Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja

Kraina Jest taka kraina, Gdzie rzeka pełna jest mleka, Gdzie fruwają krowy i śpiewają sowy Gdzie myszy są duże jak słonie, Gdzie każde zwierzę rozumie ludzką mowę, Gdzie się spełniają wszystkie marzenia, Gdzie wszyscy ludzie są mili i bardzo szczęśliwi, Ale problem jest taki, Że ta kraina jest tylko w mojej fantazji. Ilona Luty, klasa (...)
Miłość Miłość to dla człowieka wielki dar Wielki dar noszący w sobie czar Jednak gdy odmówisz miłości Nigdy nie zaznasz jej zdolności A jej zdolność jest tak niesamowita, Że każdy na jej rozkaz od razu rozkwita I mam dla Ciebie przyjacielu poradę: Nigdy nie zostawiaj miłości na stratę! (...)
Pinokio Pinokio, pajacyk z drewna, Nie żadna Śpiąca Królewna! Uczy nas dobrego życia Bez oszustw i słabszych bicia. Bo choć Pinokio najpierw był niegrzeczny Zrobił się z niego dobry podopieczny. Najpierw wciąż kłamał i był leniwy Jednak stał się chłopcem uczciwym. (...)
Zima Pory roku są tak piękne Są tak bardzo uśmiechnięte Biała zima jest teraz O niej właśnie chcę śpiewać Śnieg zimą prószy Śnieg zimą lśni I niesie nam kolorowe sny Joanna Bandurowska, klasa IV Śnieg Śnieg pada coraz bardziej Zaczyna się robić biało. Śnieg pada coraz słabiej Słońce przebija (...)
Wiersz motywacyjny Gdy przegrywasz, jesteś zły. Bardzo często lecą łzy. Gdy wygrywasz, to się cieszysz. Nic cię nie potrafi speszyć. Z przegraną -źle się czujesz. Czegoś w życiu ci brakuje. Aby się realizować, trzeba trochę popracować! Oskar Sobieszczański (***) Za parę chwil przez ciebie zginę Na początku dobrze mi było Ale wszystko się odmieniło Było mi z tobą dobrze Ale teraz swej decyzji żałuję Ponieważ mego życia nie darujesz. (...)
Impreza u misiów Dawno, dawno temu, za górami, za lasami mieszkały sobie dwa misie. Były bardzo szczęśliwe, bo urodził im się syn. Tata miś powiedział do mamy misiowej: „Może urządzimy imprezę na cześć naszego syna?” Mama jak zwykle się zgodziła i powiedziała do taty, że to świetny pomysł. Urządzili piękny bal, zaprosili przyjaciół i wszyscy doskonale się bawili. Daria Jaworska Klasa II Pies policyjny Pewnego dnia do szkoły przyszli policjanci z psem policyjnym rasy owczarek niemiecki. Pies na imię miał Nero i był piękny, posłuszny i odważny. Słuchał swojego opiekuna. Pan pokazał nam, że pies rozumie komendy: „siad”, „zostań”, (...)
Kto powiedział, że ziemniaki Wyglądają jak gujawa Tego dopadną wieśniaki W mieście stołecznym Warszawa. /uczniowie klasy IV/ Kto powiedział, że ślimaki Jedzą tylko paryżanie Tego wsadzi się do paki Albo utopi w Sekwanie. /uczniowie klasy V/ Kto powiedział, że makaron To jest coś zakręconego Tego niech zabierze balon Może (...)
Zuzia Kurbasów Weronika Trembecka Daria Szkwarek Angelika Bolibrzuch Angelika Bolibrzuch Daria Szkwarek Oliwia Zięba
Dawno temu Baba –Jaga planowała sobie: - Jak polecieć do tego dziwnego kraju, do Polski? - Proponuję polecieć na miotle. Baba – Jaga posłuchała i poleciała do Polski. Bartłomiej Bandurowski Dawno temu na środku lasu stała sobie chatka, a w niej mieszkali Jaś i Małgosia. Pewnego razu Jaś i Małgosia wyszli z domu i wzięli koszyczek na grzyby i poszli w drogę. Zbierali różne grzyby: borowiki, kurki. Nagle poczuli jakiś (...)
