Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  KURS KOMPUTEROWY

Od 1 marca br. odbywają się zajęcia pn. „Nowoczesne technologie komputerowe” dla uczestników projektu Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji z siedzibą w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance, które dają mieszkańcom Gminy Prudnik możliwość poszerzenia horyzontów, a przede wszystkim nabycia nowych umiejętności. Dorośli stanęli przed niezwykłą szansą udziału w bezpłatnym projekcie, w trakcie którego nauczą się podstawowej obsługi komputera oraz wdrażania nowoczesnych technologii cyfrowych do codziennego życia. Na chętnych do nauki przygotowaliśmy różne możliwości rozwoju, w zależności od ich stopnia zaawansowania. Na zajęciach uczestnicy poznają podstawowe (...)
Utworzenie lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Zepole Szkolno – Przedszkolnym wMoszczance pozwala na wykorzystanie zasobów do pozaformalnej edukacji dorosłych w zakresie efektywnego nabywania umiejętności sprawnego posługiwania się komputerem oraz dostępnymi technologiami cyfrowymi. W zajęciach uczestniczą osoby, które dotychczas rzadko używały komputera i chcą nauczyć się jego obsługi. Dzięki indywidualnemu podejściu do uczestników, każdy ma możliwość zorganizowania swojego systemu pracy w komputerowym świecie. Podczas zajęć obowiązuje zasada bezpośredniego kontaktu z prowadzącym, analiza potrzeb uczestników oraz poszukiwanie odpowiedzi na wszystkie istotne pytania. Uczestnicy (...)
Zajęcia pn. „Nowoczesne technologie komputerowe”, prowadzone w ramach projektu Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Prudnik, są skierowane do osób dorosłych, które mają podstawowe umiejętności dotyczące obsługi komputera, lub też dotychczas w ogóle nie używały komputera i chcą nauczyć się jego obsługi. Program zajęć obejmuje: zapoznanie się z budową komputera, obsługą klawiatury, pakiet Microsoft Office, obsługę panelu sterowania, nabycie umiejętności poruszania się w Internecie, zakładanie, wysyłanie oraz odbieranie poczty elektronicznej, obsługę portali społecznościowych, zasady bezpieczeństwa w sieci. Każdy dorosły (...)
Mowa o uczestnikach zajęć pn. „Nowoczesne technologie komputerowe”, prowadzonych wramach Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Gminie Prudnik, którzy przekonali się, że bez wychodzenia z domu można robić zakupy, czytać codzienną prasę, czy nawiązywać nowe znajomości. Kursanci mogli wybierać to, co było w ich kręgu zainteresowań spośród różnych zagadnień: podstawy obsługi komputera, praca z systemem Windows, tworzenie dokumentów tekstowych oraz przeglądanie stron internetowych, nauka obsługiwania arkuszy kalkulacyjnych, zakupy w sklepach internetowych i korzystanie z bankowości internetowej. Zagadnienia zrealizowano przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach projektu: 15 laptopów, (...)

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482512