Radość świętowania

Święto naszej placówki- Publicznej Szkoły Podstawowej im. Haliny Semenowicz to jedno z najważniejszych wydarzeń szkolnych.

     W emocjonalnym i wspomnieniowym wystąpieniu p. Dyrektor Małgorzaty Tuz, usłyszeliśmy, że szkoła to przede wszystkim społeczność: uczniów, nauczycieli, rodziców, mieszkańców. Nawiązując do pedagogicznej działalności naszej patronki- Haliny Semenowicz, podkreśliła freinetowski charakter naszej placówki, jej niepowtarzalność i wyjątkowość.  Dowiedzieliśmy się również, że p. Dyrektor na początku swojej drogi zawodowej, odbywała praktyki pedagogiczne w szkole w Otwocku, w której wcześniej pracowała p. Halina Semenowicz, a później dbała o to, by szkoła nie straciła swej freinetowskiej tożsamości. Tak więc, pierwsze doświadczenia zawodowe obecnej p. Dyrektor, zaowocowały tym, że filozofia pedagogiczna Celestyna Freineta, nadal jest ważna i obecna w kierowanej przez nią placówce.

     Goście zaproszeni na uroczystość:  przewodnicząca Rady Rodziców, p. Beaty Bisowska i sołtys Moszczanki, p. Mieczysław Partyczny, podkreślali wysoki poziom nauczania i przyjazny stosunek do ucznia. Życzono dalszych sukcesów, uczniów, realizujących swoje pasje i zdolności, nauczycielskiej siły, motywacji i fantazji, by nie ustawać w kreatywnych działaniach pedagogicznych.

     Podczas akademii, starsi uczniowie zaprezentowali biografię patronki, wartości i priorytety, które przyświecały jej pracy zawodowej, stworzyli rebusy i krzyżówki związane z Haliną Semenowicz. Młodsi uczniowie czytali samodzielnie ułożone rymowanki i życzenia dla naszej szkoły, wspominali szkolne doświadczenia rodziców i dziadków.

     W dalszej części uroczystości, uczniowie podjęli wyzwanie sportowe i odbył się „Bieg dla naszej Patronki”. Wyłoniono najszybszych i najwytrwalszych w trzech kategoriach wiekowych.

     Na koniec, w atmosferze przyjaźni, śmiechu, odprężenia, uczniowie i nauczyciele odtańczyli Belgijkę i taniec Jerusalema.  Piękna, słoneczna pogoda podkreśliła radosny, pogodny klimat wspólnej zabawy, który towarzyszył świętu.

Elżbieta Bury

Obraz:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=2125247244317841&set=pcb.2125247757651123


Powrót do listy


Baner Ministerstwa Edukacji Baner Kuratorium Oświaty Baner FB Baner FB Baner gmina Prudnik Baner galerie zdjeć

Kartka z kalendarza

Dziś: piątek, 7 listopada 2025r. r., 311 dzień roku.

Imieniny: Antoniego, Zytomira, Ernesta

Wschód słońca: 06:48
Zachód słońca: 16:16

W każdej waszej potrzebie i przedsięwzięciu pokładajcie całą ufność w Bogu i wiedzcie, że wynik zawsze będzie waszym dobrem

- Franciszek Salezy

Nowe galerie zdjęć

Miniaturka

BohaterON w naszej szkole 2022

35 zdjęć
Zobacz
Miniaturka

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu „Pod Kasztanem”

24 zdjęcia
Zobacz

Najlepsze przedszkole i najlepsza szkoła, to ta w Moszczance.

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance ©. Copyright 2025

Zaprojektowane przez: Firma WebInspiracje. Najlepsze strony dla szkół i przedszkoi.

Wyskakujące okno - grafika robota ostrzegająca przed otwarciem nowego okna

Ostrzeżenie przed otwarciem nowego okna

Kliknięty element przeniesie Cię do nowej karty lub okna przeglądarki. Czy chcesz to zrobić?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Poemat_Boga-Cz%C5%82owieka#Poemat_Boga_Cz%C5%82owieka_a_Stary_Testament