Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo

Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo

„Żyj sportowo, aktywnie i zdrowo” - pod takim hasłem zakończył się III Moduł TO POD-u. Przez okres trwania stycznia i lutego uczniowie wszystkich klas wykonywali różnorodne zadania.

Pierwszym z nich było ważenie swoich tornistrów (tornister „rekordzisty” ważył 20kg), w których, jak się okazało było mnóstwo niepotrzebnych i nieprzydatnych w szkole rzeczy. Lista zbędnych zawartości znalazła swoje odzwierciedlenie na plakatach, które zmusiły uczniów do wyciągnięcia wniosków na temat obciążenia i skrzywień kręgosłupa.

W trakcie zajęć ruchowych uczniowie poznawali różnorodne ćwiczenia gimnastyczne, korygujące wady postawy oraz ćwiczenia wzmacniające mięśnie.

Bohaterką drugiego zadania była woda. Dzieci układały hasła, rymowanki, opowiadania na temat życiodajnego napoju.

Portfolia z przepisami naturalnych sposobów leczenia to ostatnie zadanie modułu. „Leki z Bożej apteki” w postaci syropów, mieszanek ziół znalazły się w słoiczkach, fiolkach i torebkach. Każdy uczestnik mógł próbować, wąchać, dotykać, smakować.

Niewątpliwie III moduł inspirował uczniów do doświadczania, przeżywania, poszukiwania.

No cóż - coraz częściej tradycyjna, niekonwencjonalna medycyna wraca do łask i codziennego życia każdego z nas.

Bożena Sajewicz

Grażyna Wawrzyniak