Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  Bóg, Honor, Ojczyzna ? wartości przybliżone uczniom, przedszkolakom i dorosłym podczas obchodów ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI w naszej szkole.

Listopad w naszej szkole to miesiąc, w którym rozpoczynamy moduł „60 dni na Wyspie Wartości” w ramach rocznego projektu ,,Umysły w podróży do przyszłości”.

Obchody największego święta narodowego to niewątpliwie idealna sytuacja, by zmierzyć się z kwestią patriotyzmu.

Takiej przymiarki dokonali piątoklasiści. W ramach kilkugodzinnego projektu humanistycznego, zrealizowali, zaplanowane przez siebie, pod czujnym okiem polonistki i historyczki, działania, zmierzające do wystawienia przed całą społecznością szkolno – przedszkolną, inscenizacji patriotycznej „Sowiński w okopach Woli” wg Juliusza Słowackiego.

Udało się! Projekt trwał zaledwie jeden listopadowy tydzień, a jego efekt w postaci małego patriotycznego spektaklu (z muzyką Chopina w tle) przyniósł wszystkim ogrom wzruszeń, refleksji…

M.Ż.