Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Edukacyjna Sieć Antysmogowa – MAMY TO!

Dzięki przyłączeniu do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) nasza szkoła otrzymała możliwość przystąpienia do projektu „ESA dla OSE”, dzięki któremu otrzymaliśmy CZUJNIK SMOGOWY.
News Podczas rekrutacji szkoła musiała spełnić dodatkowe kryteria,  tj. głosowanie uczniów  oraz konkurs – praca kreatywna. Szkolne jury wyłoniło pracę uczennicy klasy VI -  Marty Włodarczyk. Praca była zgodna z tematyką konkursu oraz została pozytywnie zaopiniowana przez komisję. Dzięki naszym wspólnym działaniom nasza placówka otrzyma CZUJNIK SMOGU, który niebawem zostanie zamontowany na budynku naszej szkoły. Anna Król   (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-07-13

# Dzieci Uczą Rodziców

Dbając o edukację moich dzieci kolejny rok przyjęłam zaproszenie do udziału w niezwykłej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej “Dzieci Uczą Rodziców”. Organizatorem Akcji jest Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu.
News Celem akcji było: Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych Wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy Zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem akcji. Nie zawiodłam się na jakości proponowanych, comiesięcznych lekcji, podejmujących tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. Zrealizowaliśmy 10 lekcji, które dotyczyły obszernej tematyki: Lekcja 1 „Bezpieczny uczeń” - poszerzenie i utrwalenie wiedzy z obszaru bezpieczeństwa dzieci w (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-28

„Dąb możliwości”

Silny, wzniosły, wieczny, wyjątkowy…
News Taki niech wyrośnie „Dąb możliwości”, wyhodowany z żołędzi przez miłośniczki przyrody Maję i Ninę z klasy 3. Zdecydowaliśmy wszyscy jednym głosem, że na pamiątkę ukończenia I etapu edukacyjnego zasadzimy koło letniej sceny drzewko, a właściwie 2 małe dęby. Tak też się stało. W obecności pani dyrektor nasze „dęby możliwości” znalazły swoje miejsce w otoczeniu zieleni i przyrody. Miłośniczki otrzymały dyplomy sprawnościowe, a wszyscy zadanie do wykonania - opieka nad drzewkami! Niech rosną, dają siłę i wiarę w wielkie możliwości (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-28

Survival w Pokrzywnej

Nie lada przeżyciem okazała się wycieczka do lasu w Pokrzywnej. Tym razem nie towarzyszył nam spokój i relaks, tym razem… uczyliśmy się sztuki przetrwania.
News 22 czerwca nasi najmłodsi uczniowie, mieli okazję poznać i sprawdzić się  w trudnych warunkach leśnych, bez podstawowych wygód i narzędzi. Dzieci samodzielnie przygotowały ognisko i rozpaliły je bez użycia zapałek, rozniecając je iskrą przez użycie krzesiwa. Kolejnym zadaniem było odpowiednie rozpięcie hamaka między drzewami i bezpieczne, wygodne ułożenie się w nim. Wiele emocji wzbudziło ubranie na siebie kamizelki wojskowej, hełmu i z karabinem (spokojnie, to tylko replika) w ręce, bieg po polanie. Zmęczeniu towarzyszyła radość i ulga, że wracamy do (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-23

#WakacjeZDzieciUcząRodziców

News Szukasz ciekawego pomysłu na spędzanie wakacyjnego czasu ze swoim dzieckiem? Mamy dla Was ciekawą propozycję. Wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatorem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców ” zapraszamy do udziału w akcji "Wakacje z akcją Dzieci uczą rodziców". W ramach akcji w każdy wakacyjny piątek CRL będzie udostępniać w formie elektronicznej darmowe zadania i kolorowanki dla dzieci. By zgłosić się do udziału w akcji należy wypełnić krótki formularz, do którego link zamieszczamy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-21

Rozdanie nagród

News Dnia 15.06.2022 zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez panów Marka i Markusa pod koniec marca w ramach projektu Goethe-Institut oraz Centralna Biblioteka Josepha von Eichendorffa. Panowie przyjechali do szkoły 30.03.2022r z książkami w języku niemieckim a uczniowie mieli możliwość ich wypożyczenia i wzięcia udziału w konkursie. Konkurs ten polegał na zrobieniu pracy plastycznej lub technicznej o wypożyczonej książce.   III miejsce - Marta Włodarczyk kl.6 II miejsce - Asia Włodarczyk kl. 2 I miejsce - Dawid Bocheński (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2022-06-21
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 3574636