Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  Od kropki do ilustracji

Od kropki do ilustracji

 „MISJA W KOSMOSIE”

                Dawno temu żył krzywy człowiek i wyruszył w Kosmos. Zaklinowały mu się drzwi od rakiety i przyleciał agent, który powiedział, aby się odsunął, bo wybuchnie bomba. Agent uratował krzywego człowieka. Oglądali planety i wszystkie wybuchły. Dobę się kręciły i Pluton wszedł na wszystkie planety zanim wybuchły.

Kamila, Martyna D. , Kacper

Foto

 

„LATAJĄCY KOT”

           Dawno, dawno temu był sobie kot, który potrafił latać. Ten kot poleciał i zobaczył chatkę. Wszedł do chatki, a w niej była czarownica. Ta czarownica odbierała wszystkim moce latania. Gdy zobaczyła kotka zamknęła go w klatce. Kot wołał pomocy. Aż w końcu przyszedł do chatki super tygrys.
Czarownica wyleciała na miotle, a super tygrys uratował kota i oddał mu moce, które czarownica zabrała.

Patrycja F., Karolina T., Maja

Foto

 

„OPOWIADANIE O ZAGINIONEJ KSIĘŻNICZCE”

             Dawno temu żyła w Krakowie piękna księżniczka o imieniu Laura. Była piękną kobietą. Lecz pewnego dnia do jej pałacu przyleciał zły smok, który chciał zabrać księżniczkę.

 – Hahaha, zabiorę ją do swojej wieży i nigdy jej nie wypuszczę! Księżniczka była bardzo przerażona: - Gdzie mnie porywa ten zły smok? Aaaa – krzyczała.
– Cicho wstrętna dziewucho bo straże cię usłyszą i przybiegną tu.
– Wypuść mnie, bo zacznę tak krzyczeć, że wszyscy mnie usłyszą!
Smok był zły na księżniczkę. Wszyscy w Krakowie martwili się o Laurę. Pewnego razu w lesie znalazł się chłopiec, który był zawsze bardzo tchórzliwy. Usłyszał wołanie o pomoc. Pobiegł w głąb lasu i zobaczył w wieży płaczącą Laurę.
– Już cię uratuję! – zawołał. Wspiął się na wieżę i wyrwał kraty. Zjechali po rynnie. Gdy smok wrócił do wieży, księżniczki już nie było, wtedy tak się zdenerwował, że wybuchł. Chłopiec i Laura wzięli ślub i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

Mateusz, Ola, Patrycja K.

Foto

                                          

„POTĘŻNY POTWÓR”

         Dawno, dawno temu za górami, za lasami, w pewnym mieście grasował potwór Drakula.  Pewnego razu burmistrz wezwał rybki, które były super wojownikami. Następnego dnia , gdy rybki zauważyły potwora i zobaczyły jaki jest ogromny powiedziały burmistrzowi, żeby wezwał też żółwia, który ciągle zjadał: cukierki, zupy i ziemniaki. No i burmistrz go wezwał. Żółw zobaczył potężnego potwora i poprosił o wezwanie jeszcze lepszej rybki, która była niezastąpiona. Później całą grupą poradzili sobie z potężnym potworem Drakulą.

Paulina, Michał ,Tomek

Foto

 

„TROJE PRZYJACIÓŁ”

              Dawno temu do świnki przyszedł potwór, który nazywał się Jadowita Twarz, a potem przyszedł ślimak Grupcio i przyniósł dla świnki kwiaty. Gdy ślimak wszedł do korytarza, to zobaczył mysz i zaczął piszczeć. Świnka zawołała potwora, a potwór zjadł mysz. Po chwili potworowi zaczęło mocno bić serce i musiał jechać do szpitala. W szpitalu okazało się, że mysz była zatruta i potwór rozchorował się. Jednak wszystko dobrze się skończyło, bo potwór wyzdrowiał, a ślimak i świnka wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie.

Malwinka, Adrian, Kaja

Foto

 

„W ZOO”

                  Dawno , dawno temu w ZOO żyły sobie  dwa zwierzątka: Pani Misiowa i Pan Tygrys. Przyszedł Karol i rzucił gruszkę Panu Tygryskowi, a pani Misiowej jabłko. Tygrys popatrzył na Panią Misiową i się zakochał. Kupił jej lody, a ona kupiła mu watę cukrową. I tak skończyła się nasza historyjka.

Kuba, Zuzia, Natasza, Martyna M.

Foto

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2764823