Szkoła w Moszczance jest fajna. Jest najlepszym miejscem. Panie kucharki świetnie gotują, palce lizać! A panie świetnie uczą. Bartłomiej Bandurowski klasa 1 Nasza szkoła jest najlepszą szkołą na całym świecie. Mam tu fajnych kolegów i fajne panie. Kocham całą szkołę. (...)
Agnieszka Matuszak Asia Bandurowska Emilia Furgała Hania Stocka Iwona Krupa Jola Antonów Kamil Czerniak Klaudia Malinowska Laura Malinowska Oliwka Niesłuchowska Oskar Sobieszczańska
ENERGYLANDIA – ENERGII FONTANNA, czyli zapiski uczniów w formie listów, sprawozdań, kartek z pamiętnika, wierszy. Moszczanka, 22.05.2015r. Droga Wiktorio! Piszę do Ciebie ten list, bo chcę Ci powiedzieć, gdzie wczoraj byłam. Na pewno mi nie uwierzysz, ale jakimś cudem znalazłam się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Energylandia” w Zatorze. (…)Wyjechaliśmy z Moszczanki trzema autobusami o godzinie 7:00. Jechaliśmy miejskimi drogami, dlatego podróż trwała długo (ponad cztery godziny). Ale gdy wreszcie dojechaliśmy, byłam tak szczęśliwa, że obawiałam się, że z radości wybuchnę. (…) Opisałabym wszystkie atrakcje, ale list byłby bardzo długi.(…) (...)
Łucja Stonoga Adam Dziwisz Agnieszka Matuszak Amadeusz Iwanowicz Asia Bandurowska Emilka Furgała Hania Stocka Jola Antonów Karolina Antonów Karolina Konieczna Kinga Żurakowska Kinga Dynarowicz Klaudia Malinowska Miłosz Sadło Oliwia Cieśla Oliwka Mąka Oskar (...)
Łucja Stonoga kl. IV Dawid Łukaszewicz kl iV Jesica Jędrzejczak kl IV Kamil Mykita kl IV Karolina Antonów kl IV Kuba Zbaraszczuk kl IV Roksana Pasiecznik kl IV Tymon Rojek kl IV
Agnieszka Matuszak Amadeusz Iwanowicz Emilia Furgała Emilka Furgała Joanna Bandurowska Karolina Masztalerz i Paulina Podwysocka Kuba Zbaraszczuk Miłosz Sadło Natalia Bolibrzuch Tomasz Białopotocki Uczennice klasy V
MÓJ NAWIEDZONY DOM Zaczęło się zwyczajnie… Mama gotowała obiad, tata naprawiał rower, a braciszek bawił się. Zaczęliśmy się bawić w chowanego. Braciszek Olaf, który jest najmłodszy z naszej rodziny zaczął liczyć, ale wtedy przyszła Ala i Ola i też zaczęły bawić się z nami w chowanego. Ala schowała się w łazience, a Ola schowała się na starych skrzypiących schodach. I wtedy się zaczęło… Wszystko zaczęło się (...)
MAGICZNA KROPLA ŻYCIA Pewnego wiosennego wieczoru Piotr siedząc, na swoim wózku inwalidzkim, przy rozpalonym kominku, czytał artykuł pt.,,Kropla życia”. Nagle do kominka wleciała tajemnicza mapa. Piotr szybko podjechał do kominka i wyciągnął ją z płomieni. Rozwinął mapę i dowiedział się, że prowadzi ona do miejsca, gdzie każdy człowiek może być uzdrowiony. To było to miejsce, o którym z taką pasją i tak dużo czytał w artykule. Kolejnego dnia powiedział to swojemu najwierniejszemu przyjacielowi. Ten jednak w to nie wierzył. Nazajutrz jednak wybrali się razem do pobliskiego lasu. Dotarli do niewielkiej rzeki, którą ludzie zwali ,,ognistą”. Wtem z największego drzewa (...)
