Tutaj jesteś: strona główna  |  TO POD  |  DOBRY POMYSŁ TO WIĘCEJ NIŻ POŁOWA SUKCESU? TO ?PÓŁTORA SUKCESU!

DOBRY POMYSŁ TO WIĘCEJ NIŻ POŁOWA SUKCESU? TO ?PÓŁTORA SUKCESU!

POD ścianą i na podłodze ułożony wąż książek – TO dzieło najlepszych czytelników i najlepszej bibliotekarki, pani Ani Włodarczyk.

Zasłyszane pytania pozostałych uczniów: ,,czy wąż mógłby być dłuższy?”, czy moglibyśmy też go układać?” i subtelna odpowiedź bibliotekarki „Jak się postaracie…” wyjaśniają wszystko!

W najbliższych miesiącach czytelnictwo w naszej szkole niewątpliwie i niepohamowanie wzrośnie. Liczba 154 szalenie się zwielokrotni… A jak szalenie? Tego zadania podejmie się klasa piata w przyszłym tygodniu. Przy pomocy pani Joli Trybel, pasjonaci logicznego myślenia, a takich tam nie brakuje, wykonają żmudne (?) obliczenia zadania, którego treść ułożą pasjonaci zajęć TO POD.

Zanim to nastąpi, my, stosując „metodę przybliżenia” możemy zaryzykować stwierdzenie, ze książkowy potworek, z ruchomym dominem na grzbiecie, spełznie po schodach na parter, zajrzy do sekretariatu ,,co tam w trawie piszczy”, uśmiechnie się do pani dyrektor w jej gabinecie, po czym wypełznie na słońce i albo uda się nad Złoty Potok, albo… na parking.

W końcu będzie to czas podsumowań działań TO POD w ramach projektu ,,Umysły w podróży do przyszłości” !

Gratulujemy naszym ludziom z biblioteki rewelacyjnego pomysłu! Polecamy go innym, którzy chętnie zaglądają na nasza stronę w poszukiwaniu ciekawych, freinetowskich inspiracji.

Małgorzata Żuk