Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Konferencja dziecięca - „ Rozwój militarny na przestrzeni lat”

Od skałki do iglicy, bo tak można mówić o konferencji, którą przygotował nam uczeń klasy III - Jakub Daniluk. Podczas swojej prezentacji, szczegółowo i w niezwykły sposób omówił rozwój strzeleckiej broni na przestrzeni lat. Przedstawił nam rekwizyty broni skałkowej, po czym dokładnie opisał jego budowę i sposób użytkowania.

     Bardzo ciekawie opowiadał o broni maszynowej AK 47. Każdy fan militariów, a w szczególności sprzętu wojskowego powinien znać nazwisko rosyjskiego konstruktora Michaiła Timofiejewicza Kałasznikowa. AK47 swoją sławę zawdzięcza prostej konstrukcji oraz niezawodności. Jest to broń, która po nieznacznych modyfikacjach używana jest do czasów współczesnych zarówno jako broń bojowa, jak i karabinek sportowy.

     Miłym akcentem i ciekawostką była prezentacja hełmu wojskowego i maski przeciwgazowej. Każdy z uczestników konferencji mógł osobiście zobaczyć i przymierzyć te dwa rekwizyty. Choć Jakub jest dopiero uczniem III klasy  to cieszymy się, że potrafił zainteresować uczniów naszej szkoły tym niezwykłym tematem. Za przeprowadzenie ciekawej konferencji serdecznie dziękujemy.

Bożena Sajewicz

Foto

Foto

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-340.html

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192407