SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

ŚWIETLICOWY TURNIEJ W WARCABY

News     W ubiegły piątek, w szkolnej świetlicy rozpoczęły się rozgrywki w grę warcaby. Dla każdego ucznia owa gra jest okazją do rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych, a także stwarza warunki do rozwoju intelektualnego. O wynikach poinformujemy wkrótce. Anna Król, Marta Borko - Ciesielska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-520.html (...)
Data: 2019-02-23

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MASTER OF SPELLING 2019”

19 lutego w naszej szkole odbyła się piąta edycja Szkolnego Konkursu Literowania „Master of Spelling”.
News      Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Najpierw swoją znajomość alfabetu angielskiego zaprezentowali uczniowie klas III-V, a później o tytuł „Mistrza literowania” walczyli uczniowie klas VI-VIII. Miło nam poinformować, że Mistrzem Literowania w kategorii klas III–V została uczennica klasy V Maja Giemzik. W kategorii klas VI-VIII tytuł ten przypadł dwóm uczniom Bartoszowi Bieniarzowi z klasy VI i Jakubowi Darowskiemu z klasy VII. Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności językowych (...)
Data: 2019-02-23

„Tydzień w biegu…..”, czyli, matematyka inaczej

„Tydzień dzieci miał siedmioro, niech się tutaj wszyscy zbiorą….” Tak rozpoczyna się wiersz Jana Brzechwy. My zaczęliśmy inaczej.
News Uczniów klasy pierwszej  było 21, czyli, jak jeden z uczniów stwierdził, trzy tygodnie. Urządziliśmy sobie zabawę biegową utrwalającą nazwy dni tygodnia i ich miejsce w porządku od 1 do 7 (który z kolei). Było trzy zespoły, uczeń w roli eksperta, nazwy tygodnia wylosowane przez uczniów, cyferki oznaczające dni tygodnia i uczeń w roli eksperta. Dni tygodnia przystąpiły do wyścigu. Kolejne  kartki  odnajdowały swoje miejsce a ekspert sprawdzał poprawność wykonywanego zadania. I jeszcze raz, i jeszcze… tak kilka razy, aby (...)
Data: 2019-02-21

A może grafika warsztatowa?

W ramach działań mających na celu przygotowanie młodzieży do zawodu odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły Justynką Wolską.
News     Justyna jest studentką 3 roku ASP w Katowicach na kierunku grafika warsztatowa. Podczas spotkania opowiedziała o kolejnych etapach edukacji po ukończeniu podstawówki, następnie przybliżyła uczniom możliwości wykonywania różnych  zawodów po studiach. Zaprezentowała prace wykonane techniką druku wklęsłego i wypukłego znanego jako linoryt. Przybliżyła wszystkie techniki, którymi wykonuje się grafikę warsztatową. Na koniec dokonała oceny prac wykonanych przez uczniów. Dziękujemy za przemiłe spotkanie i udzielenie nam (...)

„Mój pierwszy zeszyt”

Każdy z pierwszaków starał się, zapisywał, wycierał, wklejał, rysował, kolorował, ale ich starsi koledzy, po burzliwych dyskusjach dokonali wyboru.
News Tak oto na kartę „Asy z pierwszej klasy” wpisały się: Amelia Kania Amelia Zięba Zosia Lach Dziewczynki zdobyły głosy dziecięcego jury i jak powiedzieli uczniowie klasy czwartej: „Wyróżnione zeszyty były estetyczne, kolorowe, dobrze zapełnione miejsca na kartkach”. Dziękujemy za wsparcie w ocenie zeszytów. Jolanta Brudniak ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-516.html     (...)

"Lodowisko+łyżwy=zabawa"

Kolejny już rok uczestniczymy w projekcie "Lodowisko+łyżwy=zabawa".
News     Jako pierwsi z super zabawy skorzystali nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III. Pod okiem instruktorów na lodowisku w Opolu zdobywali nowe umiejętności, a co niektórzy doskonalili już swoja technikę jazdy na łyżwach. Wspaniała zabawa, aktywnie spędzony czas, sporo emocji spowodowały, że z niecierpliwością czekamy na wyjazd ze starszymi koleżankami i kolegami z naszej szkoły. Marta Borko-Ciesielska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-515.html (...)
Data: 2019-02-19

Biblioteka....

Marta Borko-Ciesielska
Data: 2019-02-19

TYDZIEŃ SZTUKI W PRZEDSZKOLU

Od 11 do 15 lutego dzieci z przedszkola uczestniczyły w różnych działaniach artystycznych kształtując swoją wrażliwość estetyczną i ekspresję twórczą.
News Dzień pierwszy to Dzień Muzyki. Dzieci podczas zabaw muzyczno – ruchowych rozwijały umiejętności rozróżniania zmian w dynamice utworu (szybko – wolno). Dzieci wyrażały muzykę ruchem przy zabawie „Z górki i pod górkę”; muzyka wierszem malowana do utworu „Okulary” J. Tuwima; muzyka pastelami tworzona „Esy-floresy”. Drugi dzień  to Dzień Sztuk Pięknych. Dzieci dowiedziały się jakie są dziedziny sztuk plastycznych, poznały twórczość sławnych malarzy. Dowiedziały się czym jest rzeźba, pejzaż, (...)
Data: 2019-02-18
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB