Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  TO PODsumujmy majowo - czerwcowy moduł projektu \"Umysły w podróży do przyszłości\"

Kluczowe zadania przyjęte do realizacji w V iVI wzmacniały umysł dyscyplinarny. Związane były z promowaniem i kształtowaniem zdrowego stylu życia. W ramach zaspokajania naturalnej potrzeby ruchu, uczniowie proponowali zestaw porannych ćwiczeń gimnastycznych, przygotowywali ulotkę informacyjną, plakat i scenkę, projektowali ścieżkę zdrowia, przeprowadzali wywiad z propagatorem zdrowego stylu życia. Aby być świadomym klientem i konsumentem, dzieci proponowały zdrowe przekąski, zamiast chemicznie przetworzonych produktów spożywczych. Zdrowie- to również radzenie sobie w sytuacjach trudnych, w nagłych wypadkach. W związku z tym, nasi uczniowie prezentowali udzielanie pierwszej pomocy i profesjonalne wzywanie służb ratunkowych.

"60 dni na planecie info" zaowocowało wzrostem wiedzy na temat zdrowia, ale przede wszystkim - uświadomieniem sobie, że jakość i długość naszego życia w dużej mierze zależy tylko od nas samych.

E. Bury, B. Hawron, M. Zaworska