Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Klub Aniołów

Klub Aniołów

Szkolny Klub Aniołów 2016/2017

Klub Aniołów w akcji

Klub Aniołów w nowym roku szkolnym także zameldował się na stanowisku, gotowy do niesienia pomocy wszystkim w szkole i poza nią.

 Cały wrzesień jego członkowie własnoręcznie/ od początku do końca, od łodygi po kwiatek/przygotowywali upominki w formie kolorowych kwiatków z bibuły, dołączając do nich  pisemne życzenia.

 Prezenty były przygotowane z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej i wręczone na uroczystym apelu wszystkim pracownikom szkoły oraz zaproszonym przez Dyrekcję gościom i emerytowanym nauczycielom.

 Jak co roku w październiku, w klubie trwają  już przygotowania do  listopadowego dnia zadumy.

Krótkie sprawozdanie z działań już wkrótce...

KLUB ANIOŁÓW

Foto

Foto

 

Dzień Wszystkich Świętych!

Jak obiecaliśmy, wybraliśmy się na cmentarz. Zajęliśmy się w tym roku najmniejszymi grobami, gdzie spoczywają Aniołki od kilkudziesięciu lat. Plewiąc, sadząc kwiatki i paląc znicze, zadbaliśmy o nie.

 I teraz, my Aniołki chodzące po ziemi, pomodlimy  się za wszystkich  w niebie, tych  znanych i nieznanych.

Aniołki

Foto

Foto

Foto

Foto

 

A tutaj bombki własnoręcznie zrobione przez uczniów z rodzicami w klasie V (dziękujemy wychowawczyni za podarunek) i kartki świąteczne, które dzieci z Klubu Anioła same przygotowały. Takie upominki wylądowały w tym roku na Święta Bożego Narodzenia u ludzi w naszej miejscowości, którzy w tym czasie potrzebują szczególnego wsparcia.

Aniołki

Foto

Foto

Foto

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„ZACZAROWANY ŚWIAT KSIĄŻEK”

Maluchy realizowały projekt „Zaczarowany świat książek” przygotowany przez Judytę Licznar. Nawiązaliśmy współpracę z Panią Martą Borko – Ciesielską, która opiekuje się dziećmi z „Klubu Anioła”. Uczniowie co wtorek odwiedzają przedszkolaki czytając im różne bajki. Maluchy mają okazję, by poznać świat bajek i rozwijać swoją wyobraźnię.

                                                                                 Marta Borko – Ciesielska

Judyta Licznar 

Foto

Foto

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolny Klub Aniołów 2015/2016

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”

Jan Paweł II

Członkami Szkolnego Klubu Aniołów są wolontariusze, będący uczniami naszej szkoły, którzy chcą robić coś dobrego dla drugiego człowieka. W trakcie trwania roku szkolnego często angażują się w przeróżne akcje i działania charytatywne. Do grona aniołków należą osoby otwarte, z pozytywną energią, o dobrych sercach, mądrych pomysłach, pragnieniu niesienia pomocy i dużym zaangażowaniu.

A oto nasze działania:

Dzień Nauczyciela

W tym roku szkolnym pierwszym zadaniem, którego podjęły się nasze wolontariuszki było przygotowanie laurek z okazji Dnia Nauczyciela . Podczas uroczystości dziewczynki wręczyły te skromne dowody sympatii i szacunku, wszystkim zebranym gościom i pracownikom szkoły.

Foto

Foto

 

Przygotowania do Dnia Przedszkolaka

Spotkania w przedszkolu, należą do jednych z najprzyjemniejszych czynności , którą wykonujemy podczas naszej działalności, dlatego postanowiłyśmy przygotować dla dzieci „Dzień Przedszkolaka”. Mamy wiele pomysłów i ciekawych zabaw. Obecnie przed nami jeszcze dużo pracy i prób, ale w listopadzie będziemy już gotowe.

H. Stocka, A. Matuszak

Foto

Foto

 

Pamiętamy.....

