SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Chemia kolorowa-warsztaty mydlane na serio

20 i 22 maja klasy 7 i 8 uczestniczyły w pokazie otrzymywania mydła. Młodzież miała możliwość, dzięki uprzejmości pani Ewy Podwysockiej, zobaczyć w jakich procesach ono powstaje.
News Najpierw tłuszcz, później trochę ługu sodowego, następnie estrów zapachowych i oczywiście barwników kolorowych, naturalnych. Byliśmy pod wrażeniem. Trochę dziwiło, że mydło robimy z tłuszczu kiedy ma przecież umyć a nie ponownie plamę tłustą zatłuścić. Cała magia w dodanym ługu, który zmydlił tłuszcz kokosowy, oliwkowy, rycynowy i inne. Dzięki takiemu składowi mydło jest gładkie, przyjazne i czyszczące "lubi tłuszcz i wodę". Barbara Półchłopek   ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka (...)
Data: 2019-05-23

Wycieczka do Opola

We wtorek uczniowie klasy 1 i 2 wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Opola.
News Pogoda dopisała, wiec mogliśmy odwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej. Wędrując po skansenie uczniowie przenieśli się w odległe czasy. Z opowieści przewodników dowiedzieli się jak wyglądało życie na wsi sto lat temu. Odwiedzili też chatę, w której mieściła się szkoła. Uczniowie usiedli w ławkach i z uwagą przysłuchiwali się opowieściom. Wędrując dalej spotkaliśmy kowala, który wykuwał przepiękne przedmioty. Nawiązał bardzo dobry kontakt z dziećmi i cały czas, nie przerywając pracy opowiadał dzieciom ciekawostki. Na pamiątkę dzieci otrzymały (...)
Data: 2019-05-21

Pierwsza pomoc, strażacy i …. pluszowy miś

Niezawodni strażacy z Moszczanki po raz kolejny przeprowadzili w naszej szkole pokaz pierwszej pomocy.
News Udzielali fachowych wskazówek, jak dzieci mogą zachować się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Strażacy demonstrowali dzieciom specjalistyczny sprzęt ratowniczy i jego zastosowanie. Zajęcia, w dużej części warsztatowe, jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem, a duży miś, który cierpliwie pełnił rolę fantoma, wywoływał rozbawienie dzieci. E. Bury ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-551.html   (...)
Data: 2019-05-16

UCZNIOWIE KLASY VIII NA PIKNIKU NAUKOWYM W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W PRUDNIKU

15 maja najstarsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Pikniku Naukowym zorganizowanym przez Centrum Kształcenia Praktycznego w Prudniku.
News Deszczowa pogoda nie zepsuła tego wspaniale przygotowanego przedsięwzięcia. Na początku odbyło się spotkanie z przedstawicielami placówki, podczas którego uczniowie poznali ofertę szkoły i warunki rekrutacji. Druga część spotkania miała charakter warsztatowy, którą prowadzili uczniowie placówki pod czujnym okiem swoich pedagogów. Pokazy w pracowniach informatycznych, handlowych, fryzjerskich, mechanicznych, czy też pokazy eksperymentów z dziedziny chemii i fizyki, to tylko niektóre z propozycji dla przyszłych absolwentów (...)
Data: 2019-05-16

„Doświadczając Freineta … pragniemy nieść radość dzieciom”

News „W takich warunkach dziecko będzie niezmordowanie poszukiwać, realizować swe pomysły, eksperymentować, uczyć się i wyrastać skupione, poważne, myślące, ludzkie”- C. Freinet   Nasi  uczniowie klas I-III mieli okazję doświadczać freinetowskich działań na zajęciach w obecności p. Halinki, p. Teresy, p. Beaty i p. Natalii – nauczycielek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Opolu.  To właśnie nasze koleżanki, które przyjęły zaproszenie do naszej placówki, a jednocześnie do grona członków naszej regionalnej (...)
Data: 2019-05-13

UDZIAŁ DELEGACJI NASZEJ SZKOŁY W OBCHODACH ŚWIĘTA FLAGI W MOSZCZANCE

2 maja uczniowie naszej szkoły wraz z panią dyrektor Jolantą Brudniak wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Flagi w Moszczance.
News Podczas uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny poczet sztandarowy naszej szkoły reprezentowały dwa składy: Paweł Wasyliszyn, Emilia Furgała, Aleksandra Jawoszek oraz Filip Lempart, Karolina Masztalerz i Sara Olejnik. Poczet sztandarowy był również obecny podczas oficjalnych uroczystości pod Pomnikiem 1000-lecia Państwa Polskiego, gdzie pani dyrektor złożyła wiązankę kwiatów. Udział w tak doniosłych uroczystościach, jest doskonałą okazją do kształtowania postaw patriotycznych wśród naszych dzieci i młodzieży. Małgorzata Gibek     (...)
Data: 2019-05-08
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB