Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Ogólnopolska Konferencja dla wolontariuszy i opiekunów

Wolontariusze naszego Klubu Ośmiu Aniołów - A. Bandurowska i K. Masztalerz w dniach 17-19 listopada mieli zaszczyt po raz pierwszy uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji w Warszawie, której tematem była: „Godność człowieka, a niepełnosprawność”.

     Podczas spotkania uczestniczyły w mini szkoleniu na „Animatora Czasu Wolnego”. Pełny zabaw i inspiracji blok sprawił, że nikt się nie nudził. Spotkanie zakończyło się zabawą integracyjną podczas, której wolontariusze mieli okazję wzajemnie się poznać, wymienić doświadczeniami i nawiązać nowe kontakty.

      W kolejnym dniu opiekunowie uczestniczyli w wykładzie Joanny Fabisiak – prezes Fundacji „Świat na Tak”, która jest pomysłodawczynią i twórczynią ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków ”Ośmiu wspaniałych”. Wolontariusze natomiast mieli kolejne warsztaty: „Świat na wózku”. Przekonali się o tym, że niepełnosprawność nie przeszkadza w przemierzaniu świata i osiąganiu założonych przez siebie celów, ale również o tym, że nie wszystko układa się tak jak by chcieli. Niepełnosprawność w jakimś stopniu jest osobistą tragedią, jednak mimo niej ludzie chcą być aktywni. Mając pełną świadomość swoich praw, oczekują bezpiecznego, w miarę niezależnego życia, edukacji i pracy oraz umożliwienia im pełnego udziału w życiu społecznym i politycznym.

     W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w projekcji filmu połączonego z panelem dyskusyjnym i warsztatami na temat autorytetów. Po tak ciężkim dniu przyszedł czas na spacer i krótkie zwiedzanie Warszawy.

     Uczestnictwo w konferencji przybliżyło dzieciom ideę działalności „Klubu Ośmiu Wspaniałych”. Utwierdziło w przekonaniu, że niesienie pomocy stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, a bycie wolontariuszem to nie tylko odpowiedzialność. To przede wszystkim ogromna satysfakcja z niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

 

Bożena Sajewicz

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-341.html

 

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192318