SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Sezamu wrota otwarte dla Moszczanki

Jeszcze nie tak dawno w drodze do …, a dzisiaj … sukces!!! Gminny Konkurs Recytatorski „Wierszykowy Sezam” zdobyty!!!
News Wielką radość sprawili nam recytatorzy z najmłodszej grupy wiekowej klas I-II. Wszystkie nasze moszczanieckie dzieci, tak ujęły członków jury, że każde z nich otrzymało wyróżnienie w formie dyplomu i nagrody książkowej. Popisom towarzyszyły mocne bijące serca i nieukrywana radość rodziców. Nasze gratulacje kierujemy do wyróżnionych: Wiktorii Adamczyk i Niny Mączki z klasy 1, wych. Jolanta Brudniak oraz Amelki Arendalskiej, Zuzi Olejnik, Zosi Lach z klasy 2, wych. Elżbieta Bury. Dziewczynki…. Jesteśmy z Was dumne! Jolanta (...)
Data: 2019-11-21

Wielkie gratulacje!!

News

Marta Pawka wzięła udział w XXV Konkursie wiedzy o BHP w rolnictwie. W eliminacjach powiatowych wykazała się bogatą wiedzą i znajomością zagadnień. 13 XII 2019 będzie brała udział w finale wojewódzkim.

Zygmunt Krawczyk
Data: 2019-11-18

MODELE KOMÓREK

Uczniowie klasy V, w ramach lekcji z biologii wykonali modele komórki roślinnej, zwierzęcej oraz bakteryjnej.
News Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: plastelinę, tacki papierowe, kredki. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością, wykonane prace przyciągają wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiają precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju przedstawiające poszczególne organelle, pozwoliła uczniom w ciekawszy sposób zapoznać się z ich budową i funkcjami. Król Anna   (...)
Data: 2019-11-18

Wspomnienie złotego października

W październiku, który nie poskąpił ciepłych dni, klasa druga odbyła warsztaty przyrodnicze.
News

Poprowadził je specjalista od edukacji leśnej z Nadleśnictwa Prudnik- p. Rafał Kasza. W Jarnołtówku weszliśmy do lasu, gdzie ogromna ilość złotych  liści stworzyła wspaniałą okazję do zabawy. Na warsztatach uczyliśmy się rozpoznawania gatunki drzew liściastych i iglastych, mierzenia  wysokości i średnicy drzew używając profesjonalnych przyrządów leśnych.

E. Bury

Data: 2019-11-17

Nie….. Dzień, ale Dni Głośnego Czytania w naszej klasie

Klasa pierwsza przystępuje do Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”
News Podczas tygodnia czytania w naszej „Poczytajni” zgromadziliśmy na leśnej polanie wokół Magicznego drzewa ludzi kultury, bibliotekarzy, dyrekcję,  sympatyków akcji w osobach rodziców, nauczycieli i samych pierwszaków (13 osób), tak pięknie czytających kolejne przygody Gangu Słodziaków. Przeczytaliśmy trzecią część 3 razy i nie mieliśmy dosyć.  Treści opowiadań były inspiracją do stworzenia żywego albumu Słodziaków w roli głównej – nasi bohaterowie. Przykleiliśmy nasze prace na gazetach i (...)
Data: 2019-11-17

„Jestem dzieciakiem, prawdziwym przedszkolakiem” [Łąka Prudnicka]

Nadeszła długo oczekiwana przez wszystkich chwila Pasowania na Przedszkolaka, poprzedzona krótkim występem przygotowanym przez maluszki dla starszaków.
News   Pani Marzena  „zaczarowanym ołówkiem dokonała uroczystego pasowania nowych dzieci na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem i pamiątką tak ważnego dnia było uroczyste wręczenie dzieciom dyplomów i zapozowanie do wspólnego zdjęcia.      Wszystkim pasowanym przedszkolakom serdecznie gratulujemy i witamy w Krainie Uśmiechu a starszakom dziękujemy za piękne przyjęcie. Marzena Michalik     ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-595 (...)
Data: 2019-11-15

„Ciekawy zawód - spotkanie z fryzjerkami” [Łąka Prudnicka]

W czwartek 14.11.2019 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu panią Kamilę Starzec i Karolinę Chrobak fryzjerki z salonu MONTIBELLO w Prudniku.
News Pani Kamila, właścicielka salonu opowiedziała przedszkolakom o  o higienie i pracy fryzjera, pokazała  narzędzia fryzjerskie omawiając je kolejno i razem z panią Karoliną urządziła dzieciom mały pokaz pracy fryzjera, co wywołało mnóstwo emocji. Przedszkolaki poznały  atrybuty fryzjera:  pelerynę, różnego rodzaju grzebienie, szczotki, nożyczki, suszarkę, prostownicę, lokówkę, i wiele innych.  Następnie wykonała wymyślne fryzury chętnym dzieciom i naszym paniom z przedszkola. Największym zainteresowaniem wśród (...)
Data: 2019-11-15
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB