SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Od Piotrusia Króliczka do Drapieżnika - Mrocznego Łowcy

Wycieczka do Opola klasy II i III zaczęła się od kina Helios i komedii „Piotruś Królik”.
News Bohaterem filmu jest złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik, który toczy wojnę o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki. Po kinie daliśmy upust naszej energii szalejąc w centrum zabawy i rozrywki „Hoplandia”. Trampoliny, basen pełen gąbek, zjeżdżalnia na oponach, dmuchany tor przeszkód i zamykająca w sobie dzieci ogromna paszcza tygrysa- to tylko niektóre z atrakcji Hoplandii. Rozbawieni,  zmęczeni fizycznie, udaliśmy się do Łącznika, gdzie znajduje się jedyna w Polsce- Fabryka (...)
Data: 2018-04-19

„Ważymy, mierzymy, ...BMI obliczamy - o zdrowie dbamy!”

17 kwietnia w naszej szkole odbyła się akcja prozdrowotna, w której uczniowie klasy VII dokonywali pomiarów ciśnienia, tętna.
News Następnie ważyli, mierzyli oraz obliczali BMI chętnym kolegom i koleżankom w klasach I i IV. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.     Celem akcji było zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne, dotyczące otyłości oraz nadciśnienia krwi, która może nieść za sobą poważne konsekwencje. Bardzo ważne jest prawidłowe i zdrowie odżywianie, które najlepiej kształtować od najmłodszych lat, a także aktywność fizyczna, która zapobiega wielu chorobom.       Król Anna ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-04-18

SPOTKANIE Z PASJONATEM PTAKÓW

16 kwietnia uczniowie klasy VII gościli pasjonata i hodowcę ptaków krajowych i egzotycznych p. Piotra Lemparta.
News Zaproszony gość przyniósł przepiórki, gila, kanarka oraz inne ptaki, które zachwycały swoim wyglądem i śpiewem. Uczniowie mogli obejrzeć ptasie jaja, obrączki karmę dla ptaków oraz bogatą dokumentację zawierającą szczegółowe informacje na temat hodowanych przez pana Piotra ptaków. Bogata wiedza naszego gościa na temat tym niezwykłych skrzydlatych przyjaciół oraz duże zainteresowanie uczniów sprawiły, że spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Młodzież nie tylko wzbogaciła wiedzę na temat hodowli ptaków, (...)
Data: 2018-04-18

Gminny Turniej BRD

9 kwietnia 2018 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjum na szczeblu gminnym.
News     Przybyło sześć drużyn ze szkół podstawowych i dwie z gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów klasy VI w składzie: Marta Pawka, Kinga Żurakowska, Kamil Mykita i Miłosz Sadło. Uczniowie najpierw pisali testy z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, by następnie wykazać się w praktycznej jeździe na rowerze -pokonując tor przeszkód. Nasi wychowankowie zajęli II miejsce-drużynowo oraz II m. indywidualnie- Marta Pawka.  Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Jolanta Trybel ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-04-17

KOLEJNY SUKCES MATEMATYCZNY

Tym razem chodzi o gminny konkurs matematyczny „MAT – mistrz” dla uczniów kl. IV i V.
News

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którym liczenie nie sprawia trudności: z klasy IV- Krzysztof Trybel oraz z klasy V- Franciszek Grzywacz.

Z ogromną przyjemnością przyjęłam informację, iż Krzyś zajął II miejsce! I tą radosną wiadomością dzielę się z Państwem.

Nauczyciel matematyki-Jolanta Trybel

Data: 2018-04-11

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny"

Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu nadeszły…
News     Ogólnopolski Konkurs Matematyczny odbył się 14 grudnia 2017 r. a wzięło w nim udział 14 uczniów naszej szkoły. Pragnę złożyć gratulacje wszystkim uczniom klas IV- VII, którzy postanowili wziąć udział w konkursie, wykazując szczególne zainteresowanie przedmiotem, zaangażowanie w naukę, ambicję i posiadanie pasji.     Mam zaszczyt poinformować, że wśród osób wyróżnionych znalazł się uczeń klasy VI - Kamil Mykita.     Do zobaczenia na kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym (...)
Data: 2018-04-11

Witajcie bociany

W tym roku przedszkolaki znów tradycyjnie wyruszyły na powitanie bocianów, które swoje gniazdo już od wielu, wielu lat maja na wieży zamkowej.
News Niestety stare gniazdo zostało zniszczone przez wiatry i bociany budują drugie na sąsiedniej wieży. Dzieci z wielkim przejęciem obserwowały jak jeden z bocianów w dziobie niósł gałąź i umieścił ją na wieżyczce. Wszyscy bardzo cieszyliśmy się z tego, że mimo zniszczonego gniazda bociany nie opuściły naszego zamku i na pewno jeszcze wiele, wiele lat kolejne pokolenia dzieci będą miały okazję obserwować kolejne pokolenia bocianów.                                                                    Ewa (...)
Data: 2018-04-08
Galeria Galeria Galeria Galeria Do wolnosci FB