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy. Niestety, życie ma swój początek i koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać... Nasi uczniowie zawsze pamiętają i dlatego co roku przychodzą na moszczaniecki cmentarz, aby uporządkować zaniedbane i opuszczone groby. Zapalają znicze i modlą się w intencji nieznanych i nieżyjących już osób.

Aniołki

Foto

Foto

 

„Dzień Przedszkolaka”

Jak już wcześniej pisałyśmy, działania w przedszkolu należą do najprzyjemniejszych czynności, którą lubimy wykonywać. W tym roku postanowiłyśmy naszym małym milusińskim zorganizować „ Dzień Przedszkolaka”. Na ten dzień przygotowałyśmy wiele zabaw integracyjnych z chustą animacyjną , zagadek i kalambury. Największą niespodzianką było malowanie twarzy. Dzieci były bardzo szczęśliwe kiedy mogły sobie wybrać wzór, który najbardziej im się podobał. Zabawom i śmiechom nie było końca. Myślimy, że ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego przedszkolaka i w nas.

Aniołki

Foto

Foto

 

Mikołaj dla Nadwórnej

„Dwa szczęścia są na świecie: jedno małe – być szczęśliwym; drugie – uszczęśliwiać innych”.

Julian Tuwim

Szczęściem jest to, że wśród nas znajdują się osoby, którym nie jest obojętny los naszych Polaków mieszkających na Ukrainie. To właśnie dzieci i nauczyciele z naszej szkoły już kolejny rok wspierali akcję organizowaną przez Klub Miłośników Kresów „Kresowiak” organizując zbiórkę świątecznych darów w postaci artykułów spożywczych, słodyczy i chemii gospodarczej. Zebrane dary zostaną przekazane Parafii Rzymsko – Katolickiej pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Nadwórnej przed Świętami Bożego Narodzenia. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Aniołki  

Foto

Foto

Foto

 

Akcja "Góra grosza"

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.”

AlbertSchweitzer

W dniach od 23 listopada do 04 grudnia w naszej szkole trwała Akcja Góra Grosza. Celem akcji było zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc , które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego. W zbiórkę monet zaangażowała się cała szkoła i przedszkole. Łącznie uzbieraliśmy 810. 29groszy, 128 centów, 2 penningi i 1 koronę. A oto zestawienie:

Przedszkole – 203.53

Klasa I – 164.05

Klasa II – 117.32

Klasa III – 129.42

Klasa IV – 48.29

Klasa V – 113.75

Klasa VI – 33.93

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które tak licznie zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy i osobom, które te pieniądze liczyły.

Bożena Sajewicz

Foto

Foto

Foto

 

Z wizytą u starszych ludzi

W grudniu z okazji Świąt Bożego Narodzenia dziewczęta z Klubu Anioła pojechały z wizytą do starszych ludzi. Ci mili ludzie w podarunku od wszystkich otrzymali nie tylko serdeczne życzenia, ale również kartki świąteczne oraz kolorowe ozdoby choinkowe. Cała szkoła uczestniczyła w przygotowaniu niespodzianek. Będąc z wizytą, ujrzałyśmy uśmiechy na twarzach i radość, która z nich tryskała. Cieszymy się, że mogłyśmy uszczęśliwić starszych mieszkańców wioski i miło było nam z nimi porozmawiać i wspólnie spędzić czas.

Aniołki

 

Trzynastego, i co z tego?

 

"Trzynastego nawet w grudniu jest wiosna, trzynastego każda droga jest prosta" Tak to przynajmniej wygląda w piosence śpiewanej przez Karin Stanek.

Gdyby  zapytać, z czym kojarzy się trzynastka, to siedem na dziesięć osób odpowiada bez wahania, że z pechem. A jeśli trzynasty dzień miesiąca wypada w piątek, to z pechem podwójnym.

      Przesądy i zabobony są bardzo trwałe. Wiele wysokich hoteli i biurowców nie ma trzynastego piętra, nie ma w nich też pokoju z numerem "13". W Paryżu omija się trzynastkę w numeracji domów. W samolotach wielu linii nie ma miejsca z numerem 13. Wszystko po to, by nie stresować przesądnych lokatorów, gości i pasażerów. W piątek 13 stocznie nie wodują statków, marynarze starają się nie rozpoczynać rejsów. 

