SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

#piżama

24 września dzieci z naszej szkoły przystąpiły do ogólnopolskiej akcji „Dzień w Piżamach-Obudź w sobie Anioła” organizowanej przez fundację „Gdy Liczy się Czas”.
News Była to akcja charytatywna mająca na celu wsparcie dzieci przebywających na oddziałach onkologii, profilaktykę i stworzenie ośrodka kompleksowej rehabilitacji dla dzieci z chorobą nowotworową. Dlaczego piżama? Ponieważ jest to standardowe ubranie chorych dzieci. Dlatego na znak solidarności z dziećmi przebywającymi na oddziałach onkologicznych, w piątek przyszliśmy do szkoły w piżamach. Podczas zajęć świetlicowych wysłuchaliśmy również opowieści terapeutycznej „Bajka o dżdżownicy Helenie” oraz porozmawialiśmy o uczuciach po wysłuchaniu (...)
Data: 2021-09-24

WYCIECZKA DO GŁUCHOŁAZ

Po wakacyjnej przerwie czas na integrację zespołu klasowego.
News Wspólne wyjścia i przedsięwzięcia bardzo dobrze wpływają na atmosferę w klasie i relacje miedzy dziećmi. Uczniowie klasy drugiej wykorzystali pogodny dzień września i wybrali się na wycieczkę do Głuchołaz – Zdroju. Zwiedziliśmy piękne zakątki Parku Zdrojowego, weszliśmy na tężnię solankową, a na zakończenie wycieczki zjedliśmy pyszną pizzę w restauracji. Dzień był bardzo aktywny, spędzony na świeżym powietrzu. Dzieci zadowolone i uśmiechnięte uznały wycieczkę za udaną. Małgorzata Zaworska https://www.facebook.com/photo/?fbid=1950952798413954&set=pcb (...)
Data: 2021-09-20

“Międzynarodowy Dzień Kropki” kolejny raz obchodzony w atmosferze wielkiej kropkowej zabawy

Święto obchodzone w wielu krajach na świecie ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.
News I tak też się stało. Niby taka kropka, a ma olbrzymią moc i możliwości. Zaczęło się wykropkowania swojego imienia, potem z EduNect „Pląsające kropki”, „Nietypowa kropkowa tabliczka mnożenia”. Na stworzonych, wymyślonych „Kropkowych bankomatach” dzieciaki zgromadziły niezłe, bardziej lub mniej okrągłe sumki. Wiele radości sprawiło wszystkim tworzenie ozdobnego „kołnierza”, który stał się nieodłącznym elementem zdjęć, nawet tych przyjacielskich. Niektórzy mówili, że to skrzydła. Niech się rozwijają!!! (...)
Data: 2021-09-20

„Dzień w klapkach i słonecznych okularach”

…letnie przygody wspominamy, na kolejne wakacje już z Kokoszą oszczędzamy… z cyklu „Inne niż wszystkie szczęśliwe 13” w klasie trzeciej
News       Jeszcze nie tak dawno wylegiwaliśmy się w słońcu na plaży, chlapaliśmy się w nagrzanych słońcem wodach, zerkaliśmy ze szczytów gór na piękne krajobrazy, wspominaliśmy wakacje, a już dzisiaj zaczynamy marzyć o kolejnych, tych za 10 miesięcy. Aby marzenia się spełniły potrzebne są pieniądze. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kokosza, grosz do grosza”, którego celem jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, na (...)
Data: 2021-09-16

Nauka i zabawa w „Cichej Dolinie”

10 września, dzieci z klas I- III wzięły udział w Integracyjnym Rajdzie Klas I- III. Zajęcia edukacyjne poza salą lekcyjną mają wiele walorów: poznawczy, społeczny a nawet terapeutyczny.
News Docelowym miejscem była „Cicha Dolina”, położona w Dolinie Bystrego Potoku w Pokrzywnej. Impreza miała wyraźnie charakter ekologiczny. Uczniowie zostali zaproszeni przez Park Krajobrazowy „Góry Opawskie” do obejrzenia niezwykle wartościowej wystawy przyrodniczej poświęconej roślinności i zwierzętom PK „Góry Opawskie”. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną, z nauczycielem przyrody, rozpoznawali przytulię wonną, niecierpka pospolitego, szczawik zajęczy i inne rośliny . W radosny i zabawowy nastrój wprowadziła dzieci p. Jola (...)
Data: 2021-09-15

Ubezpieczenie NNW 2021/2022

Ogólne warunki ubezpieczenia NNW   Instrukcja zgłoszenia szkody   Ubezpieczenie NNW dla dzieci i młodzieży   Ubezpieczenie NNW   (...)
Data: 2021-09-10

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

W atmosferze radości i nadziei na zajęcia stacjonarne rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021- 2022.
News      Pierwszy dzień szkoły starsi uczniowie wraz z wychowawcami przywitali w swoich klasach, natomiast najmłodsi rozpoczęli przygodę ze szkołą od uroczystego apelu na sali gimnastycznej.  Wzorem ubiegłych lat, uczniów przywitała p. Dyrektor Małgorzata Tuz, która w szczególny sposób zwróciła się do pierwszoklasistów. Obdarzyła dzieci wyjątkową „wyprawką” - nadzieją na sukcesy i rozwijanie talentów, przyjaźnią kolegów i nauczycieli, miłością do nauki i książek…     (...)
Data: 2021-09-01
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB