Co nowego
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Spotkanie z Babcią i Dziadkiem w Przedszkolu „Pod Kasztanem”

News Każdy człowiek z rozrzewnieniem i czułością wraca do lat dzieciństwa. jednak nie byłoby ono tak radosne i szczęśliwe, gdyby nie wyjątkowe osoby, jak Babcia i Dziadek. 23 stycznia zaprosiliśmy do naszego przedszkola dostojnych gości. Gospodarzami była grupa maluszków. Do tego wyjątkowego spotkania dzieci przygotowały się bardzo starannie. Nasze młodsze przedszkolaki  zaprezentowały swój program artystyczny: piosenki, tańce i wierszyki okolicznościowe związane z tymże świętem. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony (...)
Data: 2020-01-28

Karnawał z Babcią i Dziadkiem

Cała sala gimnastyczna przystrojona karnawałowo, poczęstunek na stołach, piękna dekoracja (jeszcze świąteczna)- wszystko to dla naszych ukochanych Dziadków.
News     Wielu z nich, często podpierając się laską czy kulą, przyszło, by zobaczyć artystyczne popisy swoich ukochanych wnuków i zwyczajnie pobyć ze swoimi „skarbami”. Pięknie przedstawionym jasełkom klasy trzeciej towarzyszyło wzruszenie seniorów i głośne śpiewanie kolęd. Pierwszaki radośnie i spontanicznie złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom, a klasa druga śpiewem i tańcem zaakcentowała to ważne dla nas wszystkich święto. Aby jeszcze bardziej uświetnić Dzień Babci i Dziadka połączono je ze wspólnym balem karnawałowym (...)
Data: 2020-01-26

Nie w pałacach, srebrze, złocie…

Dnia 19 stycznia o godzinie 15.30 w Domu Kultury w Łące Prudnickiej odbyło się spotkanie kolędowe zorganizowane przez sołtysa Damiana Spychalskiego oraz Radę Sołecką.
News Nasze przedszkolaki z grupy 5-6 latków z Publicznego Przedszkola w Łące Prudnickiej miały zaszczyt zaprezentowania się przed mieszkańcami wsi w sztuce teatralnej „Nie w pałacach, srebrze, złocie…”. Mimo ogromnej tremy, młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania. Mieszkańcy Łąki Prudnickiej na czele z sołtysem nagrodzili młodych aktorów gromkimi brawami. Po zakończeniu przedstawienia pan Damian Spychalski dodatkowo nagrodził dzieci cukierkami oraz watą cukrową. Nie byłoby tego wspaniałego występu, gdyby nie zaangażowanie nauczycielek (...)
Data: 2020-01-20

Gratulujemy laureatom!

Pomysłowość uczniów z klasy V z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance została nagrodzona przez Kapitułę Konkursową pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu „Projektanci edukacji”.
News Nasi uczniowie realizujący projekt pt. „NOWY CYRK - nowe spojrzenie na sztukę” zostali nagrodzeni przez Kapitułę Konkursową i otrzymali grant finansowy, dyplomy i półroczną prenumeratę miesięcznika FOCUS. Ponadto przyczynili się do promocji naszej szkoły, która została wpisana na „Mapę Dobrze ZaPROJEKTowanej Edukacji”.  W ten sposób nagrodzono naszą kreatywność, twórczą odwagę oraz gotowość do poszukiwania nowych ścieżek edukacyjnych. W tym roku w województwie opolskim wpisano na nią 18 placówek. O (...)
Data: 2020-01-19

Matematyka z Kostką Rubika

Trzynastego stycznia lekcję matematyki w klasie szóstej poprowadził jeden z jej uczniów-Jakub Żurakowski.
Zaprezentował słuchaczom  sławną na całym świecie Kostkę Rubika oraz kilkanaście innych kostek, które samodzielnie układa w zaciszu domowym: kostki 2x2, 3x3, 4x4, 5x5, Pyraminx, Barrel,  Megaminx, Snake,…  Przybliżył historię powstania tej zabawki logicznej, opowiedział o organizowanych mistrzostwach świata w układaniu Kostki Rubika, rekordach  i ciekawostkach ze świata speedcubingu. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor, a można to wykonać znając kilka algorytmów, (...)
Data: 2020-01-18

Miejsko - gminne zawody w „Dwa ognie” dziewcząt i chłopców

News W Prudniku 13.01.20120r. odbyły się miejsko gminne zawody w „Dwa ognie” dziewcząt i chłopców. Pomimo dużej frekwencji i ciężkiej rywalizacji nasi zawodnicy spisali się na medal bowiem: - III m zdobyły dziewczęta w składzie: Weronika Szopa, Weronika Pach, Jagoda Pasek, Julia Szpara, Marta Włodarczyk, Zuzanna Dańko, Karolina Hajdecka, Maja Szkwarek, Kaja Szkwarek, - II m – chłopcy w składzie: Wiktor Hawron-Zborowski, Bartek Hajdecki, Karol Gurgul, Dominik Bieniarz, Szymon Sadło, Krzysztof Kuffel, Adrian Maciuch, Kamil Grabarski, Oskar Zieliński (...)