SERDECZNIE WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ. WIERZYMY, ŻE SPEŁNI ONA PAŃSTWA OCZEKIWANIA I DOSTARCZY BIEŻĄCYCH INFORMACJI O NASZEJ SZKOLE
Marzena Kędra - Dyrektor Szkoły

Gminne Zawody Szachowe

16.10.2018 r. W Prudniku odbyły się Gminne Zawody Szachowe, w których po ciężkiej i długiej walce nasi chłopcy zajęli drugie miejsce.
News

Tym razem w skład drużyny weszli; Bartłomiej Bandurowski, Franciszek Grzywacz, Krzysztof Trybel oraz Łukasz Żabski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII:

Data: 2018-10-19

Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe

News

Nasi chłopcy w składzie (Kamil Mykita, Tymoteusz Nowak, Jakub Zbaraszczuk i Wiktor Leśniak) ponownie zdobyli medal, tym razem brązowy. Chłopakom serdecznie gratulujemy

Bożena Sajewicz
Data: 2018-10-19

"W tajemniczym ogrodzie"

10 października uczniowie klasy czwartej mieli okazję obcować z kulturą i sztuką, dzięki wycieczce do Prudnika na spektakl teatralny "Tajemniczy ogród".
News Tego dnia wyobraźnia nie miała końca: "Bardzo podobało mi sie, kiedy wyobrażaliśmy sobie, że na scenie zamiast białych pudeł były drzewa, kwiaty lub ściany. Było super" - mówi Iga. "Spektakl był bardzo interesujący. Dzięki wyobraźni przenieśliśmy sie do tajemniczego ogrodu, w którym były piękne kwiaty i jezioro" - wspomina Miriam. Tego dnia nic nie było oczywiste i każdy na swój sposób przeżył spotkanie z teatrem. Krystyna Wesołowska   (...)
Data: 2018-10-18

Pasowanie na Przedszkolaka [Łąka Prudnicka] 18.10.2018 r.

W dniu 18.10.2018 r. w grupie Biedronki i Misie odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka.
News Dzieci powitały wszystkich piosenką „Jestem Zuch”, po której przystąpiły do zadań, jakie musiały wykonać, by stać się prawdziwym przedszkolakiem. I zadanie: Z zawiązanymi oczami odgadnąć smaki słony, słodki i kwaśny, II zadanie: Poprawnie nazwać kolory (czerwony, niebieski, żółty i zielony) III zadanie: Skakać obunóż przez „kałuże”, IV zadanie: Skakać na jednej nodze przez przeszkody – drabinka. Zadania przeplatane były zabawami integracyjnymi, do których nowo pasowani zapraszali (...)
Data: 2018-10-18

„Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas”

Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze, czasem trudne, ale pozwalające znaleźć taki pokarm, jaki będzie dla niego pożywny. C. Freinet
News     Jest taki dzień, kiedy pracownicy szkoły spotykają się w obecności uczniów, aby razem przeżywać Święto Komisji Edukacji Narodowej – 14 października.  To szczególna chwila, aby właśnie wtedy dzielić się radością z otrzymanych Nagród Dyrektora, Burmistrza, przyznanych Medali za Długoletnią Służbę. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, ale podziękowania i życzenia kierujemy dla wszystkich pracowników szkoły za każdą chwilę oddaną uczniowi, za czas nie odmierzany godziną lekcyjną, ale pragnieniem bycia potrzebnym uczniowi (...)
Data: 2018-10-17

Owoce w szklance i na talerzu, czyli jak miło i zdrowo można spędzić czas z rodzicami [Łąka Prudnicka]

News Przez dwa tygodnie realizowałyśmy z dziećmi tematykę poświęconą darom jesiennego sadu, urozmaicając zajęcia w różnoraki sposób czytając dzieciom wiersze, opowiadania, słuchając wspólnie piosenek o warzywach i owocach, przedstawiając prezentacje multimedialne promujące zdrowe odżywianie i zdrowy tryb życia, odgrywanie  mini scenek dramowych do wierszy „Na straganie”, „Pomidor”, „Jesienią”, wykonywanie figurek z warzyw” Kartoflaczek - cudaczek”. Zajęcia wzbogacałyśmy pięknymi ilustracjami, organizowaniem (...)
Data: 2018-10-14

Spotkanie z pielęgniarką [Łąka Prudnicka]

W naszym przedszkolu dzieci spotkały się z panią pielęgniarką.
News Pani Iwona była ubrana w strój, który nosi na co dzień w swojej pracy. Bardzo miłym głosem opowiedziała jakie czynności wykonuje pielęgniarka, pokazała niektóre przybory potrzebne pielęgniarce w pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały, nie bały się przyklejania plasterków i bandażowania. Pani Iwona zwróciła też uwagę na to, aby dzieci nie brały do rąk substancji, których nie znają, aby same nie brały lekarstw, tylko pod kontrolą dorosłych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, dzieci nie okazały strachu, otrzymały (...)
Data: 2018-10-14

Pan Ziemniak - historia nieznana

News Skąd pochodzi ziemniak? Dlaczego Jan III Sobieski podarował ziemniaki swojej ukochanej Marysieńce? Czy ziemniak jest tylko żółty? Słodkie ziemniaki - czy to możliwe? Jak wyglądały wykopki dawniej i dziś? Na takie i inne pytania mogą dziś odpowiedzieć przedszkolaki, które obchodziły w przedszkolu Święto Gotowanego Ziemniaka.     Wspólnie, dzieci młodsze i starsze, bawiły się, konkurowały, smakowały, śpiewały i malowały podczas uroczystości, w której ważne miejsce zajmował ziemniak - król warzyw.  Edyta Worożańska   (...)