      Trzeba pogodzić się z tym, że trzynastka oznacza zmiany. Składa się z dwóch najbardziej energetycznych cyfr. Jedynką rządzi Słońce, trójką Jowisz. Dlatego trzynastka to ruch, przemiana, odrodzenie, zmiana stanu świadomości. A może warto uwierzyć w pomyślność trzynastki. Uczniowie naszej szkoły próbują „odczarować” tę liczbę. Organizują każdego miesiąca pełne niespodzianek zmiany przypadające właśnie w tym dniu. Styczeń to miesiąc karnawału i zabawy, dlatego 13 stycznia uczniowie z wszystkich klas założyli piękne, karnawałowe maski. Było ciekawie, zmysłowo i śmiesznie. Myślę, że tego dnia "pechowa 13” symbolizowała szczęście, radość i pomyślność.

Bożena Sajewicz

 

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Święta Wielkiej Nocy

Za nami kolejne wiosenne spotkania z naszymi mieszkańcami. Jak zawsze było miło, przyjemnie i życzliwie. Te wiosenne spotkania są wszystkim bardzo potrzebne, bowiem uczą życzliwości, dobrego słowa, pomocy potrzebującym i kształtują wrażliwość na potrzeby innych ludzi.

                                                                                                                                         Aniołki

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Wiosna, wiosna -  wiosna, ach to ty

Kolejny trzynasty za nami. I nie było tak źle. Było zielono, żółto i wiosennie ;-)

 

13-ego - Dzień szalonej fryzury !!!!

         No cóż nie będziemy pisać - zobaczcie sami.

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Dzień Dziecka

Tak, Dzień Dziecka to przecież nasze święto, dlatego z tej okazji chciałyśmy sprawić wszystkim radość. Razem z p. Bożenką przygotowałyśmy i poprowadziłyśmy szereg konkurencji, w których swoje umiejętności ruchowe mogli sprawdzić nawet Ci najmłodsi.  Swoimi  zdolnościami plastycznymi mogły pochwalić się również  Agnieszka i Kinga. Przez trzy godziny czyniły cuda na twarzach chętnych dzieciaków. Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracaliśmy do domów.

Aniołki

Foto

Foto

 

Lato, lato lato czeka ........

Dzięki uprzejmości p. Agnieszki Żurakowskiej nasza grupa małych wolontariuszek mogła skorzystać z pięknego basenu na „Dębowym Wzgórzu”, gdzie pośród zabaw i kąpieli podsumowaliśmy tegoroczną pracę naszego Klubu. Oczywiście nasze spotkanie zakończyliśmy pysznymi lodami, niestety nie skończyło się na jednej gałce ;-). W tym roku dziewczynki przeprowadziły wiele różnorodnych akcji świadczących o ich zaangażowaniu w sprawy społeczne i wrażliwości na drugiego człowieka, dlatego serdecznie dziękuję wszystkim,  za bezinteresowną pomoc i chęć dzielenia się swoim czasem z innymi. Jako opiekun dziękuję za miłą współpracę, kreatywność i wspólnie spędzone chwile.

                                                                                                                          Bożena Sajewicz

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

Aniołowie 2014/2015

 

Święta Wielkanocne

       W tym roku w świątecznych przygotowaniach pomogła nam cała szkoła. Każda klasa przyczyniła się do przygotowania pięknego jajka dla starszych osób. Z wszystkich wybraliśmy te najładniejsze, a kartki zrobiła jedna z najbardziej utalentowanych plastycznie osób w szkole Wiktoria Pytel. Staraliśmy się by na twarzach odwiedzających osób pojawił się wielki uśmiech. Gdy przyszłyśmy do Michałka był w trakcie intensywnych ćwiczeń. Podczas wręczania mu prezentu na jego twarzy pojawiła się łza szczęścia. Dzięki temu wiemy, że to co robimy uszczęśliwia innych oraz nas.

