Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

„Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa”.

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

13 października 2017 roku w  naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, sołtys wsi Moszczanka, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Jolanta Brudniak, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. Serdeczne gratulacje zostały przekazane również Pani Edycie Worożańskiej, która otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Pani Elżbiecie Bury za Nagrodę Kuratora.

W części artystycznej  uczniowie Samorządu Szkolnego wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali  krótką  artystyczną akademię. Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom, pracownikom szkoły oraz emerytom  laurki wykonane przez Klub Anioła.

Bożena Sajewicz

Samorząd Uczniowski

Foto

Powrót

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4192283