Rok odkrywania talentów

W ramach realizacji projektu ?Rok Odkrywania Talentów? zostały zorganizowane w szkole i poza nią spotkania z ciekawymi ludźmi dla młodych pasjonatów. Celem tych spotkań było utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że ich pasja jest wartością, czymś co je wyróżnia, nadaje sens ich życiu.

Obraz:

Podpisanie Porozumienia Prudnik-Nadwórna

Dnia 13.12.2010r. odbyło się spotkanie z młodymi muzykami naszej szkoły: Martą Jędrzejczyk i Wiktorią Golc- Mączką oraz nauczycielem muzyki- Panią Alicją Niedbalską. Celem zajęć było podzielenie się pasją gry na instrumencie, przekazanie wiedzy związanej z budową instrumentów i zaprezentowanie gry na skrzypcach, flecie bocznym, gitarze i flażolecie. Spotkanie wzbogaciły rozmowy z artystami i zagadki dotyczące instrumentów.

Dnia 20.12.2010r. zaproszona do szkoły została Pani Anna Górską- kierownika Wiejskiego Domu Kultury w Moszczance. Pani Ania poprowadziła z dziećmi warsztaty plastyczne, na których tworzono z piernikowego ciasta bajeczne chatki, a z masy solnej- bożonarodzeniowe anioły. Do dekoracji piernikowych domków dzieci użyły lukru, polewy czekoladowej, małych cukierków i różnego rodzaju posypek spożywczych. Powstały „cukiernicze cuda” jak z bajki. Anioły z masy solnej młodzi artyści malowali farbami akrylowymi lub plakatowymi wg. własnego pomysłu. Najciekawsze powstałe prace zostały wyeksponowane na wystawie ozdób świątecznych.

Dnia 14.01.2011r. odbyło się spotkanie uczniów uzdolnionych matematycznie z nauczycielem matematyki Panią Jolantą Trybel. Na wstępie uczniowie odpowiadali na pytania, czy matematyka jest potrzebna w życiu. Podawali przykłady użyteczności matematyki. Na zajęciach dzieci rozwiązywały zadania, zagadki i łamigłówki matematyczne. Mimo trudności zadań, doskonale się bawili, ponieważ rozwiązania były zaskakujące dla uczestników.

B. Hawron, E. Bury, M. Zaworska
Dnia 10 XII 2010r. odbyły się warsztaty przyrodnicze dla uczniów z klas IV-VI prowadzone przez Michała Górskiego – znanego dzieciom młodego pasjonata i hodowcy zwierząt egzotycznych. Tematem spotkania były „Gady”, których Michał jest znawcą i miłośnikiem. W trakcie zajęć dzieci mogły oglądać i dotykać żywy okaz agamy brodatej – jaszczurki z Australii. Jest to gad wszystkożerny odżywiający się pająkami, owadami, młodymi gryzoniami, także roślinami. Jest bardzo wdzięcznym okazem hodowlanym dostarczającym ich opiekunom wielu wrażeń. Michał opowiadając o swoich gadach, starał się przełamywać niechęć i odrazę wielu dzieci do tych zwierząt i pokazywać jak bardzo są niezwykłe i pożyteczne. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z bogato ilustrowaną literaturą na temat innych gadów. W spotkaniu wzięli udział: Mateusz Łaszczak, Julia Cieśla, Rafał Kowalski, D. Lempart, J. Rojek.

Elżbieta Bury
W środę 05.01.2011r. na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z panią Izabelą Zakowicz – wielokrotną mistrzynią Polski w Karate Shotokan. Podczas spotkania pani Izabela opowiadała o swojej pasji jaką jest sztuka samoobrony. Dyscyplinę tę uprawiała bardzo systematycznie, dzięki czemu osiągnęła w bardzo szybkim tempie stopień mistrzowski jakim jest czarny pas. Oprócz mistrzostwa Polski na swoim koncie ma również wiele medali, pucharów, dyplomów, które przywiozła z zagranicy. Obecnie na zawodach sędziuje i pomaga w przygotowaniu młodzieży do egzaminów. Spotkanie zrobiło się jeszcze bardziej ciekawe, kiedy to uczennice z klasy VI K. Jaszczułt i L. Seńków zaczęły współpracować z naszym gościem i pokazały wszystkim sztukę walki Kumite, Kata podstawowe i wyższe. To spotkanie na pewno na długo utkwi wszystkim w pamięci. Pani Izabela uświadomiła uczniom, jak ciężko trzeba pracować, aby spełnić swoje marzenia i pomimo wielu trudności, czy przeciwności losu zawsze dążyć do celu – bo warto. Uprawianie sportu może mieć ogromne znaczenie nie tylko dla naszego zdrowia, ale i życia.
Bożena Sajewicz

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Dnia 24 stycznia 2011 roku, w ramach realizacji projektu „Rok Odkrywania Talentów” odbyła się wycieczka młodych pasjonatów plastyków ze Szkoły Podstawowej w Moszczance do Muzeum Ziemi Prudnickiej, na wystawę pt. „Domki góralskie”. Uczniowie, będący pod opieką nauczycielki - Alicji Niedbalskiej mieli możliwość zapoznania się z twórczością pana Leona Kołakowskiego - leśnika, ornitologa, miłośnika górskich wędrówek i mieszkańca Prudnika. Lekcję muzealną przygotowała pani Urszula Rzepiela, dyrektor wraz z pracownikami Muzeum. Podczas zwiedzania wystawy uczniowie mieli okazję zapoznać się z architekturą góralską, makietami domków wykonanych z zapałek oraz zobaczyć jedne z pierwszych zimowych sprzętów sportowych takich jak: narty, łyżwy, sanki. Uczniowie zainspirowani twórczością pana Leona Kołakowskiego wykonali prace plastyczne, które można zobaczyć w galerii prac plastycznych na stronie internetowej naszej szkoły.
Alicja Niedbalska

 

Dnia 24 I 2011r. odbyła się wycieczka młodych pasjonatów – historyków ze Szkoły Podstawowej w Moszczance do Muzeum Ziemi Prudnickiej. W muzeum przywitała nas pani dyrektor Urszula Rzepiela wraz z pracownikami. Gospodarze zapoznali nas z historią Prudnika i jego okolic. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali wystawy dotyczące kultury i tradycji naszego regionu. Młodzież swoją wizytę w Muzeum zakończyła oglądaniem broni palnej i zbroi znajdującej się w wieży muzealnej. Owocem spotkania jest nagrany materiał dźwiękowy.

