„Trzy małe świnki” – grupa „Biedronki” w P.P. w Łące Prudnickiej

W tym tygodniu tematem przewodnim w grupie „Biedronki” jest  „Puk, puk, to ja sztuka”. Jednym z działań była „wizyta” w teatrze.

Wraz z dziećmi zamieniliśmy naszą salę przedszkolną w salę teatralną. Była scena z dekoracją oraz widownia. Czwórka  dzieci zamieniła się w aktorów i wcieliły się w rolę z bajki o Trzech małych świnkach, a pozostałe dzieci zajęły miejsce na widowni.  Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu, co z pewnością znacznie podniosło atrakcyjność naszej zabawy. Ekscytujące przedstawienie, w którym postać złego wilka wzbudziła w dzieciach sporo emocji, nauczyło nas, że to co w życiu naprawdę ważne wymaga przemyślenia i zaangażowania. Przekonaliśmy się o tym, że ciężka i sumienna praca naprawdę się opłaca.

Bajka o trzech świnkach była bardzo pouczająca i żywo poruszała małych widzów, którzy na koniec przedstawienia nagrodziły młodych aktorów brawami.

Katarzyna Babiak

Dziś: poniedziałek, 29 kwietnia 2024r. r., 120 dzień roku.

Imieniny: Rity, Katarzyny, Bogusława

Prostak naraża swe życie dla zysku, rycerz – dla sławy, dostojnik – dla dobra swojego narodu, mędrzec naraża się dla zbawienia świata.

- Zhuangzi