„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi”

W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla nas szczególne znaczenie. W 1972 roku wprowadzono Dzień Nauczyciela, który przypadał w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej czyli 14. października. W 1982 roku w miejsce Dnia Nauczyciela wprowadzono Dzień Edukacji Narodowej. Jest to uznanie dla wszystkich pracowników oświaty – nauczycieli, dyrektorów, a także pracowników administracyjnych oraz obsługi.

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej spotkaliśmy się także z innego powodu. Tego dnia swoje wielkie święto mieli również chłopcy z klasy 1, którzy oficjalnie zostali pasowani na uczniów naszej szkoły.

W pierwszej części uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali krótki program artystyczny. Natomiast w drugiej części akademii dziewczęta z klasy 6 (Martyna Muszyńska, Malwina Bolibrzuch, Patrycja Kwiatkowska, Natasza Rydz) z gracją wyraziły „życzeń moc w wiązanej mowie” w kierunku wszystkich pracowników szkoły.

Po akademii wszyscy wyszliśmy przed szkołę. Pani dyrektor miała przyjemność odsłonić odnowioną ławeczkę, która na cześć naszej patronki zyskała nazwę „ławeczki Halinki”.

Krystyna Wesołowska

Obraz:

https://www.facebook.com/photo?fbid=2251877128321518&set=pcb.2251282371714327


Powrót do listy


Baner Ministerstwa Edukacji Baner Kuratorium Oświaty Baner FB Baner FB Baner gmina Prudnik Baner galerie zdjeć

Kartka z kalendarza

Dziś: niedziela, 8 czerwca 2025r. r., 159 dzień roku.

Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna

Wschód słońca: 03:36
Zachód słońca: 19:59

Kto nie umie służyć, temu nie wolno panować

- Anton Czechow

Nowe galerie zdjęć

Miniaturka

BohaterON w naszej szkole 2022

35 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu „Pod Kasztanem”

24 zdjęcia
Zobacz
Miniaturka

,,NA MARCHEWKI URODZINY, WSZYSTKIE ZESZŁY SIĘ JARZYNY…”

17 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Hobby naszych najbliższych jako sposób na nudę

16 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Święto pieczonego ziemniaka

17 zdjęć
Zobacz

Najlepsze przedszkole i najlepsza szkoła, to ta w Moszczance.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance ©. Copyright 2025

Zaprojektowane przez: Firma WebInspiracje. Najlepsze strony dla szkół i przedszkoi.

Wyskakujące okno - grafika robota ostrzegająca przed otwarciem nowego okna

Ostrzeżenie przed otwarciem nowego okna

Kliknięty element przeniesie Cię do nowej karty lub okna przeglądarki. Czy chcesz to zrobić?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poemat_Boga-Cz%C5%82owieka#Poemat_Boga_Cz%C5%82owieka_a_Stary_Testament