« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  84  , (...)  93  ,   94   ,  95  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Pomóżmy Kasztanowcom

Nasz ogród przedszkolny ozdabia przepiękny około stu-letni kasztanowiec. Od 28 kwietnia 2008 roku nasze przedszkole nosi nazwę ?Pod Kasztanem?, jesienią kasztanowiec przynosi dzieciom wiele radości, zrzucając im kolorowe liście i kasztany, dając dzieciom naturalny materiał na zajęcia plastyczne.
News Dlatego też, gdy zauważyliśmy oznaki chorobowe na kasztanowcu podjęliśmy od razu działania służące ochronie naszego kasztanowca. Skontaktowaliśmy się z Nadleśnictwem w Prudniku, w celu konsultacji, co jest przyczyną usychających przedwcześnie liści i w jaki sposób walczyć z chorobą. Pan leśnik pouczył nas, że najtańszą i najbardziej dla nas wskazaną metodą walki ze szkodnikiem jest zbieranie i palenie zebranych liści. Od tej pory, rok rocznie, gdy tylko kasztanowiec zaczyna zrzucać liście, natychmiast są one systematycznie grabione i palone. W opiece nad drzewem (...)
Data: 2015-10-22

Jedna wycieczka - dwa cele...

20 października klasa I wzięła udział w "Akcji profilaktyki stomatologicznej". Dzieci dzielnie otwierały buzie, a pani stomatolog dokładnie sprawdziła stan zdrowotny uzębienia naszych najmłodszych uczniów. Dodatkowo dzieciom zostały przekazane podstawowe informacje na temat zębów, higieny jamy ustnej oraz wpływu diety na stan uzębienia.
News Nagrodą za wspaniałą postawę pacjenta była wizyta w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Uczniowie mieli okazję obejrzeć Arsenał, gdzie w średniowieczu składano broń. W późniejszym okresie te zabytkowe obiekty pełniły rolę więzienia miejskiego. Niejednemu pierwszakowi ze strachu dreszcz przeszedł po plecach. Chłopcy trochę dowcipkowali, ale... wyjątkowo szybko opuścili to przygnębiające pomieszczenie. Byliśmy szczęściarzami- niezrównany pan Marcin Husak pokazał nam Centrum Tradycji Tkackich. Ten nowo otwarty oddział muzeum potwierdza długą, kilkuwiekową tradycję (...)
Data: 2015-10-22

Pasowanie na przedszkolaka i Święto pieczonego ziemniaka

Dzień 15 października pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy młodszej ?Słoneczka?. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość ? pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia starszym kolegom krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności ? dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią.
News Była więc piosenka, wierszyk i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani Marzena dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał gratulacje i dyplom pasowania. Drugą miłą niespodzianką był udział maluchów i starszaków w zawodach zorganizowanych z okazji święta pieczonego ziemniaka. Zawody odbywały się w sali starszaków, (...)
Data: 2015-10-20

Kasztanek roku 2015

Jak co roku o tej porze, ogłaszamy w naszym przedszkolu konkurs na Kasztanka Roku 2015 i jak, co roku konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, wśród dzieci i rodziców. Komisja konkursu po raz ósmy stanęła przed wielkim wyzwaniem, gdyż wszystkie prace, a było ich 22 były pomysłowe i niepowtarzalne.
News Kasztankiem Roku 2015 została praca Jakuba Halka „Kasztankowa rodzinka”. Wyróżnienia otrzymali: Dominika Ryszka, Ania i Emilka Piasecka, Ala Szczygieł, Natalka Grubiak, Konrad i Radek Mielnik, Kalinka Dyda, Emilka Kubicka, Gracjan Paluch, Kuba Malski, Daria Mielecka, Marcelina Rudzka, Piotr Kochanowski, Igor Kroczak, Kacper Wojciechowski, Nikola Łukaszewska, Daria Bolibrzuch, Marcel Giza, Julia Zadrożny, Miłosz Bobowskii Paulina Tomczyk. Główną nagrodą była pięknie ilustrowana książeczka, pozostali uczestnicy otrzymali słodycze i gratulacje (...)
Data: 2015-10-20

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

Taką oto myślą Janusza Korczaka przywitała wszystkich obecnych na uroczystości związanej z obchodami Święta KEN, Jolanta Brudniak ? Dyrektor ZSP w Moszczance.
News Hasło to doskonale wpisuje się w istotę pracy pedagogicznej, której sensem i celem jest szczęście najmłodszego pokolenia. Wśród wielu serdeczności i życzeń znalazły się wspomnienia o pedagogach, którzy na zawsze zapisali się w sercach swoich wychowanków. Osobiste wynurzenia dorosłych już ludzi doskonale ilustrują ogromny wpływ okresu szkolnego na całe życie człowieka.         W tym uroczystym dniu nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie uczniowskie. Zanim pani dyrektor pasowała każdego z nich na ucznia ZSP w Moszczance, (...)
Data: 2015-10-15