„Chodź, opowiem Ci o ….”

Wszyscy mamy plany, nadzieje, marzenia i pragnienia. Dzięki naszym twórczym umysłom mamy zdolność zmiany idei w rzeczywistość. Mary Lou Cock twierdził, że „kreatywność to wymyślanie, eksperymentowanie, wzrastanie, ryzykowanie, łamanie zasad, popełnianie błędów i dobra zabawa”. Nasze marzenia zamieniliśmy w rzeczywistość w dniu 14 czerwca br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance podczas Festynu Rodzinnego pod hasłem „Chodź, opowiem Ci o…”. Przestrzeń do działania oddaliśmy całkowicie uczniom, nauczycielom, rodzicom i ekspertom. Nowatorskie rozwiązania wynikły z zaufania, współpracy, bezpieczeństwa oraz dobrej komunikacji. Inspiracją zorganizowanego wydarzenia stała się Patronka Szkoły – Halina Semenowicz, inicjatorka Ruchu Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta. W myśl Freineta „uczymy się przez działanie, nie przez studiowanie reguł i praw”, dlatego zdobywaliśmy doświadczania poprzez smakowanie, odkrywanie oraz intrygujące prezentacje na letniej scenie. Emocjom towarzyszyło śpiewanie, recytowanie, twórcze i kreatywne poszukiwanie sposobów rozwiązywania problemów z zakresu chemii i przyrody. Wędrówce w świat doświadczeń i wyobraźni sprzyjała obecność ekspertów z różnych dziedzin życia takich, jak: hipoterapia, musztra wojskowa, pszczelarstwo, sport, kulinarne odkrycia, zdobnictwo twarzy, teatr i aktorstwo. Wspólnie spędzony czas był pełen śmiechu, zabawy, ruchu, a tym samym wprowadził uczniów w atmosferę wakacyjnych i bezpiecznych przygód. Tradycją szkolną stał się również element sobótkowej nocy: rodzice z dziećmi wyplatali wianki i puszczali na wodę Złotego Potoku. Kulminacyjnym punktem radosnego przeżywania był występ przygotowany przez grupę Actus pod kierunkiem Pani Małgorzaty Żuk w spektaklu teatralnym pt. „Od zarania dziejów”.

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom za wsparcie w organizacji festynu.

Organizator: Rada Rodziców i cała społeczność szkolna.

Dziś: wtorek, 16 lipca 2024r. r., 198 dzień roku.

Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego

Odwaga bycia szczęśliwym obejmuje też odwagę bycia nielubianym. Kiedy zdobędziesz się na taką śmiałość, wszystkie relacje międzyludzkie przestana być dla ciebie ciężarem.

- Kishimi Ichiro