Strona główna       |        Napisz do nas
SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

WARSZTATY WYPIEKANIA PIERNIKÓW

Klasa IV wzięła udział w praktycznych zajęciach z wypiekania pierników z użyciem tradycyjnych drewnianych form w Muzeum Ziemi Prudnickiej.
News Wypiekanie ciasteczek to jedna z tradycji, która w okresie bożonarodzeniowym sprawia dużo radości. Pośród zapachów anyżu, goździków, gałki muszkatołowej oraz cynamonu uczniowie wyrabiali ciasto i formowali w odlewach swoje ciasteczka. Następnie słodkie pierniki powędrowały do pieca do wypieku, a my obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy  m.in. adaptację filmu rysunkowego dla dzieci „Małpa w kąpieli”. Gotowe pierniczki uczniowie zabrali ze sobą do domu, jednak zaraz po wyjściu z muzeum wielu uczniów postanowiło posmakować (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-13

„Spotkanie z Mikołajem”

Dnia 07.12.2018 r. dzieci z naszego przedszkola spotkały się z Świętym Mikołajem.
News Wizyta Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Kolejny rok witaliśmy Mikołaja w Wiejskim Domu Kultury w Moszczance. Tańce, konkursy i zabawy ruchowe z animatorką wprawiły dzieci w radosny i świąteczny nastrój. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach. Po zakończonych atrakcjach dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie.  Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe, (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-12

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT…. W ŚWIETLICY

News

Jak widać….. praca wre…. Na zajęciach świetlicowych nasi uczniowie wykonują piękne ozdoby świąteczne. Dzięki wspólnej pracy zapanował u nas prawdziwie świąteczny nastój.

wychowawcy świetlicy szkolnej

 
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-10

XIII Ekologiczny Turniej Mikołajkowy – „Przygoda na lodowym zamku”

Jest wiele momentów w życiu dziecka, które wywołują dziecięcą radość, uśmiech. W naszej rodzinnej szkole w Moszczance emocje dziecięce znalazły swoje odbicie podczas turnieju organizowanego tradycyjnie 6 grudnia, kiedy to św. Mikołaj ze swoimi Śnieżynkami przyjechał na rowerze (prawdziwie ekologiczny pojazd).
News Zaskoczył nas swą obecnością i bacznie przyglądał się „wyczynom” ekologiczno-świątecznym uczniów klas I-III. Były „Wyścigi gazet na sznurku do kosza”, „Cukierki na słomce” (aż brakowało powietrza w płucach), „Bombki ekologiczne” z płyt CD, „Wyścigi zaprzęgów reniferów” w drodze do pojemników (segregacja śmieci) i co tu dużo mówić, radości, co nie miara. Za każde wykonane zadanie ( zapewniam… wszystkie były ocenione przez komisję, jako poprawne) każdy zespół (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-10

„Hej ludzie idą święta klasa VI uśmiechnięta”

W piątkowy (a dla nas jeszcze mikołajkowy wieczór) spotkaliśmy się w szkole aby wspólnie przygotować świąteczną dekorację klasy, wykonać ozdoby choinkowe oraz razem ubrać choinkę.
News Oprócz ozdób wykonaliśmy świąteczne kartki, które sprzedawane będą na kiermaszu Rady Rodziców. Ogromną niespodziankę sprawił nam Szymon, który przyniósł na nasze nocowanie pysznego, urodzinowego torta. Po przyozdobieniu naszej klasowej choinki przyszedł czas na fizyczny relaks, zagraliśmy w siatkówkę i w piłkę nożną. Zasypialiśmy przy kultowym filmie „Kevin sam w Nowym Jorku (bo, przecież nie ma świąt bez Kevina) Było pracowicie, radośnie, pysznie i pachnąco. Klasa VI jest już gotowa na święta. Klasa (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-10

Rada….najlepsza…

Krótko, zwięźle i na temat w Naszej Szkole mamy najlepszą Radę na świecie.
News

Nieobojętna jest dla niej „edukacja naszego rozumu” w postaci czytania…. Lektury, książki…zasiliły naszą szkolną bibliotekę. W całości zostały zakupione przez Radę Rodziców za co bardzo mocno jesteśmy wdzięczni, doceniamy i dziękujemy.

Społeczność szkolna

   
Czytaj całą aktualność +
Data: 2018-12-10

Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB
Szkoła na medal Galeria Skrzydla
WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1866024