Edukacja na pograniczu polsko-czeskim
5 listopada 2012 r. w sali kameralnej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbyła się promocja książki ?Edukacja na pograniczu polsko-czeskim?.
Książka składa się z dwóch rozdziałów. W pierwszym została przybliżona koncepcja funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance. Rozdział drugi przedstawia historię, tradycje i zasady funkcjonowania szkoły w Jindrichovie. Autorami rozdziałów o szkole w Moszczance są nauczyciele i dyrektorka szkoły:
Marzena Kędra - W drodze do lepszej szkoły; Koncepcja funkcjonowania i rozwoju Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance.
Anna Włodarczyk – Nowoczesna Edukacja Szkolna; Prezydencja Polski w Unii Europejskiej.
Elżbieta Bury - Troska o życie i zdrowie zwierząt domowych.
Tomasz Wojtowicz - Szkolny Pitagoras nad Złotym Potokiem; Dzień Odkrywania Talentów. Małgorzata Żuk - Maraton twórczej ekspresji.
Elżbieta Bury, Bogusława Hawron, Marzena Kędra, Małgorzata Zaworska – Jak realizujemy w klasach I - III autorski program nauczania „Nowoczesna Edukacja - szkoła w działaniu"
Marzena Kędra - Śladami tożsamości ku przyszłości; Moim laboratorium jest dziecko.
Przyjaciele z Czech przedstawili:
Vlastimil Adamek - Śkolstui u Ćeske republice; Zakladni śkola a Materska śkola Jindrichou, okres Bruntal.
Publikacja jest projektem powiatu prudnickiego pod nazwą: Euroregionalne Dziedzictwo Kultury PL.3.22/3.3.07/11.02805 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 - Przekraczamy granice.
Marzena Kędra