« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  98  ,   99   ,  100  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

,,Moja prababcia pisała piękne wiersze??

News Emilka na lekcję polskiego w klasie czwartej po raz kolejny przyniosła wybór wierszy prababci - Łucji Kuźnik. Pasjonatka twórczości swojej protoplastki zaprezentowała kolegom i koleżankom wiersz pt. ,,Przedwiośnie”. Zima władzę swą straciła I spłynęła kra Wierzby w bazie przystrojone – Wiosna nadejść ma.   Przebiśniegi białe główki Z ziemi wychylają; Wiosna idzie, wiosna idzie Wdzięcznie wydzwaniają. (fragment wiersza)   I stało się to, co … stać się chyba musiało (...)
Data: 2015-03-21

KTO CHCIAŁBY ZOSTAĆ RYCERZEM?

Na to pytanie odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły podczas czwartkowego pokazu Grupy Artystycznej REVITA.
News

Przybyli goście, prezentując ekwipunek i uzbrojenia rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego, przenieśli nas w odległe czasy średniowiecza. Dzieciaki z dużym zaciekawieniem przyglądały się kolekcji rekwizytów; uczestniczyły w pasowaniu na rycerza, przymierzały zbroję i próbowały swoich sił we władaniu bronią.

Anna Włodarczyk

Słodki, wiosenny kiermasz

19 marca, tuż przed pierwszym dniem wiosny, klasa III dała popis biznesowej operatywności. W ?fioletowej sali? pojawiły się uwielbiane przez dzieci, domowe przysmaki: ciasta, ciastka, babeczki, wafle, ryżowe szyszki, rurki z kremem. Krótko mówiąc: ?Słodki szał?!
News

Uczniowie przygotowali także loterię fantową, która cieszyła się ogromną popularnością. Dzieci przygotowując kiermasz, uczyły się planowania zadań, tajników reklamy, tworzenia biznesplanu, oceny zysków i strat w handlu. Była to niezła szkoła życia...

E. Bury

Tydzień Sztuki

Od 09 do 13 marca dzieci z przedszkola uczestniczyły w różnych działaniach związanych z Tygodniem Sztuki kształcąc swoją wrażliwość estetyczną i ekspresję twórczą. Każdy dzień poświęcony był innej dziedzinie sztuki.
News Dzień pierwszy, przygotowany przez P. Edytę Worożańską to Dzień Muzyki. Dzieci podczas zabaw muzyczno – ruchowych rozwijały umiejętności rozróżniania zmian w dynamice, rozróżniania mocnego i słabego dźwięku; rozróżniania wysokości dźwięku. Miały możliwość gry na muzycznych instrumentach perkusyjnych, mogły posłuchać Koncertu na skrzypce, puzon i keyboard w wykonaniu starszych koleżanek z naszej szkoły, tworzyły ruch do muzyki klasycznej i muzyki pop. Zabawy uatrakcyjniały chusty animacyjne, które sprawiły dzieciom dużo radości (...)
Data: 2015-03-19

Projekt ?Jutro szkoła ? dziś nauka?

W ramach projektu ?Jutro szkoła ? dziś nauka?, realizowanego wspólnie w grupie 5,6 latków i w III klasie, odbyły się już dwa spotkania. Pierwsze związane było z edukacją przyrodniczą. Uczniowie przygotowali dla młodszych kolegów prezentacje dotyczącą hodowli rybek akwariowych. Dzieliły się swoim doświadczeniem związanym z karmieniem ryb, wymianą wody i wiedzą na temat różnych gatunków rybek.
News Drugie spotkanie, które odbyło się 12 marca, związane było z edukacją czytelniczą. Przedszkolaki pochwaliły się autorstwem książeczki „Świat Fantazji”, w której opisują przygody literek, natomiast trzecioklasiści zachęcali do czytania książek poprzez czytanie fragmentów ulubionych utworów. Spotkanie zakończyło się rozdaniem zakładek do książek i uzgodnieniem następnego spotkania, na którym dzieci wraz z uczniami będą bawić się matematyką. Edyta Worożańska Elżbieta Bury (...)
Data: 2015-03-19

Bądź kreatywny, uwolnij siebie: Inspiracje pisankowe

"Każdego miesiąca coś fajnego?. Takie motto przyświeca kolejnym zadaniom TOPOD w miesiącu marcu i kwietniu. W tym tygodniu uczniowie klasy VI wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach podczas, których powstawały przepiękne pisanki. Sięgając do różnych aspektów myślenia twórczego według własnego planu, samodzielnie zaprojektowali i wykonali dowolnymi technikami kolorowe jajka wielkanocne.
News

Celem zajęć było rozbudzanie pasji, odkrywanie potencjału, pobudzanie zdolności twórczego myślenia i wskazywanie różnorodnych możliwości wyrażania swojej indywidualności. Ważnym elementem działania twórczego był nie tylko sam efekt w postaci „dzieła”, ale również wspólne spędzenie czasu z najbliższymi.

Bożena Sajewicz
Data: 2015-03-19

Podsumowanie projektu ?NASI CZWORONOŻNI PRZYJACIELE?

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu ze starszym sierżantem sztabowym panem Arkadiuszem Kowalczykiem, który przybył z prudnickiego aresztu śledczego ze swoim psem Wasylem. Funkcjonariusz przedstawił sylwetkę swojego psa ,podkreślił, że nie każdy pies nadaje się do służby musi spełniać odpowiednie warunki i mieć nienaganny stan zdrowia.
News Wasyl jest psem , który pracuje przy poszukiwaniu narkotyków na terenie aresztu śledczego jak również uczestniczy w akcjach z policją ,służbami straży granicznej. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących trudnych akcji i sytuacji, w których było zagrożone życie i zdrowie przewodnika i jego czworonożnego asystenta. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki konkursów: plastycznego dla dzieci przedszkolnych klas I-III oraz konkursu literackiego dla klas IV-VI. Starszy sierżant sztabowy pan Arkadiusz Kowalczyk, wspólnie z psem Wasylem, wręczał (...)