« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  81  , (...)  93  ,   94   ,  95  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

Powiatowe zawody lekkoatletyczne

02.06.2015r. w Prudniku odbyły się zawody lekkoatletyczne na szczeblu powiatowym.
News

Uczeń naszej szkoły Mateusz Polikowski w skoku w dal zajął II m i tym samym zakwalifikował się na zawody wojewódzkie. Jasiu Worożański w biegu na 500 m zajął IV m. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w gimnazjum.

Bożena Sajewicz

Gminne zawody lekkoatletyczne

29.05.2015r. odbyły się gminne indywidualne zawody lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców.
News Nasze dziewczęta w poszczególnych konkurencjach zdobyły następujące miejsca: - bieg na 600 m – III m – I. Luty                           - IV m – K. Osiecka - bieg na 100 m – III m – M.Bolibrzuch - skok w dal – III m - M.Bolibrzuch - pchnięcie kulą – IV m.- A.Piekarczyk - sztafeta - III m (Karolina Łaszczak, Monika Bolibrzuch, Katarzyna Osiecka, Amelia Sitek) Wśród chłopów (...)
Data: 2015-06-02

Popatrz mamo, jaki piękny jest świat!

Życzenia, całusy, upominki wprawdzie już były, ale niezwykłym doświadczeniem jest uczestniczyć w lekcji razem z mamą.
News Zajęcia w plenerze wraz z fiszkami poszukującymi pobudziły do działania i dzieci, i mamusie. Podzieleni na grupy trzecioklasiści, pod czujnym okiem mam, badali wiosenną pogodę, szukali kolorów wiosny w otaczających roślinach i zwierzętach, obserwowali majową florę i faunę. Nawet mały Gracjanek Iwanowicz (choć dopiero przedszkolaczek) z uwagą słuchał starszych kolegów... E. Bury (...)

TO PODróż w nieznane

Twórca taoizmu Lao ? tzu. chiński filozof twierdził, że ?nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku?. Dla Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance pierwszym krokiem było nawiązanie kilka lat temu współpracy naukowej z Instytutem Konfucjusza Politechniki Opolskiej, Centrum Współpracy Polska - Chiny.
News Współpracujemy również z Dziecięcą Politechniką Opolską oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. Korzyści ze współpracy z uczelniami wyższymi mogą być dla szkoły podstawowej właściwie nieograniczone. Każdego roku nasi uczniowie wyjeżdżają na wykłady i warsztaty prowadzone na Politechnice, bądź też pracownicy naukowi przyjeżdżają do nas. Dla młodych ludzi to naprawdę wiele znaczy, mają przede wszystkim możliwość obycia się z uczelnią wyższą, a niejednokrotnie pomaga im to w odkrywaniu coraz to nowych, nieznanych dotąd społeczności (...)
Data: 2015-06-01

"Złota Nutka 2015"

News

Gratulacje dla zespołu "Opawskie Nutki", który wyśpiewał II miejsce w XVI POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE SZKOLNYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH "Złota Nutka 2015"

Alicja Niedbalska
Data: 2015-05-28

Dzień Matki w klasie I

News

Dzień Matki w klasie I upłynął w radosnej atmosferze. Było wiele wzruszeń, zabawy i wspólnych konkursów. Dzieci zaprezentowały mamom swoje teksty, które napisały właśnie na tę okazję.

Małgorzata Zaworska
Data: 2015-05-28

?Dziś zabawa ? jutro nauka?

W ramach projektu ?Dziś zabawa ? jutro nauka? realizowanego w grupie 5,6 latków i w klasie III, 25 maja odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne.
News Tym razem bawiliśmy się w artystów – plastyków. Dzieci samodzielnie dobrały się w zespoły mieszane tzn. w każdej grupie byli uczniowie, którzy swoimi umiejętnościami mieli za zadanie wspierać przedszkolaków. Wykonywaliśmy upominek na Dzień Matki. Przygotowane wcześniej elementy łączyliśmy dowolnie tworząc oryginalne kompozycje kwiatowe. Każdy bukiecik był inny i każdy opatrzony innymi ciepłymi słowami dla mamy.         Dzieci i te małe i te starsze pracowały z dużym zaangażowaniem i starannością (...)
Data: 2015-05-27