Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  95  ,   96   ,  97  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

?Zdobywcy Kopy?

Kolejny już raz dzieci z przedszkola z Moszczanki wyruszyły na pieszą wędrówkę na Kopę Biskupią.
News Towarzyszyli nam rodzice, którzy dopingowali i motywowali w słabszych chwilach i starsi koledzy z klasy VI, którzy wspaniale spisywali się w roli opiekunów. Wyruszyliśmy spod ośrodka „Ziemowit”, a drogę wyznaczał nam żółty szlak turystyczny.  Najpierw dotarliśmy do schroniska, a potem raźnym krokiem pomaszerowaliśmy na szczyt Gór Opawskich. To był piękny dzień - pełen słońca, uśmiechu i radości ze wspólnie spędzonego czasu podczas wędrówki.                                                                (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-04

?Sprzątanie podwórka?

Po poznaniu smutnej wizji brudnej ziemi, przedszkolaki ochoczo włączyły się w ogólnopolską akcję ?Sprzątanie świata?.
News Prześcigały się w zbieraniu śmieci w ogródku przedszkolnym i boisku szkolnym.       Inscenizacja wiersza „Sznurek Jurka” pomógł zrozumieć dzieciom drogę powstawania dzikich śmietnisk i uświadomił jednocześnie konieczność dbania o czystość  otaczającego nas środowiska.                                                                              (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-04

30 września ? Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wrzesień to miesiąc, w którym na początku każdej lekcji matematyki kilka minut poświęcano na utrwalanie znajomości tabliczki mnożenia.
News Wśród uczniów są tacy, co o każdej porze dnia i nocy podają prawidłowy wynik mnożenia oraz tacy, którym po przerwie wakacyjnej ta wiedza po prostu ulatuje z głowy. I właśnie myśląc o tych ostatnich, cały miesiąc powtarzaliśmy tabliczkę mnożenia, czy to pamięciowo, czy poprzez wierszyk, czy na palcach.  Ważne było to, żeby dzieci ćwiczyły jej znajomość. Punktem kulminacyjnym tych treningów był udział w szkolnym konkursie o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”, który odbył się dokładnie w dniu obchodów (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-03

Miejsca bliskie a tak niezwykłe?

Wycieczka, jak to wycieczka ? zawsze cieszy. Jednak wycieczki eksploracyjne ? cieszą podwójnie. Podsycają ciekawość poznawczą, zmuszają do nieszablonowych hipotez, budzą w małym człowieku pasje odkrywcze.
News Klasa II zaopatrzona w lupy (prezent dla chłopców z okazji ich święta), wyruszyła do lasu w Pokrzywnej. Dzieci odkrywały, badały, obserwowały, dociekały… „Dlaczego mech rośnie nawet na kamieniu?  Czy żaba jest trująca i parzy? Co mieszka w jamach, norach i wykrotach?”  Na te i inne pytania usiłował odpowiedzieć nauczyciel, czasem koleżanka lub kolega. Gościnna gospodyni Parku Rozrywki - pani Beata Gorzelanna uatrakcyjniła nam pobyt w Pokrzywnej zabawą w parku linowym, kinem 3D i pysznym poczęstunkiem. A do szkoły wróciliśmy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-02

AKADEMIA KREATYWNEJ ORTOGRAFII

News „Zaufajcie dzieciom - to one są twórcami przyszłości!”                                                                                              C (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-10-02

TAK ŚWIĘTUJE SIĘ DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE III

30 września w ciepły, słoneczny poranek uczniowie klasy 3 wybrali się na pieszą wycieczkę do państwa Giemzik.
News Było ognisko, wspólna zabawa i gra w piłkę oraz spacer po lesie w poszukiwaniu kolorowych liści. Bardzo serdecznie dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie i dostarczenie dzieciom chwil pełnych radości i uśmiechu. Małgorzata  Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-234.html (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-30

Jestem przedszkolakiem fajnym dzieciakiem - ?Światowy Dzień Przedszkolaka? [Łąka Prudnicka]

Po raz kolejny w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka. W tym dniu zebraliśmy się w sali grupy starszaków, aby wspólnie celebrować ten wyjątkowy dzień.
News Dzieci wraz z paniami odśpiewały piosenki, takie jak: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Mały przedszkolak”. Wiele radości i uśmiechu można było zobaczyć na twarzach naszych przedszkolaków podczas zabaw tanecznych w języku obcym, jak i przy tańcu w parach z balonem i na gazecie. Niezwykłe doznania oraz ogromne zainteresowanie wzbudziło zadanie, gdzie dzieci tworzyły przedszkolaka, odrysowując postać kolegi. Podczas tego zadania można było dostrzec twórczość i ekspresję  naszych maluszków. Na naszych dzielnych przedszkolaków (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2016-09-27
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  51  , (...)  95  ,   96   ,  97  , (...)  100  , (...)  133  , (...)  197  ,  198   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 2094901