Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

1 marca 2021 r. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji (LOWE) w Moszczance rozpoczął warsztaty z języka z angielskiego. W zajęciach uczestniczy dziesięciu dorosłych mieszkańców gminy Prudnik. Nadrzędnym celem warsztatów jest aktywizowanie społeczności lokalnej na rzecz rozwoju tych umiejętności, które stanowią podstawę uczenia się przez całe życie. Nauka języków obcych należy do tych dziedzin, które wymagają ciągłej i systematycznej pracy. Uczestnicy mają możliwość zdobycia podstawowej wiedzy i umiejętności, które pozwolą im na komunikację w prostych sytuacjach życiowych tj., w hotelu, restauracji, sklepie, na ulicy itp. Zajęcia odbywają się (...)
Minęły trzy tygodnie od rozpoczęcia warsztatów języka angielskiego, a co za tym idzie sześć miłych i pracowitych spotkań już za nami. Każde spotkanie to okazja, aby zdobyć nowe umiejętności językowe. Choć do wakacji jeszcze sporo czasu, to uczestnicy potrafią zameldować i wymeldować się z hotelu, podać swoje dane personalne, opowiedzieć o sobie i swojej rodzinie oraz przeprowadzić proste rozmowy z nowo poznanymi osobami. Dominującą metodą podczas zajęć jest metoda komunikacyjna, dlatego układanie i odgrywanie dialogów to nieodłączne elementy naszych spotkań. Kursanci bardzo dobrze czują się w tych rolach, a ich postępy są imponujące. Doskonałym sposobem na rozwijanie umiejętności słuchania (...)
Podczas ostatnich zajęć odwiedziliśmy brytyjską rodzinę królewską. Film i artykuł o tej niezwykłej rodzinie był inspiracją do poszerzenia słownictwa na temat członków rodziny, wyglądu i cech charakteru postaci. Pojawiające się w autentycznych materiałach daty i liczby pozwoliły utrwalić angielskie liczebniki. Zaś opis Pałacu Buckingham był doskonałą okazją, aby poznać nazwy pomieszczeń i umeblowanie. Znaleźliśmy również czas, żeby spojrzeć na majestatycznie stojący Big Ben i nauczyć się pytać o czas i podawać godziny w języku angielskim. Na koniec odwiedziliśmy ulicę Oxford i centrum handlowe Harrods, gdzie kupiliśmy drobne upominki. Po powrocie z naszej wirtualnej podróży (...)
Podczas ostatnich spotkań skupiliśmy uwagę na tematyce zawodów, miejsc pracy i wszystkim co wiąże się z wykonywaniem pracy zawodowej. To był dobry czas, aby przyglądnąć się naszym profesjom, wcielić się w różne role zawodowe i sprawdzić, które zawody są nadal dla nas interesujące, a które zupełnie do nas nie pasują. Układanie i odgrywanie scenek rodzajowych pozwoliło utrwalić poznane słownictwo i zwroty. Natomiast nabyta umiejętność pisania ogłoszenia w sprawie pracy może okazać się przydatna na rynku pracy. Przy tej okazji, odwiedziliśmy też restaurację, gdzie doskonaliliśmy zwroty związane z zamawianiem wybranych potraw i napojów. Wiele uwagi poświęciliśmy czynnościom (...)
Ostatnie spotkania obfitowały w różnorodną tematykę dotyczącą funkcjonowania i radzenia sobie w typowych sytuacjach dnia codziennego. Przyswojenie słownictwa odnoszącego się do pór roku i warunków pogodowych pozwoliło porównać pogodę charakterystyczną dla naszego kraju z tą panującą w krajach anglojęzycznych. Odwiedziliśmy różne instytucje w mieście i dowiedzieliśmy się jak zapytać o drogę i udzielić informacji, w jaki sposób dojść do wskazanego miejsca. Ponadto, opisywaliśmy swoje domy, pomieszczenia i wyposażenie mieszkań. Wizyta u lekarza była dobrą okazją do tego, aby poszerzyć słownictwo na temat dolegliwości, urazów oraz nauczyć się, jak (...)
To ostatni tydzień zamykający przygodę z językiem angielskim, którą przeżyliśmy podczas trzymiesięcznych warsztatów języka angielskiego realizowanych w ramach Lokalnych Ośrodków Wiedzy i Edukacji. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu w poniedziałki i czwartki. Godziny spotkań zostały tak dobrane, aby kursanci mogli pogodzić uczestnictwo w warsztatach ze swoimi obowiązkami zawodowymi. Okres warsztatów można podsumować jako niezwykle intensywny i pracowity, który z jednej strony pozwolił uczestnikom nabyć nową wiedzę i umiejętności, z drugiej zaś na moment oderwać się od codziennych obowiązków. Uczestnicy warsztatów poznali podstawowe słownictwo (...)

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482488