Co nowego
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Wolontariat daje MOC

News Z okazji Światowego Dnia Wolontariatu, który obchodzony jest 5 grudnia, wolontariuszki z „Klubu Ośmiu Aniołów” – Martyna Muszyńska i Malwina Bolibrzuch wzięły udział w Ogólnopolskiej Konferencji „Wolontariat daje Moc”. Konferencja odbyła się w dniach 2-4 grudnia 2022 r. w Białymstoku i adresowana była do wolontariuszy i opiekunów „Klubu Ośmiu” przy fundacji „Świat na Tak” z całej Polski.     Głównym celem konferencji było wzbogacenie wiedzy i umiejętności w pomaganiu innym, (...)
Data: 2022-12-05

Projekt wymiany korespondencji w języku angielskim “Play, learn and have fun with foreign friends”

News       W październiku uczniowie klas III, VI i VII naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego przystąpili do realizacji projektu wymiany listowej i mailowej z uczniami z Grecji, Hiszpanii i Meksyku. Projekt będzie realizowany przez cały rok szkolny.      Główne założenia projektu to: rozwijanie umiejętności w zakresie komunikowania się w języku angielskim, poznanie rówieśników z innych krajów, ich zainteresowań, rodziny, miejscowości, w której mieszkają, a także wymiana informacji dotyczących (...)
Data: 2022-11-30

Ilustratorzy książki z naszej szkoły

Spotkanie z p. Ryszardem Ściborem, który swoje urocze bajki zapragnął zilustrować rysunkami dzieci- to niecodzienna okazja do bliższego poznania warsztatu pisarza, jego wrażliwości poetyckiej i twórczości literackiej.
News Pan Ryszard Ścibor od wielu lat jest członkiem Klubu Ludzi Piszących. Zbiór bajek dla dzieci „Bezpieczni przyjaciele”, ilustrowany ich rysunkami, powstał w ramach projektu realizowanego przez powiat prudnicki i krnowski. Podsumowanie projektu w Szkole Podstawowej Nr 1 tak opisuje Hania Niedośpiał z klasy drugiej: „Na początku przyszedł pan Starosta i tłumaczył różne rzeczy o plastyce. Pan Ryszard bardzo szczegółowo opowiadał o swojej pracy pisarza. Później dwoje dzieci czytało ciekawe fragmenty książek p. Ścibora: o misiu, o (...)

VI Edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Angielskiej

News  29 listopada 2022 roku  w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej. Celem Konkursu było: upowszechnienie kultury języków obcych, doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz pobudzenie aktywności uczniów. Do konkursu zgłosiło się 16 uczestników, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Podczas konkursu wysłuchano utworów poetyckich w języku angielskim o różnorodnej tematyce i stopniu trudności. Uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością (...)

Dzień Pluszowego Misia w grupie „Biedronki” z przedszkola w Łące Prudnickiej

News Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.           O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z grupy „Biedronek”. Każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka. Spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, czerwone, żółte i różowe, a każdy był kochany, uroczy i wyjątkowy. Dzieci przedstawiły swoje pluszaki i zatańczyły z nimi, wręczyły naszemu (...)
Data: 2022-11-29

Odwiedziny strażnika leśnego Publicznym Przedszkolu w Łące Prudnickiej grupa „Biedronki”

News Dnie 27 października odwiedził nas pan Artur Fijałkowski, który jest strażnikiem leśnym. Spotkanie z naszymi przedszkolakami rozpoczął od rozdania dzieciom puzzli do ułożenia z wizerunkiem leśnych zwierząt. Pan Artur zwracał szczególną uwagę na dbanie o porządek , na zachowanie ciszy i spokoju podczas wizyt w lesie. Dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu. Katarzyna Babiak https://www.facebook.com/photo/?fbid=2290742694434961&set=pcb.2290742884434942   (...)

Spotkanie z przedstawicielami policji w przedszkolu w Łące Prudnickiej

27 września 2022r. w naszym przedszkolu w Łące Prudnickiej odbyło się spotkanie z policjantką i policjantem z Komisariatu Policji w Prudniku.
News Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom  również, w  jaki sposób należy (...)

Nietypowe Andrzejki

News W tym roku szkolnym klasa VII postanowiła spędzić Andrzejki w sposób nieco inny niż w ubiegłych latach. Pomysł nocowania w szkole przewijał się często w rozmowach uczniów, więc młodzież wspólnie z wychowawczynią uznała, że spotkanie andrzejkowe będzie dobrą okazją, żeby go urzeczywistnić.  Biwakowanie odbyło się w nocy z 25 na 26 listopada. Po sprawnym przygotowaniu klasy do nocowania uczniowie postanowili powspominać wspólnie spędzone trzy lata. W galerii klasowej znajduje się już około 400 zdjęć, dzięki którym młodzież (...)
Data: 2022-11-28