« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  , (...)  95  ,   96   ,  97  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

„Starsi młodszym, młodsi starszym”

Pod takim hasłem 15 maja w naszej szkole przebiegła oryginalna akcja czytelnicza z udziałem uczniów klasy piątej i klasy drugiej.
News Dzieci głośno czytały sobie wzajemnie fragmenty ulubionych książek w ulubionych zakamarkach szkoły.

Anna Włodarczyk
Data: 2017-05-15

DIY … czyli parę słów o konferencji dziecięcej Kingi Żurakowskiej

News Zrób to sam (ang. Do it yourself ('du: ıt jə’self), w skrócie DIY) – określenie idei związanej z samodzielnym, niekomercyjnym wykonywaniem przez amatorów zwykle na własne potrzeby różnych prac bez pomocy profesjonalistów. Anglojęzyczny termin DIY pojawił się na początku XX wieku a do powszechnego użytku wszedł po II Wojnie Światowej. Tą ideą zafascynowała się nasza uczennica z klasy piątej - Kinga Żurakowska. Dzięki niej zapoznali się z nią również uczestnicy konferencji dziecięcej, która (...)
Data: 2017-05-14

Przyszli czytelnicy z wizytą w szkolnej bibliotece

Najmłodsze dzieci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pod opieką pani Judytki Licznar z okazji Dnia Bibliotekarza odwiedziły szkolną bibliotekę.
News

Maluszki z przedszkola miały okazję przekroczyć próg miejsca, do którego już za kilka lat będą regularnie przychodzić po lektury oraz inne książki. Na razie przyszli bywalcy biblioteki z pasją oddali się przyjemnościom przeglądania barwnie ilustrowanych bajek i słuchania baśni braci Grimm w wykonaniu szóstoklasistek.

Niecodzienna wizyta w bibliotece zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Anna Włodarczyk
Data: 2017-05-12

KONKURS PIOSENKI „ZŁOTA NUTKA”

Jak co roku dnia 09.05.2017r. odbył się przedszkolny konkurs piosenki „Złota nutka”.
News Dzieci przygotowywały się do konkursu w domu, same wybierały piosenkę, którą chcą zaśpiewać. Wszystkich uczestników było dziewiętnastu. Laureatami konkursu zostali Amelia Zięba, Malwina Bolibrzuch oraz Patrycja Kwiatkowska. Dzieci te otrzymały główne nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Ten dzień był satysfakcjonujący nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców jak i nauczycieli. Judyta Licznar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-287.html (...)
Data: 2017-05-11

KONCERTOWY ZAWRÓT GŁOWY … Wydarzenie muzyczne, o którym warto opowiedzieć

News Zapraszam na prezentację … Alicja Niedbalska (...)
Data: 2017-05-11

MISTRZ ORTOGRAFII

W klasie 3 odbył się konkurs ortograficzny, w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą i umiejętnościami.
News Wszyscy mieli równe szanse i z zapałem przystąpili do rozwiazywania zadań. A oto nasi zwycięzcy: I miejsce Michał Marut II miejsce Mateusz Świtalski III miejsce Amelia Zdanowicz Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszych działaniach ortograficznych! Małgorzata Zaworska (...)
Data: 2017-05-08

WIEM KIM JESTEM … Podsumowanie IV modułu projektu „Mistrzowie życia”

W marcu i kwietniu koncentrowaliśmy się na rozwijaniu umiejętności dla budowania samoświadomości. Różnorodne działania skłoniły uczniów do analizy swojego charakteru, poznania swoich mocnych i słabych stron oraz budowania pozytywnego wizerunku swojej osoby. Odkrywanie i poznawanie siebie jak i swoich rówieśników znalazło odzwierciedlenie w wielu zadaniach tego przedsięwzięcia.
News POZNAJMY SIĘ LEPIEJ Często można usłyszeć stwierdzenie, że szkoła to nasz drugi dom.  Ale czy na pewno znamy się tak dobrze, jak to ma miejsce w rodzinie? Codzienna rzeczywistość pokazuje, że spędzamy obok siebie i ze sobą wiele czasu, ale niewiele o sobie wiemy.  Nie ma lepszej atmosfery do wzajemnego poznania się niż wspólne gry i zabawy. Dlatego poprzez cykl gier i zabaw pod hasłem „Poznajmy się lepiej” uczniowie dowiadywali się interesujących rzeczy  o swoich rówieśnikach. Ta forma aktywności pozwoliła im dostrzec jak bardzo (...)
Data: 2017-05-08