« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  95  ,   96   ,  97  , (...)  99  , (...)  131  , (...)  194  ,  195   | następna strona »

SPOTKANIE Z PANEM BURMISTRZEM

22 czerwca 2016 r. odbyło się spotkanie z Panem Burmistrzem, w którym uczestniczyli: Agnieszka Matuszak ? najlepszy uczeń i Kuba Zbaraszczuk ? najlepszy sportowiec.
News

Spotkanie odbyło się w POK. Po wręczeniu dyplomów gratulacyjnych i drobnych upominków burmistrz i dyrektor Maria Strońska złożyli zebranym podziękowania i życzyli radosnych, pełnych przygód wakacji.

Jolanta Brudniak
Data: 2016-06-26

?CZAR NOCY ŚWIĘTOJAŃSKIEJ CZASEM NA ZDROWIE? ?podsumowanie ogólnopolskiego projektu ?Czas na zdrowie?.

Od kilku lat, zawsze w czerwcu, prastara słowiańska tradycja Nocy Świętojańskiej odradza się w Moszczance i magia związana z tym dniem ogarnia uczniów, rodziców i mieszkańców naszej miejscowości. To radosne święto żywiołów: ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju i płodności jest okazją do wspólnej zabawy.
News Płoną  roziskrzone pochodnie,  rozbrzmiewają głośne rytmy muzyki na letniej scenie, dziewczęta wyplatają kolorowe wianki,  boisko szkolne wypełnia się „straganami” i krzątającymi się wśród nich uczestnikami  pikniku. Wszystko staje się pretekstem do wspólnej zabawy. Wieczorem  rusza korowód z wiankami, aby puścić wianki z nurtem rzeki. Młode dziewczęta uważnie obserwują wirujące w wodzie i odpływające daleko wianki, którym w tym roku towarzyszyły śpiewy i okrzyki wodnych stworków zanurzonych po kolana (...)
Data: 2016-06-26

TURNIEJ INTERDYSCYPLINARNY

Wszechstronna wiedza, jej zrozumienie i wykorzystanie w sytuacjach praktycznych ? tym mogą się pochwalić uczniowie naszej szkoły. Dowodem na to są rezultaty Turnieju Interdyscyplinarnego, który został zorganizowany w dniu 22.06.2016r. przez nauczycieli matematyki na podsumowanie kończącego się roku szkolnego 2015/2016. W rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele klas IV-V.
News Gospodarze  jak  zawsze  przygotowali  zadania  z  różnych  dziedzin  wiedzy  i  w  różnych  formach, w takich konkurencjach jak: ortografia, matematyka, przyroda, wiedza ogólna. Obie drużyny wykazały się ogromną wiedzą w różnych dziedzinach nauki. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z tymi zagadnieniami, ponieważ  przygotowywali się do nich przez cały rok szkolny. Zabawa  była  bardzo udana,  a  to  najbardziej  liczy  się  w  tego  (...)
Data: 2016-06-23

FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ 2016 ?YOU CAN SING?

PIOSENKA SPOSOBEM NA NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO
News 16 czerwca 2016 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej. Głównym celem konkursu było promowanie piosenki obcojęzycznej oraz promowanie piosenki, jako formy nauki języka angielskiego. Poprzez udział w konkursie uczniowie doskonalili wymowę, wzbogacali słownictwo, rozwijali zainteresowania językowe i muzyczne oraz prezentowali swoje umiejętności sceniczne. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie w języku angielskim piosenki dostosowanej do ich wieku i możliwości (...)
Data: 2016-06-18

?Trenujesz? Jesteś szczęśliwy??

- Czy to co robisz sprawia Ci radość?
News       Te i szereg innych pytań zadali uczestnicy konferencji dziecięcej zawodnikom sekcji Karate LKS Zarzewie z Prudnika, którzy razem z sensei (trener karate) gościli w naszej szkole. Karolina, Julia, Magdalena, Oskar -utytułowani zawodnicy prudnickiego klubu stanęli przed publicznością w pełni  przygotowani nawet do krótkiego pokazu technicznego na sali gimnastycznej, gdzie zaprezentowali namiastkę swoich umiejętności. Opowiedzieli oni krótko o swoich sukcesach i osiągnięciach. W ich oczach widać było nieukrywaną radość i poczucie (...)
Data: 2016-06-18

W poszukiwaniu morskich wrażeń

?Pozwólcie dziecku wyruszać w podróże odkrywcze - czasem trudne - ale pozwalające znaleźć taki pokarm jaki będzie dla niego pożywny? ? ta myśl Freineta stała się dla uczniów Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance konkretną rzeczywistością, w której realizowali swoje pasje i marzenia w czasie pobytu na Zielonej Szkole w Rewalu.
News Pozwolenie na samodzielne Tworzenie, Odkrywanie, Poznawanie, Odczuwanie i Doświadczanie stało się najlepszą okazją do poznania tego, co ich otacza, uczenia się życia wśród innych. I choć łączenie nauki z wyjazdem to trudna forma pracy, ale dająca najwięcej możliwości rozwijania aktywności poznawczej i twórczej ekspresji uczniów, to zdobyte w ten sposób umiejętności, sprawności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne. Niespełna tydzień oderwany od szkolnej rzeczywistości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i być może dla wielu (...)
Data: 2016-06-15

Licznik odwiedzin: 2051094