« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  46  , (...)  85  ,   86   ,  87  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

"Szekspir" na półmetku

Po wstępnych zadaniach projektu ,,Mamy świra na punkcie Szekspira? przyszedł czas na zadania kluczowe, stanowiące pomost między częścią literacką, a częścią teatralną semestralnego projektu.
News Zanurzeni w ,,Opowieści Pana Szekspira” Każda klasa w ramach 6 zadania projektu przyswoiła treść jednego dramatu Szekspira. Czwarta poznała tragedię ,,Romeo i Julia”, piąta – „ Makbeta”, szósta  -  komedię  pt. ,,Poskromienie złośnicy”. Uczniowie, po przyswojeniu treści wybranego przez dany zespół projektowy dramatu Williama Szekspira, podjęli, ważne dla rozwoju projektu, decyzje tyczące się wyborów fragmentów nadających się do przełożenia na mini scenariusze.   Zapał nie (...)
Data: 2016-04-24

Konkurs Matematyczny MAT-mistrz

W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono najlepszego ucznia z matematyki w klasie IV - Kamila Mykitę oraz kl. V - Emilię Furgałę.
News Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w XVI Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym MAT-mistrz dla uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych gminy Prudnik, który odbył się 12 kwietnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Prudniku. Konkurs odbywa się pod patronatem p. Marii Strońskiej dyrektor  Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Prudniku. Zwycięzcą konkursu w kategorii klas czwartych został Kamil Mykita zajmując III miejsce.                                                                                           (...)
Data: 2016-04-23

W odruchu serca?

Czasem na lekcji dzieje się coś nieoczekiwanego? Czasem jakaś sytuacja, zdarzenie, wymusza na nauczycielu zmianę wcześniej przemyślanego scenariusza lekcji.
News      Na lekcji przyrody udaliśmy się na wycieczkę, której celem była obserwacja wpływu działalności człowieka na środowisko przyrodnicze. Zespoły zadaniowe obserwowały rzekę i jej brzegi, gdy nagle jeden z uczniów zwrócił uwagę na siedzącego bez ruchu na trawie – gołębia. Sprawiał wrażenie rannego. Rzeczywiście, ptak wymagał pomocy. Wokół niego rozrzucone były pióra, które stracił w wyniku jakiegoś urazu.       Razem z uczniami podjęliśmy decyzję o ratowaniu gołębia. Delikatnie umieściliśmy (...)
Data: 2016-04-22

Prelekcja o ?niskiej emisji?

19 kwietnia gościliśmy w szkole inspektora ds. ochrony środowiska- panią Jadwigę Mulik. Celem spotkania z przedstawicielem Urzędu Miejskiego w Prudniku było podniesienie świadomości dzieci na temat tzw. niskiej emisji.
News Uczniowie dowiedzieli się, jak szkodliwe i niebezpieczne jest nieefektywne spalanie paliw (np. węgla, węgla drzewnego, benzyny, oleju napędowego) w piecach domowych, kotłowniach przemysłowych, samochodach. Wiele emocji wzbudził temat palenia w piecach np. plastiku, materiałów syntetycznych, gumy, które to wydzielają trujące, rakotwórcze substancje. Wiele chorób może mieć bezpośredni związek z „niską emisją”, o czym nie zawsze zdajemy sobie sprawę. E. Bury (...)
Data: 2016-04-22

WYPŁYNĘLI NA SZEROKIE WODY

Ośmioro uczniów Zespołu Szkolno ? Przedszkolnego w Moszczance, różni od starszych kolegów tylko to, że od razu po zdjęciu biretów nie podejmą pracy. Na szczęście mają na to jeszcze czas! Dnia 16 kwietnia stali się absolwentami Dziecięcej Politechniki Opolskiej.
News Politechnika Opolska, wzorem Uniwersytetu Dziecięcego w Tybindze, który powstał w 2002 roku po raz kolejny otworzyła się na małych słuchaczy. Od początku jej istnienia tę „uczelnię dla młodych studentów” ukończyło ponad 2500 absolwentów. W ósmej już edycji nie mogło zabraknąć dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance, które jak każdego roku z ogromnym zapałem zapoznawały się z kolejną tematyką wykładów, ciekawymi prezentacjami oraz brały udział w inspirujących konkursach. Choć nie ma takiego (...)
Data: 2016-04-20

NAJLEPSZE AMERYKAŃSKIE SAMOCHODY? według Szymona Augustyna

Szymon z klasy III jest znany ze swego zamiłowania do samochodów pochodzących zza Atlantyku. Dlatego z entuzjazmem została przyjęta informacja o konferencji dziecięcej na temat amerykańskich klasyków motoryzacji.
News Odbyła się ona w naszej szkole na początku kwietnia. Dzięki profesjonalnie przygotowanej prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania dowiedzieli się o historii motoryzacji w Ameryce. Mogli również oglądać przepiękne modele samochodów z kolekcji naszego pasjonata. Te „amerykańskie staruszki” z potężnymi silnikami, ogromnymi masywnymi karoseriami, przestronnymi wnętrzami pobudzały wyobraźnię i kierowały myśli ku amerykańskiej motoryzacji z dawnych lat. Pod koniec spotkania nawiązała się ciekawa dyskusja, podczas której dzieliliśmy się (...)
Data: 2016-04-19

Wiosenne spotkanie w Szkole Podstawowej w Łące Prudnickiej

W piątek 15 kwietnia nasze przedszkolaki odwiedziły Szkołę Podstawową w Łące Prudnickiej. Dzieci miały okazję uczestniczyć w prawdziwej lekcji.
News Tematem była wiosna, a ściślej podsumowanie wiadomości na temat wzrostu roślin, takich jak tulipan i fasola. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywały przygotowane dla nich zadania, chętnie odpowiadały na zadawane im pytania, rozwiązywały zagadki, poszerzyły wiadomości na temat roślin. Ciekawostką był film edukacyjny, ukazujący proces wzrostu fasoli, po którym dzieci wraz z paniami, miały nie lada trudne zadanie ułożenia ilustracji w odpowiedniej kolejności, przedstawiające wzrost nasionka. Byłyśmy dumne z tak dużej aktywności i poziomu wiedzy naszych (...)
Data: 2016-04-19