Dzień Odkrywania Talentów ? 21 marca 2012r.

W związku z tym, że nasza szkoła nosi miano Szkoły Odkrywców Talentów dzień 21 marca 2012 r, obchodzony jako I Dzień Wiosny ogłosiliśmy Dniem Odkrywania Talentów.

Każdy uczeń miał możliwość prezentacji lub odkrycia własnych uzdolnień w ramach jednej z czterech działalności edukacyjnych: naukowej, sportowej, artystycznej i społecznej. W ramach rozwijania uzdolnień uczniów w sferze naukowej nasi uczniowie brali udział w warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez p. Elżbietę Bury. Uczniowie, bawiąc się w przyrodników poszukiwali pierwszych zwiastunów wiosny w plenerze, używając do tego lornetek i lupy. Przez ciekawe doświadczenia mogli spostrzec jak przyroda budzi się do życia ze snu zimowego. Na warsztatach prowadzonych przez A. Włodarczyk i T. Wójtowicza nasi uzdolnieni historycy i matematycy przenieśli się w czasy starożytnej matematyki. W poszukiwaniu informacji i tworzeniu prezentacji multimedialnych posłużyli się nie tylko informacjami znalezionymi w Internecie, ale także w encyklopediach matematycznych. Owocem ich pracy są plakaty przedstawiające słynnych matematyków, którzy w odległych czasach mieli ogromny wpływ na rozwój nauki oraz prezentacje multimedialne przedstawiające matematykę arabską, chińską, islamską czy egipską. Uczniowie rozwiązywali również zadania i łamigłówki, z którymi kiedyś zmagali się starożytni matematycy. Podczas zajęć prowadzonych przez p. Bożenę Sajewicz i p. Kazimierę Czabaj uczniowie w ramach prac Klubu Anioła wykonywali ozdoby i stroiki na święta wielkanocne, wypełniając przy tym zadania działalności społecznej i artystycznej. Ukazując własne uzdolnienia uczniowie mogli przy tym wykonać ciekawe stroiki, które przekazane zostaną osobom samotnym. Dla tych, którzy swoje umiejętności potrafią zaprezentować w sporcie zaoferowaliśmy zajęcia sportowe prowadzone przez p. Bogusławę Hawron i p. Małgorzatę Zaworską. Biorąc udział w licznych konkurencjach i rozgrywkach uczniowie wykazali się dobrą znajomością zasad wzajemnej współpracy oraz umiejętnością rywalizacji i współzawodnictwa.

Po zakończonych warsztatach klasy I-VI udały się na spacer po Moszczance, w trakcie którego nasze dzieci odwiedzały mieszkańców. Dzieci obdarowały odwiedzonych poezją o wiośnie, co sprawiło, że wiosna zawitała nie tylko w naszej szkole, ale wśród wszystkich mieszkańców Moszczanki.

Tomasz Wójtowicz

Dziś: sobota, 27 lipca 2024r. r., 209 dzień roku.

Imieniny: Lilii, Julii, Natalii

Piękno zaczyna się w momencie, w którym postanawiasz być sobą.

- Coco Chanel