Agnieszka Matuszak

Jolanta Antonów

Foto

 

Akcja ,,Góra grosza''

Co roku wolontariusze z Klubu Anioła oferują swoją pomoc dzieciom z domów dziecka , w którą angażuje się cała szkoła i przedszkole. Wszyscy razem zbieramy jak najwięcej grosików , które później skrupulatnie i mozolnie liczymy, następnie pakujemy i wysyłamy do Warszawy. Uwielbiamy patrzeć na innych gdy cieszą się i śmieją.

W tym roku dzieci naszej szkoły i przedszkola, również nas nie zawiodły. Łącznie zebraliśmy sumę o wartości 449zł i 24gr.

A oto zestawienie:

Przedszkole - 213,92

Klasa I - 102,93

Klasa IV - 85,18

Klasa III - 20,69

Klasa V - 20,33

Klasa VI - 6,27

Coroczna akcja „GÓRA GROSZA” jest dowodem na to, że nasi uczniowie potrafią pomagać. Dziękujemy tym wszystkim, którzy szczególnie włączyli się w akcję. Dziękujemy też każdemu, kto wrzucił do naszej szkolnej „góry grosza” ten przysłowiowy - „wdowi grosz”.

Jola Antonów ucz. kl. V

 

Foto

Foto

Foto

 

A my jeszcze w świątecznym nastroju …

       Na święta Bożego Narodzenia, jak co roku byłyśmy z wizytą u starszych ludzi. Podarowałyśmy im własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a także „ciasteczka – gwiazdki”, które dzieci upiekły podczas zajęć . Z ciasteczek układałyśmy choinki na, których znajdował się sztuczny śnieg, czyli lukier. Następnie, aby ładnie wyglądały zapakowałyśmy je w cefalom i obwiązywałyśmy czerwoną i fioletową rafią. Bardzo lubimy takie akcje, ponieważ widząc uśmiech na twarzach starszych osób chętnie i z przyjemnością pomagamy innym.

Aniołki

Foto

Foto

 

„Miłość do Boga okazujemy poprzez czyny dla drugiego człowieka”

       Jak co roku świąteczne dary zebrane przez uczniów naszej szkoły trafią dla Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. NWP w Nadwórnej, oraz dla tamtejszego Domu Małego Dziecka i dzieci uczących się w szkole języka polskiego. Przez cały miesiąc dzieci z całej szkoły i przedszkola zbierały słodycze, artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki i książeczki. W tym roku staraliśmy się szczególnie pomóc, bowiem sytuacja na Ukrainie jest obecnie tragiczna, brak gazu, wszystko z dnia na dzień drożeje, ludziom brakuje pieniędzy na podstawowe rzeczy do życia. Praktycznie nie działa tam pomoc społeczna, dlatego mamy nadzieję, że zebrane dary pozwolą naszym rodakom zza wschodniej granicy godnie przeżyć nadchodzące święta.

Aniołki

 

Foto

Foto

Dbamy o groby tych, o których już nikt nie pamięta

      W październiku dziewczęta z Klubu Aniołów wybrały się na cmentarz w Moszczance, by zadbać o groby tych, którzy już odeszli. Było chłodno, ale mimo to wzięłyśmy do rąk motyczki i zabrałyśmy się do pracy. Wyrywałyśmy chwasty, wyrzucałyśmy stare zwiędłe kwiaty, zapalałyśmy znicze. Wiemy, że należy pamiętać o tych, którzy odeszli a nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby zadbać o ich ostatnie miejsce spoczynku. Na koniec pomodliłyśmy się za dusze zmarłych i udałyśmy się do domu.

Hania Stocka ucz. kl.V

Foto

Foto

 

My również przyłączamy się do życzeń z okazji Święta KEN

  W tym roku postanowiłyśmy wesprzeć Samorząd Szkolny, który był odpowiedzialny za przygotowanie apelu z okazji Dnia Nauczyciela. Nasza gromadka dziewcząt samodzielnie wykonała symboliczne kwiaty dla wszystkich zebranych gości i pracowników naszej szkoły.

Wiktoria Pytel ucz. kl.VI

 

PLAN PRACY SZKOLNEGO KLUBU ANIOŁÓW 2014/2015

      Okres nauki w szkole jest najwłaściwszy dla kreowania postaw altruistycznych. Wykorzystując otwartość i ciekawość świata młodego człowieka poprzez wolontariat można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia.

      Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania. Często kierują się wrażliwością, troską o drugiego człowieka. Chcą nieść bezinteresowną pomoc, służąc tak potrzebującym jak i samym sobie.

      Niesienie pomocy innym rozwija wśród dzieci postawę alternatywną dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień. Stwarza okazję do wyszukiwania autorytetów i budowania świata wartości, pomaga w rozwijaniu zainteresowań, w szukaniu pożytecznej formy spędzania czasu wolnego.

Podejmowana przez uczniów aktywność wpływa pozytywnie na rozwój ich osobowości, jest ważna i pożądana ze względu na wymiar edukacyjno - wychowawczy.

OBSZARY DZIAŁANIA

     Aktywność dzieci ukierunkowana jest na dwa zasadnicze obszary: środowisko szkolne i środowisko pozaszkolne.

ŚRODOWISKO SZKOLNE

1. Działania szkolnego klubu wspierającego akcje charytatywne dla osób prywatnych.

2. Pomoc w bibliotece szkolnej.

3. Pomoc w przedszkolu (np. wykonywanie pomocy naukowych, prowadzenie gier i zabaw).

ŚRODOWISKO POZASZKOLNE

1. Opieka nad zabytkami, pomnikami, grobami na pobliskim cmentarzu/Akcja znicz/.

2. Utrzymywanie przyjaznych kontaktów z osobami samotnymi:

- przygotowanie i wręczanie świątecznych upominków

- niesienie pomocy ludziom potrzebującym.

3. Akcje charytatywne wspierające:

- instytucje np. zbiórka zabawek dla Domu Dziecka

- fundacje, stowarzyszenia np. zbiórka pieniędzy „ Góra Grosza”, zbieranie znaczków, makulatury, zakrętek

- zbiórka żywności i produktów chemicznych dla naszych rodaków z Nadwórnej.

 4. Akcje charytatywne wspierające profilaktykę walki z rakiem, cukrzycą czy nadwagą.

Opiekun klubu: Bożena Sajewicz

   Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Nastrój zbliżających się świąt sprawia, że dzieci z Klubu  Aniołów, ze Szkoły Podstawowej w Moszczance zabierają się do tworzenia świątecznych kartek, które w najbliższym czasie podarują samotnym mieszkańcom Moszczanki i Pokrzywnej. Każdy realizuje swoje pomysły poprzez użycie różnorodnych przyborów i materiałów papierniczych. W tym roku Aniołowie przygotowali różnorodne pisanki, które były ozdabiane kolorowymi bibułkami, tasiemkami, cekinami. Każda z dziewczynek starała się wykonać je jak najlepiej, aby mogły cieszyć serce i oczy odwiedzanych przez nas ludzi.

 

                                                                                                                           Bożena Sajewicz

Święta Wielkanocne tuż, tuż .............

 

Jak co roku przed świętami wybraliśmy się w odwiedziny do przemiłych starszych ludzi. Bardzo lubimy ich odwiedzać, ponieważ kiedy do nich przychodzimy są bardzo szczęśliwi  i wiedzą, że nigdy o nich nie zapomnimy. U niektórych ze względu na ich stan zdrowia jesteśmy bardzo krótko, a u innych wręcz przeciwnie. Opowiadają nam z kim zamierzają spędzić święta, jak się czują, a jedna pani nawet recytuje nam wiersze.

Odwiedzanie starszych ludzi sprawia  nam przyjemność. Czujemy, że zrobiliśmy coś dobrego, Okazuje się, że samotni, starsi ludzie zawsze czekają na nasze przybycie. W ramach podziękowania wręczają nam drobne słodkości, za co jesteśmy wdzięczni - lecz nie to jest dla nas najważniejsze. Dla nas ważne jest to, że ci starsi ludzie czują się szczęśliwi i przez krótką chwilę radośni, że znowu mogliśmy się zobaczyć.

 

Gabrysia Świtalska      kl. VI

Kornelia Wichert         kl. VI

 

Podsumowanie akcji : „Góra Grosza”

Każdego roku wolontariusze wraz z całą społecznością uczniowską naszej szkoły i przedszkola biorą  udział w akcji „Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci i rodzinnych domów dziecka.

W tym roku dzieci naszej szkoły i przedszkola, również nas nie zawiodły. Łącznie zebraliśmy, aż 15.310 monet o łącznej wartości 335zł i 11gr.

A oto zestawienie:

Przedszkole – 105,36

Klasa II          – 94,14

Klasa III         – 73,59

Klasa V         – 26.14

Klasa VI        –17.08

Klasa I          - 12.76

Klasa IV         - 6.05

 Nie jest to może zbyt wiele, bo jesteśmy małą placówką oświatową, ale mamy świadomość tego, że są inni, którzy naszej pomocy potrzebują. Oddając chociażby jeden grosz, możemy zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci będących w trudnej sytuacji życiowej. Za udział w akcji serdecznie wszystkim dziękujemy.

Opiekun Klubu Aniołów

Foto

Foto

Foto

Foto

 

 

Z życzeniami bożonarodzeniowymi u starszych i samotnych osób

Przed  świętami Bożego Narodzenia praca w Klubie Aniołów nabierała rozpędu, bowiem  trwały intensywne przygotowania do zbliżających się świąt. Jak każdego roku uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem, złożyły wizyty 32 samotnym i starszym mieszkańcom naszej wsi.

Naszym zadaniem jak zawsze, było roznosić uśmiech, dobre słowo, bożonarodzeniowe życzenia i upominki. Tym razem przygotowałyśmy kartki świąteczne i piękne kwiatowe kule na choinkę. W trakcie odwiedzin okazało się, że niektórzy trzymają wszystkie upominki, które od nas otrzymali. Za każdym razem, kiedy odwiedzamy tych ludzi, dostrzegamy w ich oczach radość, niejednokrotnie cieszą się, że mogą w końcu z kimś porozmawiać, poskarżyć się na stan swojego zdrowia i samotność. My natomiast,  cieszymy się kiedy nas rozpoznają, zapraszają do domu i sprawiają, że chcemy tam pozostać jak najdłużej. Chcąc nam podziękować, wręczają drobne upominki w postaci słodyczy, jednak dla nas ich radość jest  największą zapłatą. Widząc ich łzy wzruszenia i uśmiech na twarzy uczymy się wrażliwości, mamy ochotę być lepszymi ludźmi.

 

                                                                                                                           Aniołkowie

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

 

 

Zbiórka darów dla polskich rodzin z Nadwórnej

Już po raz kolejny świąteczne dary zebrane przez uczniów naszej szkoły trafią do polskich rodzin z ukraińskiej Nadwórnej. W tym roku w zbiórkę darów zaangażowało się wiele  dzieci, jednak na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klasy V i II, bowiem od nich otrzymaliśmy najwięcej darów.

 Dzieci podczas akcji zbierały słodycze, artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki, książeczki  oraz odzież. Przekazane dary trafiły do parafii rzymskokatolickiej  w Nadwórnej, mieście partnerskim Prudnika. Mieszka tam garstka Polaków, którzy po wojnie nie opuścili  ojcowizny. Wśród nich są osoby utrzymujące się z ubogiej emerytury. Z powodu kryzysu, niewielkich płac oraz cen podobnych jak u nas, życie na Ukrainie jest bardzo trudne. Praktycznie nie działa tam pomoc społeczna, dlatego mamy nadzieję, że dary przekazane na ręce p. Wandy Jakimko, pozwolą naszym rodakom zza wschodniej granicy godnie przeżyć nadchodzące święta.

