Tutaj jesteś: strona główna  |  Dziecięca ekspresja  |  Swobodna ekspresja klasy II

Swobodna ekspresja klasy II

Impreza u misiów

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami mieszkały sobie dwa misie. Były bardzo szczęśliwe, bo urodził im się syn. Tata miś powiedział do mamy misiowej: „Może urządzimy imprezę na cześć naszego syna?” Mama jak zwykle się zgodziła i powiedziała do taty, że to świetny pomysł. Urządzili piękny bal, zaprosili przyjaciół i wszyscy doskonale się bawili.

Daria Jaworska

Pies policyjny

Pewnego dnia do szkoły przyszli policjanci z psem policyjnym rasy owczarek niemiecki. Pies na imię miał Nero i był piękny, posłuszny i odważny. Słuchał swojego opiekuna. Pan pokazał nam, że pies rozumie komendy: „siad”, „zostań”, „waruj”, „wyrównaj”. Dowiedziałam się, że na komendzie Nero ma własny prysznic, suszarkę i salę do biegania. Na koniec spotkania pies podszedł do nas i mogliśmy go pogłaskać. Miał miękką i długą sierść. Jeszcze długo będziemy pamiętać to spotkanie.

Lena Wizer

Zaginiony skarb piratów

Cześć jestem Bartek. Opowiem wam historię o zaginionym skarbie piratów. Gdy wstałem z łóżka i zjadłem śniadanie zorientowałem się, że mój dom stoi na środku pustyni. Ubrałem kurtkę i czapkę, ale jak wyszedłem na dwór to myślałem, że się „ugotuje”. Ściągnąłem ciepłe ubrania i ruszyłem na przód. Nagle zobaczyłem jakieś stare miasteczko. Podszedłem bliżej i ujrzałem budkę. Chciałem się napić wody, ale sprzedawca zaczął do mnie strzelać. Na szczęście zdążyłem uciec. Uciekając wpadłem do jaskini, w której był statek, a w nim skarb piratów. Gdy zszedłem po schodach, zobaczyłem armię umarłych piratów, ale udało mi się ich ominąć. Wziąłem tyle pieniędzy ile mogłem. Już miałem wychodzić i… otworzyłem oczy. Okazało się, że to był tylko mój sen.

Bartek Bieniarz

Konie

Konie to bardzo miłe zwierzęta, które jedzą trawę. Moja ciocia ma trzy konie. Jeden jest bardzo wysoki i ma na imię Kłatro, drugi Bambi, a trzeci Baśka. Gdy przyjeżdżam do niej to zawsze pozwala mi wyprowadzić konie ze stajni. Pewnego razu gdy przyjechały też moje kuzynki, ciocia zabrała nas do stajni. Mogłyśmy sobie pojeździć. Dowiedziałyśmy się, że konie lubią jak się je głaszcze i karmi, a ich przysmakiem są jabłka. Jednak ciocia ostrzegała, że pokarm podajemy zawsze z otwartej dłoni, bo inaczej koń może ugryźć. Nie można też iść za koniem, bo może kopnąć. Bardzo lubię przebywać u cioci.

Wiktoria Gurgul

Tajemnicza wiosna

Jakim cudem kwiaty się budzą i skąd ptaki wiedzą kiedy przylecieć z ciepłych krajów? To zasługa wiosny. Dlaczego? Bo wtedy jest kolorowo, latają motyle, rozkwitają pączki na drzewach. Wiosna jest piękna.

Milena Salawa

Kot

Pewien kot miał na imię Mruczek. Był smutny, bo nie miał swojego domu. Natalia go znalazła i zapytała się mamy, czy może go przygarnąć. Mama się zgodziła i kot zamieszkał u Natalki.

Nikola Jędrzejczak

Dzień Mamy i Taty

Pewnego dnia, gdy Ania i Karolina obudziły się, to przypomniały sobie, że dziś jest Dzień Mamy i Taty. Pomyślały, że muszą jakoś przekonać rodziców, żeby wyszli do sklepu, a one wtedy przygotują dla nich niespodziankę. Po trzech godzinach wszystko było gotowe. Gdy rodzice wrócili ze sklepu, zastanawiali się dlaczego w domu jest tak cicho. Wtedy wszyscy zawołali: „Niech żyją Mama i Tata”. Potem zjedli pyszny tort i byli bardzo zadowoleni.

Natalia Szopa