,,Miłość ” Bez niej nudno i smutno Czasem i trudno. Z nią naleśniki są smaczniejsze I ciasto bardziej czekoladowe Życie piękniejsze - bezowe Deszcz kropi przyjemnością chmury już niestraszne Słońce w sercu tęczę rozpala Miłość to wszystko, a wszystko to miłość. Sara Olejnik (***) Słońce na niebie Ludzie wokół ciebie Miłość w sercu Dla ciebie Dobrodziejcu Gdy zamykam oczy i zaczynam śnić To w moich snach (...)
Wiosna Wiosną ptaszki ćwierkają i ludzie pięknie śpiewają. Piękne kwiaty zakwitają i wiosnę zapowiadają. Na wiosnę kwitną przebiśniegi i żonkile, wtedy są piękne chwile. Wiosna tuż, tuż, tuż… i zima odchodzi już. Słońce świeci, deszczyk pada już się wiosna zapowiada. Na wiosnę w sadzie jest przyjemnie, dlatego dzieci się tam bawią chętnie. Andrzej Oszywa Wiosna za oknem Otwieram dziś rano oczy i (...)
„Słonik psotnik” Żył sobie mały słonik, na imię miał Psotek. - Psotku! – woła jego mama. - Psotku pora wstawać! - Już wstaję mamo - mówi zaspany Psotek. Biegnie tupiąc swoimi wielkimi stopami. - Dzisiaj twoje ulubione śniadanie. - Jakie? - Liście z błotem. - Mmmm, jak ja to lubię! Psotek zjadł pyszne śniadanie i poszedł się bawić. Niestety Psotek nie miał przyjaciół, ale i tak się zawsze świetnie bawił. Słonik był bardzo szczęśliwy. Gdy się już pobawił szybko pobiegł do domu zjeść obiad. Słonikowi i jego mamie żyło się szczęśliwie. Maja Giemzik klasa II „Dwa (...)
„Pyszna potrawa” Dawno, dawno temu… a może nawet i dziś, żyła sobie dziewczynka, która kochała gotować. Jej ulubioną potrawą była zupa z marchewką, chrzanem, ziemniakami i chlebkiem. Pewnego razu przed jej domem szli harcerze, więc dziewczynka postanowiła ich poczęstować. - Czekajcie… chcę was poczęstować! – zawołała dziewczynka. - Mmmm…. jakie pyszne! -zachwycili się harcerze. - Masz wielki talent, powinnaś go wykorzystać! Minęło wiele lat… Dziewczynka gotowała coraz więcej i coraz lepiej… Była już całkiem sporą panną. Postanowiła, że otworzy (...)
Pewnego dnia koło źródła przyleciała jaskółka. Obok był żółw, który musiał się napić, był spragniony. – Hej, jak masz na imię?- zapytał żółw. – Mam na imię Jaskółek - powiedział. I tak się zakolegowali. Pewnego dnia z gór przyleciał wróbel o szarych piórach. Okazało się, że to król ptaków. Mateusz Świtalski Myślę sobie godzinami, jakie w szkole zrobić zmiany. Lekcje trwałyby 5 minut, za to przerwy nie krócej niż 45 minut. W mojej szkole na każdej ławce stałyby wiatraki , a na półkach nie misie, tylko prawdziwe zwierzaki. Obiady także byłyby inne : frytki, (...)
Dziwna łąka Dawno, dawno temu, za lasem żyła sobie pewna dziewczynka, która miała 10 lat. Na imię miała Anastazja. Pewnego (...)
