A w Moszczance jak zwykle Mikołaj niezwykły

Kiedy zakończyły się zajęcia artystyczne pani dyrektor Marzena Kędra odczytała list od Mikołaja, w którym ten zapraszał wszystkich do ?Rybaczówki?.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Moszczance,  jak co roku  odbyły się „Mikołajki”. Tym razem nie była to noc z Mikołajem w szkole, ale równie ciekawa zabawa zorganizowana przez rodziców  i nauczycieli. Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie 2 grudnia zajęciami artystycznymi w różnych grupach wiekowych.

Klasy najmłodsze tj.I-III pod opieką rodziców i nauczycieli wykonywały  dekoracje i ozdoby choinkowe, a następnie ubierały piękny świerk stojący w holu szkoły. Uczniowie klasy IV malowali, przygotowane przez jedną z mam, gipsowe figurki świąteczne. Piątoklasiści  uczestniczyli w warsztatach z florystką, by przygotować świąteczne stroiki . Najstarsza klasa wykonywała kartki świąteczne. Wszystkie te  dekoracje są formą prezentów ,rozdawanych przez dzieci tzw.”Klub aniołków” w czasie wizyt u starszych i samotnych mieszkańców Moszczanki.

Dzieci rodzice i nauczyciele ruszyli na spotkanie ze Świętym, wzięto pochodnie, aby oświetlić drogę. Na moście, tuż przed łowiskiem, czekały dwie urocze diablice(z rogami widłami, ale też sznurami korali z cukierków). Miały dla każdej z klas specjalne zadanie do wykonania, a to wiersz lub piosenkę o Mikołaju, a to świąteczne zagadki.

Dzieci spisały się na medal, śpiewały recytowały i odgadywały  trudne rebusy. Wreszcie dotarły do celu i spotkały Mikołaja .Ten nie tylko czekał z prezentami, ale także z baśnią, którą przy kominku dzieciom odczytał.

Impreza zakończyła się ok.19,wszyscy w wyśmienitych humorach ruszyli do domów. Pewnie długo będą pamiętać dobrą zabawę.

Rodzic ucznia kl.IV

Dziś: poniedziałek, 20 maja 2024r. r., 141 dzień roku.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu

- Aureliusz Augustyn