Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Trampoliny, Helios i Muzeum Polskiej Piosenki - IV i V klasa w stolicy naszego województwa

Wycieczka jak marzenie
News       W końcu nadszedł długo wyczekiwany dzień, w którym to udaliśmy się na wycieczkę do Opola razem z klasą piątą. Pobudka była bardzo wczesna, ale mimo to podekscytowani wsiedliśmy do autobusu, który przyjechał po nas pod szkołę.            Pierwszym etapem wycieczki była wizyta w parku trampolin. Niesamowite miejsce,  w którym mogliśmy przez godzinę poskakać niczym kangury. Następnie udaliśmy się do kina na film pt. „Czarny młyn’’. Seans (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-25

III miejsce w Terenowym Turnieju Ekologicznym

Nasza drużyna w składzie: Marta Włodarczyk z kl. VI, Magdalena Wójtowicz z kl. VII i Michał Marut z kl. VIII zdobyła III miejsce w Terenowym Turnieju Ekologicznym organizowanym przez Zespół Opolskich Parków Krajobrazowych – Oddział Parku Krajobrazowego „Góry Opawskie” oraz Nadleśnictwo Prudnik.
News Finał konkursu odbył się w Pokrzywnej. Uczniowie wędrowali między poszczególnymi, wyznaczonymi w terenie stanowiskami i rozpoznawali: drzewa i krzewy na podstawie liści, zwierzęta na zdjęciach, zwierzęta po głosie oraz tropy i ślady zwierząt. Rozwiązywali test wiedzy o trybie życia zwierząt i Parku Krajobrazowym „Góry Opawskie”.     W oczekiwaniu na wyniki, nasza uczennica – Marta Włodarczyk zajęła I miejsce w  konkurencji „Memory”, w której odnalazła najwięcej par zwierząt.      Uczniowie (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-22

Hobby naszych najbliższych jako sposób na nudę

„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika, kota, rybki oraz psa…”
News W środę 19 października rozpoczęliśmy cykl spotkań z ludźmi pozytywnie zakręconymi na punkcie sportu, kolekcjonowania czy też innego hobby. O tym, że szukanie „sposobu na nudę” nie zna granic udowodniła nam Pani Dominika Sawicka, która przedstawiła nam po krótce dyscyplinę boksu. Dzieci były bardzo zaciekawione, zwłaszcza że mogły założyć prawdziwe rękawice i poboksować oczywiście uderzając w worek treningowy. Pani Dominika zaznaczyła, że dyscyplina ta nie polega na biciu się, tylko jest to sztuka walki, która uczy dyscypliny, przestrzegania (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-22

„Jesiennie w Pyrolandii”

Słyszeliście kiedyś takie nazwy: buła, bulwa, buroczka, bryszka, duła, gałuchy, grule, karpela, kromel, pantufka, pyry? Tak nazywane są ziemniaki w różnych rejonach Polski. W Polsce jest około 120 odmian ziemniaków, a na świecie 5 000 gatunków.
News Właśnie jedna z tych ziemniaczanych nazw była dla nas inspiracją, aby krainę tegorocznych jesiennych zabaw nazwać Pyrolandią. To integracyjne wydarzenie sprawiło radość wszystkim uczniom klas I-III. Spotkanie miało charakter wielkiej zabawy i przebiegało w dwóch etapach. Pierwszy etap, to prowadzone w klasach warsztaty plastyczne, których efektem były piękne jesienne drzewa wykonane ze zgromadzonych materiałów przyrodniczych i papierniczych. O tym jak przebiegała praca grupowa nad wykonaniem arcydzieł opowiadali ich autorzy na boisku szkolnym. Tam też (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-22

Takie momenty dodają skrzydeł…

„Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!” – rozstrzygnięcie konkursu literackiego i plastycznego, realizowanego w ramach Poddziałania 9.1.1 RPO WO 2014-2020 nastąpiło 19.10. w Filharmonii Opolskiej
News Konkurs plastyczny kierowany był do uczniów klas I – III i polegał na pokazaniu artystycznej wizji świata zdalnego nauczania w dowolnej formie. Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatora. W terminie wpłynęło niemal 996 prac plastycznych w tym 6 prac z klasy trzeciej. Przyznano 54 nagrody dla finalistów. To właśnie nasza Basia Bocheńska znalazła się w gronie finalistów.  Jej radość była ogromna.  Samo wejście na scenę, światła reflektorów, dodały jej niezwykłej swobody, pewności siebie i nieukrywanego (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-20

Festiwal sztafet

News Dnia 6 października 2021 r. w Opolu odbył się Festiwal Sztafet. Byliśmy jedyną szkołą, która wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych na szczeblu wojewódzkim. Na starcie stanęło 8 szkół z całego województwa opolskiego m.in. z Nysy, Opola, Głuchołaz, Namysłowa, Praszki, które realizują w szkołach tradycje lekkoatletyczne. Rywalizacja więc była ogromna i stres niemniejszy. Zajęliśmy V i VI miejsce w województwie. Jest to wielki sukces naszych uczniów, bo rywalizując z takimi szkołami nie kończyliśmy biegu na ostatnim (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-20

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2021

News     W miniony czwartek cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej akademii został odczytany list, który przygotowała Pani Dyrektor Małgorzata Tuz z życzeniami dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Życzenia dla  pedagogów płynęły również ze strony Rady Rodziców – Pani Katarzyny Bolibrzuch, Sołtysa Wsi Moszczanka Pana Mieczysława Partycznego oraz Samorządu Uczniowskiego, Klubu Anioła i Świetliczaków.     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2021-10-20
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 3036135