« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  98  ,   99   ,  100  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

XIII Małe Konfrontacje Teatralne przyniosły Actusowi? d u ż o szczęścia

Grupa teatralna ,,Actus? w składzie: Hanna Stocka, Agnieszka Matuszak, Laura Malinowska, Sara Olejnik, Kinga Żurakowska, Oliwia Niesłuchowska, Iwona Krupa, Marta Włodarczyk, Lena Tabaka, Martyna Darowska, Maja Szkwarek, Zuzanna Dańko - zdobyła I Nagrodę w XIII Małych Konfrontacjach Teatralnych w Prudniku.
News         O „Czarodziejską Lampę Alladyna 2016” w maju tego roku zabiegało aż sześć formacji teatralnych z naszej gminy. Piękna i wymarzona przez dzieci statuetka, w dowód uznania za autorski repertuar, interpretację i technikę wykonania, kreatywną scenografię oraz wyraz artystyczny widowiska, trafiła do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego za spektakl „Teatr jest cool” w reż. Małgorzaty Żuk.         Jury konkursu, na czele z przewodniczącą panią Beatą Puzia z Centrum Kultury w Głuchołazach, dodatkowo (...)
Data: 2016-05-22

Książka marzeń, czyli co warto przeczytać

20 maja w Publicznym Gimnazjum nr 1w Prudniku, w ramach podsumowań działań czytelniczych w szkołach naszej gminy, odbyła się impreza pod hasłem ?Książki naszych marzeń?.
News        Reprezentanci szkół podczas tej uroczystości prezentowali wybraną przez siebie jedną książkę, która dzięki ministerialnemu programowi trafiła (wraz z dziesiątkami innych książek) na półkę biblioteczną ich szkoły.       Ulubioną książką naszych uczniów okazało się "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. To na jego temat Emilka Furgała, Asia Bandurowska i Amelia Sitek, uczennice klasy piątej, przygotowały autorską prezentację multimedialną i miały okazję przedstawić (...)

II Miejsce Świerszczyków spod Kopy

News        Po raz drugi w tym roku szkolnym przedszkolny zespół muzyczny z Moszczanki zajął II miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki „Złota Nutka”, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury w Prudniku. Nasz zespół w składzie: Patrycja Kwiatkowska, Martynka Darowska, Kamilka Żabska, Zuzanka Dańko, Zuzanka Bolibrzuch, Maja Czarnobrewa zaprezentował dwie piosenki: „Mały człowiek” i „Panie Janie”. Gratulujemy. Edyta Worożańska (...)

Rekreacja w Ośrodku Wczasowym u Państwa Gorzelanych

Kolejny raz dzieci z przedszkola zastały zaproszone do Parku Rozrywki w Pokrzywnej mieszczącego się w Hotelu Gorzelanny.
News Z wielką radością dzieci przyjęły zaproszenie.  Wiedziały bowiem, że czeka je tam wspaniale spędzony czas. Kino, zabawy w Parku Linowym i na Dmuchanym Zamku, a dla ochłody lody świderki – to gwarantuje uśmiech  i zadowolenie przedszkolaków. Do przedszkola odwiózł dzieci Wesoły Pociąg, co było dodatkową atrakcją. Dziękujemy Pani Beacie i Tomaszowi Gorzelanym za niezwykle spędzony czas. Edyta Worożańska   (...)
Data: 2016-05-21

KONCERTOWY ZAWRÓT GŁOWY ? czyli spotkanie z muzyką poważną na wesoło.

"Koncertowy zawrót głowy" to temat muzycznego spotkania z panem Jackiem Woźnicą ? wirtuozem gry na skrzypcach i altówce.
News

Podczas tego muzycznego wydarzenia dzieciaki Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Moszczance przekonały się, że muzyka poważna może być również wesoła.

Alicja Niedbalska

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

Data: 2016-05-16

Uroki wiosennego ogrodu

Jeśli chcesz zachwycić się kolorami wiosny, poczuć delikatne zapachy pierwiosnków, zobaczyć niezwykłe kształty tulipanów ? odwiedź ogród kwiatowy Pani Worożańskiej z Moszczanki.
News Uczniowie z koła przyrodniczego naszej szkoły mieli okazję poznać gatunki roślin kwiatowych (w tym krzewów), które najpiękniej wyglądają właśnie wiosną. Wprawdzie wawrzynek wilczełyko już przekwitł, ale dzieci mogły dowiedzieć się, że jest to roślina bardzo trująca, choć na przedwiośniu wabiąca różowymi kwiatami. Uczniowie już wiedzą, jak odróżnić różanecznik od azalii, co jest ciekawego w sasance, przed czym chroni „carska korona”. Każda wycieczka to bardzo kształcące doświadczenie dla dziecka. To freinetowski (...)
Data: 2016-05-12

Przedstawienie ekologiczne ? apelem zwierząt do ludzi

W kwietniu realizowany był w szkole projekt ekologiczny pod nazwą ?Razem dbamy o Ziemię?.
News Jednym z kolejnych działań projektowych było przedstawienie spektaklu ekologicznego przygotowanego przez klasę I we współpracy z czwartoklasistami - „W harmonii z przyrodą”. Spektakl został zaprezentowany podczas obchodów Święta Szkoły, a później przypomniany na spotkaniu z przedszkolakami. Dzieci, przebrane za zwierzęta leśne, prowadziły ze sobą rozmowy na temat równowagi ekologicznej, wpływu człowieka na stan środowiska, apelowały do ludzi o ochronę ich naturalnych siedlisk. Pierwszoklasiści z niezwykłym zapałem przygotowywali (...)
Data: 2016-05-12

Licznik odwiedzin: 2051004