Wręczenie nagród w konkursie na modelowe programy nauczania

23 kwietnia 2012 r. dyrektor Marzena Kędra i Tomasz Wójtowicz odebrali z rak minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas nagrody za zajęcie I miejsca w II edycji konkursu na opracowanie programów nauczania kształcenia ogólnego.

Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół, ze szczególnym uwzględnieniem II i IV etapu edukacyjnego".

Minister Krystyna Szumilas podkreślała, że nowe przepisy prawa oświatowego dały nauczycielom dużą autonomię. Do niedawna programy nauczania były zatwierdzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Teraz nauczyciel sam powinien napisać program dostosowany do konkretnej klasy, konkretnej grupy uczniów. To wyzwanie może budzić niepokój, pytania czy wszyscy sobie z tym poradzą. Dlatego tak ważne jest, aby dać nauczycielom wzorzec. Dzięki temu będą mogli korzystać z programów stworzonych przez specjalistów.

W konkursie na opracowanie programów nauczania kształcenia ogólnego nagrodzono 32 programy, przeznaczone dla szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nagrodzone programy zostały upowszechnione na stronie internetowej Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Dziś: sobota, 27 lipca 2024r. r., 209 dzień roku.

Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

Dzięki rzetelności i kompetencji niemal wszystko jest możliwe. Wielkie dzieła powstają nie dzięki sile, lecz dzięki wytrwałości.

- Samuel Johnson