodych artystów komisja brała pod uwagę: stopień opanowania tekstu, poprawność językową, interpretację i wrażenie artystyczne. Uczestnicy mieli różne pomysły na przedstawienie wierszy. Jury czekało trudne zadanie, gdyż uczestnicy reprezentowali dość wyrównany poziom. Ostatecznie udało się wyłonić najlepszych.

I miejsce: Joanna Bandurowska – kl. VII

II miejsce: Michał Marut – kl. IV i Wiktoria Gurgul- kl. V

III miejsce: Wiktoria Hajdecka- kl. V i Laura Malinowska – kl. VII

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Pozostali uczestnicy konkursu oprócz dyplomów otrzymali słodkie upominki.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zachęcamy do czytania poezji w języku angielskim.

Małgorzata Gibek

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: