SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

MAŁY-WIELKI OLIMPIJCZYK

Dnia 12 grudnia 2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne zawody w grach i zabawach klas IV. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe w Prudniku oraz ZSP z Moszczanki.
News Rywalizacja na zawodach była ogromna i każdy zespół chciał wygrać. Po zaciętej walce I miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z ZSP w Moszczance, a II miejsce wywalczyła dużyna chłopców. Dziewczęta zakwalifikowały się na zawody powiatowe, które odbędą się 3 stycznia 2019 r. w Białej. Życzymy powodzenia! Skład drużyny dziewcząt: Szopa Weronika, Włodarczyk Marta kl. III, Gołowkin Hanna, Kania Aleksandra, Pach Weronika, Pasek Jagoda, Pustelniak Miriam, Sitek Malwina, Wójtowicz Magdalena, Szpara Julia. Skład drużyny chłopców: Bar (...)
Data: 2019-01-16

PODSUMOWANIE PROJEKTU „ŚWIERK-DRZEWO ROKU 2018”

Podsumowaniem projektu edukacyjnego „Świerk- drzewo roku”, prowadzonego przez Nadleśnictwo Prudnik, był szkolny konkurs wiedzy o świerku. Przygotowali go panowie: specjalista ds. edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik- p. Rafał Kasza i p. prof. Karol Koziarowski- emerytowany nauczyciel biologii prudnickiego liceum.
News W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas III- VIII w dwóch kategoriach wiekowych: III- V i VI- VIII. Młodszą grupę reprezentowali w konkursie: Zuzanna Bolibrzuch, Marta Włodarczyk, Julia Biernat, Magdalena Wójtowicz, Zuzanna Kurbasów i Michał Marut. Starszą grupę uczniów reprezentowali: Szymon Augustyn, Lena Wizer, Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Joanna Bandurowska i Amelia Sitek. Organizatorzy byli pod dużym wrażeniem wiedzy przyrodniczej i dendrologicznej naszych uczniów. Byli zmuszeni dodatkowymi pytaniami rozstrzygnąć wynik konkursu (...)
Data: 2019-01-16

LEĆ KOLĘDO, LEĆ!!!

Słów kilka o sukcesach solistek i zespołu „Opawskie Nutki” z ZSP w Moszczance na wojewódzkich przeglądach muzycznych w Opolu i w Nysie.
News         Dnia 8.01.2019 r. odbył się V Opolski Przegląd Muzyczny „ŚPIEWAMY KOLĘDY, PASTORAŁKI I POLSKIE PIEŚNI ŚWIĄTECZNE”. Był on zorganizowany w ramach konkursu historycznego „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Patronat honorowy nad nim objęli: Wojewoda Opolski Pan Adrian Czubak i Opolski Kurator Oświaty Pan Michał Siek. Patronat medialny: Historia Lokalna, Opolski Informator Patriotyczny „Biało-czerwone Opole”, TVP 3 Opole, Radio DOXA i Polskie Radio Opole. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych (...)
Data: 2019-01-13

GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTY

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym tj. 11 stycznia nasze uczennice zdobyły czołowe miejsca w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego na etapie gminnym.
News Na 23 uczestników Joanna Bandurowska, uczennica klasy VIII zdobyła III miejsce, zaś Kinga Żurakowska z klasy VII uplasowała się na miejscu VI. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się zaawansowaną wiedzą gramatyczną, znajomością słownictwa, umiejętnością czytania ze zrozumieniem i posiadać bogatą wiedzę o Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że zadania nie należały do łatwych, dziewczyny pięknie poradziły sobie zarówno z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Małgorzata Gibek (...)
Data: 2019-01-11

POLSKO-GRECCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

Początek roku szkolnego 2018/2019, to nawiązanie współpracy uczniów klasy IV z rówieśnikami z jednej z greckich szkół w Prevezie. Już w pierwszym otrzymanym liście uczniowie dowiedzieli się, że Preveza to piękne nadmorskie miasto z portem jachtowym, niezwykle urokliwymi plażami, neoklasyczną zabudową, wieloma zabytkami, kafejkami i restauracjami.
News       Współpraca rozpoczęła się od wymiany listów, w których uczniowie prezentowali siebie, swoje upodobania, zainteresowania i ciekawostki. To pierwsze wirtualne spotkanie dzieci sprawiło im wiele radości, każdy  chciał pochwalić się, czego dowiedział się o swoim greckim koledze czy koleżance. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie wykonali kartki świąteczne i zredagowali życzenia w języku polskim i angielskim. Od greckich kolegów, oprócz kartek świątecznych, otrzymali plakat z ich zwyczajami i tradycjami bożonarodzeniowymi (...)

„DAR SERCA” od 7 klasy

Już po raz kolejny uczniowie klasy siódmej pokazali, że pamiętają o najmłodszych.
News W świątecznym nastroju, z kolędą na ustach i tacami pełnymi zabawek siódmoklasiści wyruszyli do przedszkola, by tam obdarować wszystkie dzieci prezentami. Po wspólnym kolędowaniu i złożeniu życzeń uczniowie udali się jeszcze z podarunkami do uczniów klasy pierwszej i drugiej. Wspaniale było patrzeć na uśmiechnięte twarze dzieci. Tak niewiele trzeba, by sprawić radość drugiej osobie.                                                               Jolanta (...)

„Jasełka” - wizyta w szkole podstawowej w Łące Prudnickiej

4 stycznia wszystkie przedszkolaki wraz z paniami otrzymały zaproszenie na obejrzenie Jasełek w szkole podstawowej w Łące Prudnickiej. Mroźna i trochę śnieżna pogoda nie przeszkodziła nam w dotarciu na miejsce.
News Po przywitaniu nas  przez panią Jolantę Dydę w skupieniu i z uwagą mogliśmy raz jeszcze przeżywać urok minionych świąt. Piękne stroje, dekoracje i oprawa muzyczna ubarwiła nam to niecodzienne przedstawienie, zabierając nas w podróż sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, diabłów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Przedszkolaki nie szczędziły braw. Wszystkim dziękujemy  (...)
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla