Co nowego
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Niech żyją Wakacje [Łąka Prudnicka]

News I znów minął kolejny rok przedszkolny. Kolejna grupa starszaków z naszego przedszkola pójdzie po wakacjach do szkoły, do pierwszej klasy. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały część artystyczną, natomiast rodzice przygotowali dla absolwentów upominki, a dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek i atrakcje na ogrodzie: bańki mydlane, koło fortuny i zabawy na dmuchanych zamkach. Było bardzo ciepło, miło i radośnie, rodzice na kocach piknikowych przyglądali się, jak ich pociechy się bawią.  Wszystkim rodzicom dziękujemy za bardzo dobrą współpracę, (...)
Data: 2019-06-30

„Nasi milusińscy” [Łąka Prudnicka]

News W ramach zajęć „Nasi milusińscy” dzieci z grupy Misiów pochwaliły się zwierzątkami, którymi  opiekują się w domu. Niektóre zwierzątka zostały zaproszone do przedszkola: szczeniaczek Łatek Martynki; króliczki Wiktora, które razem z dziadkiem karmił butelką, bo ich mama umarła; króliczki Burgundzkie Amelki i Ali oraz kotka Miau Miau Kacperka i Julki. Inne dzieci przyniosły do przedszkola zdjęcia swoich pupili. Ewa Pelczar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-571.html (...)
Data: 2019-06-30

Podsumowanie innowacji pedagogicznej „W poszukiwaniu swojej przyszłości zawodowej”

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole realizowaliśmy z uczniami klasy ósmej innowację pedagogiczną „W poszukiwaniu swojej przyszłości zawodowej”. Innowacja miała na celu zachęcać i motywować uczniów do planowania dalszego rozwoju edukacyjno-zawodowego, a rodzicom udzielać wskazówek jak pomóc swoim dzieciom w wyborze nowej szkoły i przyszłego zawodu.
News Realizacja innowacji odbywała się w ramach zajęć wychowawczych, zajęć z doradztwa zawodowego,  spotkań ze studentami, ludźmi równych zawodów, warsztatów z doradcami zawodowymi oraz wyjazdów do szkół ponadpodstawowych. W trakcie spotkań z doradcami zawodowymi młodzież mogła na nowo zweryfikować swoje mocne i słabe strony, określić swoje zainteresowania i predyspozycje zawodowe, dowiedzieć się jakie jest aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Spotkania z absolwentami pozwoliły uczniom poznać specyfikę różnych szkół (...)
Data: 2019-06-25

EUROPEJSKI PROJEKT „UNITED TROUGH CULTURE AND TRADITION”

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy VII w ramach międzynarodowej akcji eTwinning realizowali projekt „United trough culture and tradition”. Oprócz naszej szkoły partnerami w projekcie były szkoły z Rumunii, Grecji i Turcji. Przedsięwzięcie miało na celu pokazanie, jak ważną rolę pełni tradycja i kultura w każdym z krajów partnerskich.
News     Wykorzystując nowoczesne technologie informacyjno–komunikacyjne uczniowie rozwijali kluczowe kompetencje językowe. Pierwsze rozmowy dotyczące kształtu tego projektu koordynatorzy przeprowadzili na początku roku szkolnego. Efektem tych rozmów było opracowanie działań na rok szkolny 2018/2019. Od października 2018 r. do maja 2019 r. realizowano następujące zadania: - wykonano ilustracje z popularnymi motywami danego kraju, - przygotowano rysunki przedstawiające stroje ludowe, - przygotowano prezentacje multimedialne na temat tradycji i zwyczajów (...)

WSPÓŁPRACA ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ Z LATERINY

Rok szkolny 2018/2019 to wspaniała przygoda uczniów klasy V z rówieśnikami ze szkoły włoskiej z Lateriny. Celem współpracy było poznanie miejsca zamieszkania i codziennego życia korespondencyjnych kolegów oraz poszerzenie wiedzy na temat tradycji i kultury kraju z którego pochodzą.
News     Poprzez wymianę korespondencji uczniowie doskonalili umiejętność pisania i czytania w języku angielskim, poszerzali słownictwo i uczyli się gramatyki w oparciu o autentyczne teksty. Pod koniec września każdy uczeń poznał imię i nazwisko swojego korespondencyjnego przyjaciela. W pierwszych listach uczniowie przedstawiali się, opisywali miejsce zamieszkania, wygląd, swoją rodzinę oraz upodobania. Aby poznać się lepiej do listów dołączone zostały wybrane przez dzieci fotografie. Włoscy przyjaciele przysłali broszury z informacjami o ich miejscu zamieszkania, (...)

Rodzicom….dziękujemy

Już po raz kolejny nasi RODZICE okazują się dla szkoły ogromnym wsparciem.
News

Z szerokiego wachlarza życzeń, pragnień, propozycji zakupili dla naszych uczniów i nauczycieli pomoce dydaktyczne, gry planszowe, sprzęt sportowy, projektor, tablice sucho ścieralne i korkowe……

Dziękujemy, to tak wiele znaczy !!!!

Jolanta Brudniak

Data: 2019-06-24

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego, to ważne wydarzenie szczególnie dla ósmoklasistów, którzy kończą szkołę podstawową i po wakacjach rozpoczynają kolejny etap kształcenia w wybranych przez siebie szkołach. Tradycyjnie ten dzień rozpoczęto uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym o godz. 8.00. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.
News Uroczystość składała się z dwóch części. W części oficjalnej pani dyrektor wspólnie z wychowawcami wręczyła  dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym oraz podziękowania rodzicom klasy III i VIII za pracę na rzecz klasy i szkoły. Miło nam ogłosić, że czterech uczniów klasy VIII otrzymało Złote Korony.  Wśród nagrodzonych znaleźli się następujący uczniowie: - Joanna Bandurowska otrzymała dwie Złote Korony jedną w kategorii literackiej, drugą w kategorii językowej; - Paulina Podwysocka w kategorii plastycznej; - (...)
Data: 2019-06-23

„Spotkania biblioteczne z panią Magdaleną Grzywacz” [Łąka Prudnicka]

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła." - Wisława Szymborska