Łucja Stonoga Amelia Sitek Daria Jaworska Emilia Furgała Joanna Bandurowska Karolina Masztalerz Marta Pawka Olika Cieśla Wiktoria Gurgul Zuzanna Cieśla
„Śnieżna bajka” Zimowa tancerka do nas zawitała I drzewa w posągi zimy pozamieniała. Krzaki srebrnym puchem otuliła, A jezioro w wielkie lustro zamieniła. Dzieci po lustrze na łyżwach śmigały, A w domu ciepłego kakao dostały. Bartłomiej Bandurowski (...)
WYWIAD Z LEMUREM Kuba: - Witaj lemurze mam na imię Kuba i chciałbym przeprowadzić krótki wywiad, żeby dowiedzieć się czegoś ciekawego o Tobie. Lemur: - Cześć Chętnie odpowiem na Twoje pytania . K: - Jak to jest być lemurem? L: - Super. Jestem mały, zwinny i dzieciaki mnie lubią. K: - Gdzie mieszkają lemury? L: - Nasz dom to Madagaskar i Komory, ale można nas teżspotkać w ZOO. K: - Co lubisz jeść? L: - Odżywiam się roślinami i owadami. K: - Jaki tryb życia prowadzisz? L (...)
„Przyszła wiosna” Pewnego razu przyszła wiosna, która chciała pomagać. Pomogła kolibrom zbudować gniazda, jaskółkom pomogła zbierać robaki, a bocianom oczyścić drogę. Uprawy malowała na złoto, kwiatom pomagała budzić się na łąkach. Magnoliom puszczała kwiaty. Barwy przywoływała do życia. Gdy już skończyła poszła do domu odpocząć. Trzy godziny spała. Jak już się wyspała, to świstaki obudziła. Potem się spakowała i poszła na lotnisko. Wyruszyła na wakacje do Anglii. Tak się skończyła historia wiosny. Michał Marut klasa III „Wiosna” (...)
Wiosenne nastroje Czasem po porannej rosie wędrują wiosenne nastroje Razdeszcz i pioruny modre (czasem się ich boję) Innym razem słońce pogodne Czasem też przejrzysty śnieg Tak, to nie jest sen To marzec, kwiecień Maj! Istny wiosenny raj! Szymon Augustyn Przecież wkrótce i wiosny nie będzie Teraz łąki (...)
„Przygoda ze Sportusiem” Dawno, dawno temu żył sobie pewien krasnal o imieniu „Sportuś”. Krasnal chciał być zawodowym piłkarzem. Trenował i grał z innymi krasnalami. Kiedy był dobry w tym sporcie przeszedł do drużyny „Zielonych Krasnali”. Była to najlepsza drużyna w całym lesie. Tak się spełniło krasnala życzenie, osiągnął karierę i był szczęśliwy. Kiedy był dorosły trenował inne małe krasnale. W ten sposób piłka nożna stała się najpopularniejszym sportem wśród całej krainy krasnali. Weronika Trembecka „Pizzuś” Pewnego razu Pizzuś zamówił pizzę, bo był głodny i to bardzo. Długo nie mógł się jej doczekać (...)
,,Na skrzydłach przyjaźni’’ Pewnego razu wybrałam się do wesołego miasteczka z całą rodziną: z mamą, tatą i z bratem Kacprem. Tata szedł za rękę z Kacprem, a mama ze mną. Mama zapytała czy mam ochotę na watę, a ja odpowiedziałam ,że tak. Mama dała mi pieniądze, a ja stanęłam w długiej kolejce. Nagle mama zniknęła mi z oczu, a ja się przestraszyłam. Kupiłam watę i poszłam jej szukać. Mamy nigdzie nie było. Usiadłam na ławce i zaczęłam płakać. Wtedy ktoś do mnie podszedł i spytał jak się nazywam. Odpowiedziałam mu i też zapytałam o jego imię. -To ty nie wiesz? Jestem SpangeBob. Czemu jesteś taka smutna? -Bo zgubiła się moja mama. -Pomogę Ci (...)