Obraz:

Obraz:


Anna Włodarczyk
27 stycznia 2011 roku na zajęcia z uzdolnionymi matematycznie uczniami klas IV – VI został zaproszony pan August Trybel. Godzinne spotkanie było poświęcone matematyce użytecznej w życiu codziennym. Gość zapytał uczniów czy zauważają, a jeśli tak, to gdzie, potrzebę stosowania matematyki. Poddano analizie jeden dzień z życia ucznia i jego rodziny. Wszyscy jednogłośnie uznali, że matematyka jest wszechobecna, nawet jeśli do tej pory nie zauważali jej. W kolejnej części spotkania Pan Trybel opowiadał lub demonstrował przykłady obecności i stosowania szeroko pojętej matematyki w codziennym życiu zarówno osobistym jak i zawodowym. Motto całego spotkania brzmiało: „człowiek jest liczbą”. Uczniowie zapoznali się z najczęściej używanymi i powszechnie stosowanymi numerami – kodami (PESEL, PESEL 2, NIP), poznali ich budowę, a następnie na przykładzie własnego numeru PESEL odczytywali informacje w nim zawarte. Na zakończenie prowadzący stwierdził, że najciekawszymi formami obecności matematyki w naszym życiu są między innymi: steganografia, szyfry oraz kodowanie, na dowód czego pokazał przykład użycia kodu Aztec, ale omówienie tych tematów pozostawił na kolejne spotkanie.

Jolanta Trybel
Dnia 31 stycznia 2011 roku w naszej szkole gościliśmy prudnicką poetkę – panią Zofię Kulig, która bardzo chętnie przyjęła od nas zaproszenie i mimo dokuczliwej zimy przyjechała do Moszczanki, by rozmawiać z namio poezji.Spotkanie miało charakter kameralny, uczestniczyli w nim członkowie koła polonistycznego pod opieką Małgorzaty Żuk – uczniowie pasjonujący się dobrą poezją i sami próbujący na jej polu własnych sił, zdobywając czołowe miejsca w liczących się konkursach poetyckich: /Karolina Worożańska, Weronika Tabaka, Magdalena Kalisz, Klaudia Jaszczułt i Natalia Rogowska. Pani Zofia Kulig z ogromnym entuzjazmem i wielką pasją mówiła o swojej poezji, swoim życiu, swojej wrażliwej naturze, uwielbieniu przyrody i wielkiej potrzebie pisania o niej, w ogóle pisania i przelewania swoich myśli czy emocji na papier. Swój interesujący wywód przeplatała piękną recytacją własnych wierszy z trzech tomików. Wiersze poetki wycisnęły kilkakrotnie łzy z oczu zafascynowanych słuchaczy. Na zakończenie spotkania pani Zofia sięgnęła do wierszy Karoliny Worożańskiej, które oceniła bardzo wysoko i z radością powitała naszą szkolną poetkę w,, klubie'' Czas bardzo szybko płynął, wszyscy poczuli niedosyt i stąd pomysł pani Zofii, by kontynuować spotkania w formie warsztatów. Cieszymy się z takiego obrotu sprawy i z niecierpliwością czekamy na kolejne popołudnie z pani Zofią Kulig i jej poezją.
Małgorzata Żuk

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:


Powrót do listy


Baner Ministerstwa Edukacji Baner Kuratorium Oświaty Baner FB Baner FB Baner gmina Prudnik Baner galerie zdjeć

Kartka z kalendarza

Dziś: niedziela, 22 grudnia 2024r. r., 357 dzień roku.

Imieniny: Zenona, Honoraty, Franciszki

Wschód słońca: 07:45
Zachód słońca: 15:50

Groby żołnierzy są najlepszymi kazaniami o pokoju.

- Albert Schweitzer

Nowe galerie zdjęć

Miniaturka

BohaterON w naszej szkole 2022

35 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu „Pod Kasztanem”

24 zdjęcia
Zobacz
Miniaturka

,,NA MARCHEWKI URODZINY, WSZYSTKIE ZESZŁY SIĘ JARZYNY…”

17 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Hobby naszych najbliższych jako sposób na nudę

16 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Święto pieczonego ziemniaka

17 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Takie chwile, niech trwają jeszcze …

42 zdjęcia
Zobacz

Najlepsze przedszkole i najlepsza szkoła, to ta w Moszczance.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance ©. Copyright 2024

Zaprojektowane przez: Firma WebInspiracje. Najlepsze strony dla szkół i przedszkoi.

Wyskakujące okno - grafika robota ostrzegająca przed otwarciem nowego okna

Ostrzeżenie przed otwarciem nowego okna

Kliknięty element przeniesie Cię do nowej karty lub okna przeglądarki. Czy chcesz to zrobić?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poemat_Boga-Cz%C5%82owieka#Poemat_Boga_Cz%C5%82owieka_a_Stary_Testament