SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

PODSUMOWANIE PROJEKTU „UNITED THROUGH CULTURE AND TRADITION”

Miło nam poinformować, że produkt finalny projektu „United through culture and tradition” jest już gotowy.
Pragnę przypomnieć, że projekt realizowany był w ramach programu europejskiego eTwinning przez cały rok szkolny 2018/2019. Działania zaplanowane w tym projekcie realizowane były na zajęciach języka angielskiego z uczniami klasy VII. Ostatecznie do końca projektu oprócz naszej szkoły dotarli partnerzy z Rumunii i z Grecji. Uczniowie nie tylko poszerzali wiedzę na temat kultury i tradycji innych krajów europejskich, ale doskonalili umiejętności językowe oraz  nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Z wypracowanych materiałów powstało ciekawe (...)
Data: 2019-09-08

HARMONOGRAM DOJAZDÓW DO SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

HARMONOGRAM DOJAZDÓW DO SZKOŁY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 Wyjazd z Prudnika - godz. 7.15 Powrót do Prudnika - godz. 13.44; 14.39; 15.49 Dzieci wsiadają i wysiadają na przystanku szkolnym (na górnym asfalcie).
Data: 2019-09-03

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

W poniedziałkowy poranek z radością przywitaliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.
News      Na inauguracyjną uroczystość po dwumiesięcznym wypoczynku przybyli uczniowie i nauczyciele. Obecnością swą zaszczycili nas również goście, przyjaciele szkoły, absolwenci  i rodzice. Wszystkich, a szczególnie pierwszoklasistów wstępujących w progi szkoły, serdecznie przywitała pani Jolanta Brudniak – wychowawczyni.    Podczas inauguracji pani Maria Strońska – dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty – podziękowała pani Jolancie Brudniak - ustępującej stanowiska dyrektora naszej placówki – (...)
Data: 2019-09-03

Niech żyją Wakacje [Łąka Prudnicka]

News I znów minął kolejny rok przedszkolny. Kolejna grupa starszaków z naszego przedszkola pójdzie po wakacjach do szkoły, do pierwszej klasy. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały część artystyczną, natomiast rodzice przygotowali dla absolwentów upominki, a dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek i atrakcje na ogrodzie: bańki mydlane, koło fortuny i zabawy na dmuchanych zamkach. Było bardzo ciepło, miło i radośnie, rodzice na kocach piknikowych przyglądali się, jak ich pociechy się bawią.  Wszystkim rodzicom dziękujemy za bardzo dobrą współpracę, (...)
Data: 2019-06-30

„Nasi milusińscy” [Łąka Prudnicka]

News W ramach zajęć „Nasi milusińscy” dzieci z grupy Misiów pochwaliły się zwierzątkami, którymi  opiekują się w domu. Niektóre zwierzątka zostały zaproszone do przedszkola: szczeniaczek Łatek Martynki; króliczki Wiktora, które razem z dziadkiem karmił butelką, bo ich mama umarła; króliczki Burgundzkie Amelki i Ali oraz kotka Miau Miau Kacperka i Julki. Inne dzieci przyniosły do przedszkola zdjęcia swoich pupili. Ewa Pelczar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-571.html (...)
Data: 2019-06-30

Podsumowanie innowacji pedagogicznej „W poszukiwaniu swojej przyszłości zawodowej”

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole realizowaliśmy z uczniami klasy ósmej innowację pedagogiczną „W poszukiwaniu swojej przyszłości zawodowej”. Innowacja miała na celu zachęcać i motywować uczniów do planowania dalszego rozwoju edukacyjno-zawodowego, a rodzicom udzielać wskazówek jak pomóc swoim dzieciom w wyborze nowej szkoły i przyszłego zawodu.
News Realizacja innowacji odbywała się w ramach zajęć wychowawczych, zajęć z doradztwa zawodowego,  spotkań ze studentami, ludźmi równych zawodów, warsztatów z doradcami zawodowymi oraz wyjazdów do szkół ponadpodstawowych. W trakcie spotkań z doradcami zawodowymi młodzież mogła na nowo zweryfikować swoje mocne i słabe strony, określić swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe, dowiedzieć się jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Spotkania z absolwentami pozwoliły uczniom poznać specyfikę różnych szkół (...)
Data: 2019-06-25

EUROPEJSKI PROJEKT „UNITED TROUGH CULTURE AND TRADITION”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy VII w ramach międzynarodowej akcji eTwinning realizowali projekt „United trough culture and tradition”. Oprócz naszej szkoły partnerami w projekcie były szkoły z Rumunii, Grecji i Turcji. Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie, jak ważną rolę pełni tradycja i kultura w każdym z krajów partnerskich.
News     Wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno–komunikacyjne uczniowie rozwijali kluczowe kompetencje językowe. Pierwsze rozmowy dotyczące kształtu tego projektu koordynatorzy przeprowadzili na początku roku szkolnego. Efektem tych rozmów było opracowanie działań na rok szkolny 2018/2019. Od października 2018 r. do maja 2019 r. realizowano następujące zadania: - wykonano ilustracje z popularnymi motywami danego kraju, - przygotowano rysunki przedstawiające stroje ludowe, - przygotowano prezentacje multimedialne na temat tradycji i zwyczajów (...)
Data: 2019-06-25
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB