Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  , (...)  75  , (...)  98  ,   99   ,  100  , (...)  147  ,  148   | następna strona »

?ZACZAROWANY ŚWIAT? NA ZAMKU W MOSZNEJ

17 września 2014 r. nasi starsi uczniowie klas IV- VI odbyli niezwykłą podróż po ?Zaczarowanym Świecie? w Zamku w Mosznej.
News Wyjazd zorganizowano w ramach projektu „Fascynujący Świat Nauki i Technologii. Pracownie eksperymentalno-doświadczalne tj. Architecturium, Energium i Lucemium odkrywały przed dziećmi świat pełen niezwykłych zjawisk i doświadczeń. Aby dotrzeć do właściwego miejsca, należało podążać ściśle według wskazówek zawartych w przygotowanej grze przestrzennej. Oto wypowiedzi kilku uczestników tej niezwyklej przygody. „Dzisiaj byłem na wycieczce szkolnej w Zamku w Mosznej. Była to wycieczka edukacyjna. Zwiedzaliśmy tam: Pracownię Architektury, Pracownię (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

Piknik Sportowy Prudnik Cup pod hasłem: Prudnik Nasze Miasto ? ?Razem Możemy Więcej?

Wzorem lat ubiegłych, głównym celem Pikniku Sportowego Prudnik Cup 2014 była kwesta charytatywna na rzecz potrzebującego Michałka Trembeckiego, który jest mieszkańcem naszej miejscowości.
News Od wielu lat staramy się pomóc Michałkowi dlatego i tym razem postanowiliśmy wziąć udział w całodniowym pikniku. Podczas imprezy w plenerze odbyły się m.in. turnieje: piłkarski w dwóch kategoriach, koszykówki i siatkówki, szachowy, tenisa ziemnego, stołowego, zlot „Free-Run”, (Parkour), zawody w kolarstwie, biegach, rowerowym torze przeszkód, łucznictwie, piłkarzykach, na skate parku, wyścigi na rolkach. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze bowiem zdobyli medal złoty w biegach( Jan Worożański), srebro w rowerowym torze przeszkód( (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

Zajęcia w plenerze

Rozpoczął się nowy rok szkolny. Wielu z nas kojarzy się on z klasą i nauką w ławce szkolnej. Jednak nie w Moszczance!
News Przy naszej szkole znajduje się cudowne miejsce pod lipami - ze sceną, stołami i ławkami dla uczniów. Jeśli tylko temat lekcji i pogoda pozwolą skorzystać z „klasy pod chmurką” - zajęcia odbywają się właśnie tutaj. Na zdjęciach - uczniowie z fiszkami prowadzącymi „Badamy otoczenie naszej szkoły”.

Elżbieta Bury
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

60 DNI NA MOSTACH PRZYJAŹNI

Rozpoczęliśmy naszą podróż do ? przyszłości!
Podczas zajęć TO POD wszystkie klasy realizują zadania pierwszego etapu fascynującej podróży. Ich główny cel to trening, który nauczy nas wszystkich przychodzących i przyjeżdżających do szkoły w Moszczance unikania uprzedzeń, wydawania osądów, a przede wszystkim pozwoli uwierzyć w dobre intencje ludzi. Podczas realizacji modułu 60 DNI NA MOSTACH PRZYJAŹNI uczestnicy projektu: • Tworzą klimat przyjaźni; • Odczuwają emocje własne i innych; • Poszukują swoich mocnych stron; • Odkrywają w sobie talenty, zapał (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

Umysły w podróży do przyszłości

W tym roku mamy w ofercie naszej szkoły ciekawe zajęcia w ramach nowego przedsięwzięcia!
„Umysły w podróży do przyszłości” realizowane będą podczas zajęć TO POD /akronim pierwszych liter nazw obszarów działań pedagogicznych z Programu Nowoczesnej Edukacji Szkolnej – tworzenie, odczuwanie, poszukiwanie, odkrywanie, doświadczanie/. TO PODniesie nam poprzeczkę! TO PODkręci nam obroty! TO PODstawą dobrej roboty! TO PODpowie co mamy w głowie! I jeszcze: TO PODsyci w nas ciekawość! TO PODkradnie nam nieśmiałość! TO PODróż naszych umysłów w nieznaną nikomu przyszłość! W ramach zajęć TO (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

Marta Piekarczyk laureatką konkursu plastycznego ?W Trosce o Środowisko - przyroda widziana oczyma dziecka?

W maju 2014r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu po raz pierwszy zorganizował konkurs plastyczny skierowany do dzieci klas I-III szkół podstawowych województwa opolskiego.
News Celem konkursu było rozwijanie wśród najmłodszych wrażliwości ekologicznej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem, wyzwalanie pozytywnego stosunku do świata przyrody. Na konkurs nadesłano 150 pięknych, kolorowych rysunków z 35 placówek szkolnych Opolszczyzny. Komisja konkursowa nagrodziła 30 najciekawszych - autorom 13 prac przyznano równorzędne pierwsze miejsca laureatów Konkursu. Praca plastyczna naszej Marty znalazła się w Kalendarzu na rok 2015 wydanym przez WFOŚiGW w Opolu. Serdecznie gratulujemy! Elżbieta Bury     (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-24

Mamy zaszczyt przedstawić nowego dyrektora naszej szkoły

Od 1 września funkcję tę pełni Jolanta Brudniak:
News • absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu – mgr edukacji wczesnoszkolnej (II stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania początkowego), • wieloletnia dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Prudniku, • nauczycielka klas integracyjnych w ZSzP nr 2 w Prudniku, • autorka innowacyjnego programu z matematyki inspirowanego pedagogiką C. Freineta. Za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej otrzymała nagrody: • Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, • Medal Komisji Edukacji Narodowej, • Medal (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2014-09-23
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  , (...)  75  , (...)  98  ,   99   ,  100  , (...)  147  ,  148   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1714816