Ogromny sukces literacki!

Miło nam powiadomić cały świat, że Michał Marut został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego!

Nasz uczeń w kwietniu przystąpił do największego polskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem 2021” (przedsięwzięcia, któremu od pięciu lat patronuje Nowa Era) i … wygrał!

Stworzył opowiadanie, w którym ukazał wizję świata za sto lat. Jego wyobraźnię, wrażliwość, talent oraz warsztat pisarski dostrzegli jurorzy konkursu – pisarze i literaci, którzy w maju przebrnęli przez tysiące nadesłanych opowiadań. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa jednego z nich - Rafała Witka: „Kręci mi się w głowie od pomysłowości młodych autorów! Ich wizje przyszłości są tak różnorodne, ciekawe i zaskakujące, że trudno było wybrać jedną ulubioną. Na szczęście miejsc na podium mamy aż trzydzieści. Jako juror pragnę powiedzieć, że każde z nich zostało obsadzone w sposób absolutnie zasłużony, a dyskusja poprzedzająca ostateczny wybór laureatów była naprawdę gorąca!”

Nam teraz pozostaje gorąco pogratulować Michałowi tegorocznego sukcesu i życzyć mu kolejnego POPISANIA SIĘ TALENTEM w roku 2022.

Małgorzata Żuk

Dziś: niedziela, 1 września 2024r. r., 245 dzień roku.

Imieniny: Idziego, Bronisława

Dzisiaj jesteście małym płomykiem, ale dzięki łasce Bożej możecie się stać płonącą pochodnią, niosącą światło Ewangelii i ciepło waszej wzajemnej miłości i przyjaźni wszystkim rodakom

- Jan Paweł II