                                                                                                           Bożena Sajewicz

 

                                    

 

Miłe chwile w przedszkolu


 Spotkania w przedszkolu, należą do jednych z najprzyjemniejszych czynności , którą wykonujemy podczas naszej działalności.
Jako wolontariuszki pomagamy paniom z przedszkola, w opiece nad naszymi kochanymi przedszkolakami . Bardzo lubimy dzieci , więc nie czujemy, że to nasz obowiązek tylko przyjemność. Organizujemy im zabawy grupowe , czytamy bajki, pomagamy w rysowaniu .Ostatnio w czasie wolnym od naszych zajęć lekcyjnych, zorganizowałyśmy im dwa konkursy: Najwyższa budowla z klocków , i  najbardziej kreatywny rysunek pt: Moje Święta. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w tych zajęciach. W zamian za grzeczną postawę i zaangażowanie, wręczyłyśmy im zakupione przez nas drobne upominki. Mamy nadzieję, że na wiosnę nasze panie z przedszkola, pozwolą nam zorganizować dla dzieci krótki spacer, oczywiście pod czujnym okiem nauczycielek.
Jesteśmy szczęśliwe, że możemy roztaczać opiekę nad naszymi maluchami.

                                                                                                                                                             Gabrysia Świtalska ucz. kl.VI
                                                                                                                                                                     Karolina Setna  ucz.kl.VI

Foto

Foto

 

 

 

Dar czasu i serca” to  motto Szkolnego Klubu Aniołów, który  powstał kilka  lat temu w naszej szkole. Początkowo była to działalność Samorządu Szkolnego,  obecnie tworzy go grupa 14 uczniów działająca pod kierunkiem pani Bożeny Sajewicz. Celem działalności jest bezinteresowna i życzliwa chęć niesienia pomocy innym.

Klub Aniołów to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, czy bycie użytecznym,  to przede wszystkim wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi, to podjęcie odpowiedzialności za drugiego człowieka, jak również wspaniałe doświadczanie obdarowywania i bycia obdarowanym. Uczniowie w naszej szkole są pełni pasji i zaangażowania, często angażują  się w przeróżne akcje charytatywne.

Pamiętamy o tych, którzy już odeszli...

 Październik to miesiąc, w którym pamiętamy o tych, którzy już od nas odeszli. Aniołowie, jak co roku ogłosili wśród uczniów naszej szkoły, akcję zbierania zniczy. Każda klasa włączyła się do akcji, ale najbardziej wspomogli nas uczniowie klasy II, przynosząc najwięcej zniczy , za co im serdecznie dziękujemy.

            Przed samymi świętami grupka dzieci udała się na pobliski cmentarz w Moszczance w celu  porządkowania zaniedbanych grobów. Przy szalejącym wietrze, wyrywaliśmy chwasty wokół opuszczonych grobów, zbieraliśmy i wyrzucaliśmy zużyte znicze. Zebrane wcześniej znicze zapaliliśmy na opuszczonych grobach,  modląc się w intencji nieznanych i nieżyjących  już osób.

Bożena Sajewicz   

Foto

Foto

Foto
 

 

Świąteczna akcja dla dzieci

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia po raz kolejny zostały zebrane dary przez uczniów i rodziców naszej szkoły. Tym razem trafią one do partnerskich szkół oraz Domu Małego Dziecka w Nadwórnej. W tym roku nasi uczniowie, podczas akcji zbierali słodycze, artykuły spożywcze, chemiczne, zabawki, książeczki, sprzęt sportowy, materiały biurowe dla szkół. Dla małych dzieci i tych leżących w Szpitalu Dziecięcym udało nam się zebrać pampersy, środki do pielęgnacji niemowląt, proszki do prania, a nawet małe ubranka.

     Wszystkim wspomagającym naszą akcję serdecznie dziękujemy. To dzięki Waszej pomocy przekazane dary, chociaż na chwilę wywołają uśmiech na twarzach tych małych i dużych dzieci, a skromne upominki pozwolą radośniej przeżyć nadchodzące święta.

Klub Ośmiu Aniołów

Foto

Foto

 

Pełna miska dla zwierzaka

Pod takim hasłem w miesiącu lutym i marcu w naszej szkole została przeprowadzona  akcja, która miała na celu zbiórkę żywności, koców i ręczników dla bezdomnych psów i kotów.

