Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  Pierwsza Narada TOPOD

Pierwsza Narada TOPOD

Szybko dobiega końca pierwszy etap PODRÓZY UMYSŁÓW DO PRZYSZŁOŚCI - ,,60 DNI NA MOSTACH PRZYJAŹNI’’...

Dzieci uznały, że warto do jego finału dobrze się przygotować, stąd pomysł Pierwszej Narady TO POD.

Obecne na niej wydelegowane przez pozostałych uczniów trójki reprezentantów z każdej klasy, pani dyrektor - Jolanta Brudniak oraz koordynatorki: panie Ania Włodarczyk i Gosia Żuk, efektywnie naradzały się w kwestii wydarzenia kulminacyjnego tego etapu projekt - HAPPENINGU NA… MOŚCIE.

Co prawda, w tej kwestii, ostateczny i decydujący głos należał do… pani Aury. JEDNAK, że ona nieustająco sprzyja naszym przedsięwzięciom… - bez gołosłowna: /słoneczny poranek poezji, święto ziemniaka, ogniska wieczorne, topodowe spacery, loty modeli samolotów pod słonecznym niebem/ to i tym razem zachowała się z klasą i ….dała nadzieję na piękny wtorkowy dzień topodowy.

Przedstawiciele klas na TO PODowym forum przy pomocy błyskawicznej burzy mózgów zaprezentowali dotychczasowe działania w ramach szkolnych zajęć. Okazało się, ze strategia TO POD działa. I to jak działa! Ponad nasze najśmielsze oczekiwania działa! Dzieci, nie tylko na jednej godzinie w tygodniu/jakież to byłoby sztuczne, a jakież niezgodne z pedagogiką Freineta! /, ale również na innych przedmiotach pracowały w sposób świadomy. Świadomie pisały opowiadania, wiersze, starsze dzieciaki - kartki z pamiętników, dzienników, listy prywatne i oficjalne, podania, teksty swobodne inspirowane tematyką przyjaźni, tolerancji, szacunku. Również malowały mosty przyjaźni, śpiewały piosenki o niej, odczuwały efekty wytrenowanej tolerancji /bo jednak, jak się okazuje, można ćwiczyć umiejętności dla budowania samoświadomości/, odkrywały i doświadczały smaku przyjaźni, zgody, koleżeństwa i szacunku do siebie, swojego talentu oraz do talentu innych.

Już poza obradami zrodził się pomysł stworzenia strony www.tolerancyjni.pl Bardzo twórczy pomysł. Taka www jeszcze nie istnieje w przestrzeni internetowej.

Małgorzata Żuk

Foto

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2762825