Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  "Projekt POKL Równym Krokiem"

Publiczna Szkoła Podstawowa w Moszczance rozpoczyna realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pod nazwą „Równym Krokiem”. Autorką projektu jest dyrektorka szkoły Marzena Kędra. Program będzie realizowany w okresie do 30 listopada 2013 r. Łącznie w projekcie weźmie udział 64 uczniów w tym 37 dziewczynek. Celem ogólnym projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci poprzez rozszerzenie oferty edukacyjnej. W projekcie zaplanowaliśmy dwa trzydniowe wyjazdy edukacyjne do Pragi i Jury Krakowsko- Częstochowskiej. Wyjazdy połączone będą z warsztatami prowadzonymi techniką „doświadczeń (...)
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS. W naszej szkole program realizowany jest od 1.10.2012 r do 30.11.2013 r. Zapraszam do korzystania z zajęć i pobierania niezbędnych dokumentów w wersji elektronicznej oraz dostępnych w wersji papierowej w naszej Szkole, na tablicach ogłoszeń i biurze projektu – sekretariat szkoły. Materiały do pobrania: PROGRAM POKL 9.1.2 - RÓWNYM KROKIEM Harmonogram projektu
w ramach projektu „Równym Krokiem” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Uczniowie klas I-III uczestnicząc od listopada w zajęciach matematyczno – przyrodniczych rozwijali swoje zainteresowania i zdolności. Podczas wycieczki po okolicy, wędrując z fiszką poszukującą badali właściwości białego puchu, obserwowali przez lupę płatki śniegu. Pracowali w grupach nad grą dydaktyczną, wymieniając się pomysłami i spostrzeżeniami. Wykorzystując atlasy, książki przyrodnicze, a także pracownię komputerową, poszerzali swoje wiadomości dotyczące państw i (...)
Dzieci swoje pierwsze zajęcia z przedsiębiorczości rozpoczęły przeprowadzając wywiady z mieszkańcami wsi. Po wyczerpujących „doświadczeniach poszukujących”, mogły już samodzielnie odpowiedzieć na nurtujące je pytanie dotyczące definicji przedsiębiorczości i wspólnie określały jej cele. W dyskusji nt.: „Kim chciałbym zostać?” większość dzieci wiedziała co chciałaby robić w przyszłości, chociaż znalazły się i takie, które nie miały jeszcze pomysłu na odniesienie sukcesu w swoim dorosłym życiu. Wśród nich były takie, które w przyszłości chciałyby założyć własne przedsiębiorstwa. Wprowadzając (...)
Humanistyczny to znaczy… - tak brzmiał pierwszy temat warsztatów humanistycznych przeprowadzonych z grupą dzieci z klas I – VI w ramach projektu „Równym krokiem”. Na początku najmłodsi uczestnicy zajęć, kierując się tylko intuicją, podjęli próbę wyjaśnienia znaczenia trudnego dla nich słowa humanistyczny. Padające z ust siedmiolatków skojarzenia rozbawiały starszych uczestników, którzy wobec młodszych kolegów wykazali się dozą wyrozumiałości. Po interpretacyjnych próbach najmłodszych prym przejęli szóstoklasiści. Oni w subtelny sposób uzupełniali informacje. W tych okolicznościach (...)
Zajęcia matematyczno- przyrodnicze przebiegały wokół miesięcznych modułów tematycznych wiążących się w przemyślany sposób z porami roku i możliwością czerpania z zasobów przyrodniczych najbliższego otoczenia z wykorzystaniem narzędzi matematycznych. W części przyrodniczej uczniowie badając najbliższe otoczenie zdobywali wiedzę o osobliwościach przyrodniczych (niezwykły gatunek grzyba na boisku szkolnym, działanie destruentów jako czyścicieli organicznych). Dowiadywali się, jak możemy przewidywać pogodę obserwując i nazywając chmury, kolor nieba, zachowanie zwierząt. W części matematycznej uczniowie poznali tajemnice niezwykłych zjawisk przyrodniczych (np (...)
Wyjazd do Pragi wyjazd do Jury Krakowsko-Częstochowskiej Wyjazd do Wieliczki Wyjazd do Muzeum Wsi Opolskiej Wyjazd do Wrocławia Wyjazd do Tarnowskich Gór Wyjazd do Warszawy
ZIELONA SZKOŁA WŁADYSŁAWOWO 2013r. 20.06.2013 rok (czwartek) „Spotkanie z morzem” – pod takim hasłem upłynął pierwszy dzień pobytu naszych uczniów na zielonej szkole. Pogoda sprzyjała temu, by udać się na plażę i swój pierwszy kontakt z nią i z morzem upamiętnić swobodnym tekstem. Bezkresna przestrzeń, dużo ludzi Kolorowy piasek Falująca woda Ciepłe słońce ogrzewa nasze ciała I nagle załamanie, zmiana Piasek bez barw Groźna woda Zimny wiatr powoduje drgawki Taka już jest Bałtycka pogoda Zmienna, nieprzewidywalna… I w tym kryje się jej prawdziwy Urok. (...)
Baner

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482373