    Dzięki hojności wszystkich darczyńców, udało nam się zebrać naprawdę dużo suchej karmy, przekąsek oraz  konserw mięsnych. Nie zabrakło również  kocy, ręczników, misek, zabawek, znalazły się  nawet poduszki i smycze dla piesków.

   Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak niesamowite wsparcie naszej akcji.  Niestety dopiero teraz pomimo nie sprzyjającej aury, udało się nam dostarczyć wszystko do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Kędzierzynie Koźlu. Pani kierownik bardzo serdecznie podziękowała za okazaną pomoc, bowiem w tym ciężkim okresie dla nas wszystkich, jest ona niezbędna i prosiła o dalszą współpracę.

   Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie wspierali naszą akcję i zachęcamy do udzielania pomocy tym biednym, opuszczonym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

Opiekun Klubu Aniołów

Foto

 

Życzenia od całej społeczności uczniowskiej!

Klub Anioła, Samorząd Uczniowski i przedstawiciele klas IV-VIII inaczej niż co roku, postanowili złożyć życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej. Spójrzcie co się działo....

https://youtu.be/Sp8zc7DFaaY

Pamiętamy o zmarłych

Uczniowie z „Klubu Anioła”, działający przy ZSP w Moszczance w dniach 19 – 23. 10. 2020 r. zorganizowali akcję „Znicz”(każda klasa przyniosła znicze). W dniu 23. 10. 2020 r. odwiedzili opuszczone groby na cmentarzu parafialnym i zapalili znicze, aby dać dowód naszej pamięci Tym, którzy odeszli.

Jolanta Ligęza

Foto

Foto

 

POMOC ZWIERZAKOM

Foto

Foto

 

Dzień Kobiet

8 marca 2021 r.

Młode pokolenie męskiej części naszej społeczności uczniowskiej chce złożyć w oryginalny sposób życzenie z okazji Dnia Kobiet w dniu dzisiejszym wszystkim Kobietom  z Naszej Szkoły.

Młodzi mężczyźni przygotowali film z życzeniami całkowicie samodzielnie – PIĘKNIE :)

Spójrzcie....

Miłego dnia życzymy

Samorząd Uczniowski i Klub Anioła

https://youtu.be/vI6RjQQ77pA

 

PODZIĘKOWANIE

 "Klub Anioła"  działający w szkole składa serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom  za hojność i złożone dary dla potrzebujących zwierząt. Wszystkie prezenty zostały zawiezione do schroniska dla zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu i otrzymaliśmy podziękowanie za "wielkie serce". Dziękujemy!

Jolanta Lięza

Foto

 

„GÓRA GROSZA”

Kochani uczniowie i przedszkolaki, w roku szkolnym 2019 – 2021 nasza szkoła usypała GÓRĘ w wysokości 391,33 zł. Wszystkim, którzy przynieśli grosz, szkolny Klub Anioła składa serdeczne podziękowania. Swoim działaniem wsparliśmy dzieci wychowujące się poza własną rodziną.

Foto

 

Dzień Edukacji Narodowej

Konkurs "Zgadnij Kto? To?"

Samorząd uczniowski i Klub Anioła organizuje konkurs z okazji Dnia Nauczyciela pt. ZGADNIJ KTO? TO?". Uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w konkursie zgadując kto jest na zdjęciu spośrod wszystkich naszych pracowników szkoły. Zwyciezca otrzyma atrakcyjną nagrodę.

Życzymy Miłej zabawy

Foto

https://www.facebook.com/zsp.moszczanka/

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Foto

Foto

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PACVZUSZKA DLA MALUSZKA

FUNDACJA MAŁYCH STÓPEK

 
Zapraszamy wszystkich do ogólnopolskiej akcji...
Zbieramy:
- proszki i płyny do prania
- szampony 
- pampersy
- środki do pielęgnacji dzieci
- artykuły dla mam
 
Zebrane dary przekazane zostaną do domów samotnej matki, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce. 
 
Klub Anioła
Samorząd uczniowski

Foto

Foto

Foto

 

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 4482428