Jesień Jesień złote warkocze plecie, liście barwi swe. I zawsze do nas, do zabawy rwie. W dzień pada deszcz, wieczorem przymrozki małe. Jesień idzie do nas po cześć i chwałę! Na ulicy pusto, nikogo nie ma… Jesień swym zimnym płaszczem nas okrywa. (...)
Amadeusz Iwanowicz Amelia Sitek Daria Szkwarek Emilia Furgała Filip Lempart Jesika Jędrzejczyk Kinga Żurakowska Laura Malinowska Maja Giemzik Marta Pawka Marta Piekarczyk Michał Marut Miłosz Sadło Oliwia Zięba
Alicja Batko, kl VI Alicja Batko, kl VI Alicja Batko, kl VI Dawid Łukaszewicz, kl VI Dawid Winiarski, kl VI Franek Grzywacz, kl V Joanna Bandurowska, kl VII Joanna Bandurowska, kl VII Kamil Mykita, kl VI Kinga Żurakowska, kl VI Kuba Zbaraszczuk, kl VI Laura (...)
Wiem, jak jest Siadam na ławce - sam, Wokół tylko wieżowce i ruchliwe drogi Nikogo tutaj nie znam, Ten świat wielki, szybki, srogi... Sięgam do mojej kieszeni, wyciągam paczkę i zapałki. Na drogach ludzie zmęczeni wracają na swoje działki... Zapalam pierwszego: Ach! Jak mi dobrze! Dokańczam piątego: Ja nie przedobrzę... Skończyła się paczka; serce mi pęka! Jaka to wielka jest dla mnie męka! Sięgam do mojej kieszeni, Niczego tam nie znajduję. Wszyscy są zamyśleni, a ja swój nałóg snuję... (...)
(...) Pąki białych róż trzymam w ręce, wtedy myślę o naszej ojczyźnie: o czystym kraju, wolnym kraju. Drugi maja to dzień narodowej flagi: biel to czyste serce, a czerwień to krew naszych dzielnych żołnierzy, którzy oddali swoje serce za naszą ojczyznę. Jędrzejczak Karol kl. IV Ojczyznę noszę w sercu! Ojczyzna moja to Polska – to miejsce gdzie żyje moja rodzina, to miejsce gdzie mieszkam ja. Ojczyzna moja to korzenie dziadków i babć. To nasza Marka, która nas karmi, to pola gdzie pracują nasi rodzice, aby zapewnić nam chleb, to lasy i łąki. Ojczyzna moja dziś (...)
(...) Święta to wyjątkowy czas. Kiedy siadamy przy wigilijnym stole, to czuję zachwyt. Kiedy dzielimy się opłatkiem, to czuję miłość. Kiedy jesteśmy w kościele i śpiewamy kolędy, to i ja śpiewam bardzo głośno. W Wigilię wszystko jest piękne i eleganckie... W tym dniu dzieje się jakaś magia. Przychodzi Mikołaj i daje prezenty! A dzieci to lubią. Co każdą wigilię jest 12 dań! Czy to nie jest magia? Jakub, kl. IV „Święty Mikołaj” Przyjdź Mikołaju dzieci czekają, do Ciebie listy z marzeniami wysyłają. Jesteś magiczny, jesteś wyjątkowy, na rozdanie prezentów gotowy. Jeden (...)
„MISJA W KOSMOSIE” Dawno temu żył krzywy człowiek i wyruszył w Kosmos. Zaklinowały mu się drzwi od rakiety i przyleciał agent, który powiedział, aby się odsunął, bo wybuchnie bomba. Agent uratował krzywego człowieka. Oglądali planety i wszystkie wybuchły. Dobę się kręciły i Pluton wszedł na wszystkie planety zanim wybuchły. Kamila, Martyna D. , Kacper „LATAJĄCY KOT” Dawno, dawno temu był sobie kot, który potrafił latać. Ten kot poleciał i zobaczył chatkę. Wszedł do chatki, a w niej (...)

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482450