« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  50  , (...)  83  ,   84   ,  85  , (...)  98  , (...)  131  , (...)  193  ,  194   | następna strona »

Muzyczne nagrody przedszkolaków

7 grudnia w Prudnickim Domu Kultury w Prudniku organizowany był X Otwarty Konkurs Piosenki Polskiej.
      Przedszkolaki z Moszczanki po raz kolejny wzięły w nim udział. I … posypały się nagrody. W kategorii solistów nasze starszaki zdobyły dwie nagrody: II miejsce – Patrycja Kwiatkowska III miejsce – Malwinka Bolibrzuch     W kategorii zespołów, nasz zespół „Świerszczyki spod Kopy” w składzie Martynka Darowska, Patrycja Kwiatkowska, Malwinka Bolibrzuch, Julia Malinowska i Amelka Arendarska zdobyły II miejsce.                                                                                            (...)
Data: 2016-12-13

Mali Artyści – Otwarty Konkurs Piosenki Polskiej 2016r. [Łąka Prudnicka]

News Gratulacje dla: Juli Zadrożny, Kacpra Wojciechowskiego, Darii Bolibrzuch za zdobycie II miejsca w kategorii zespołów przedszkolnych.  Zespół „Kasztanki” zaprezentował utwór „Sopelkowa melodia”. Serdecznie gratulujemy Paulince Tomczyk  za zdobycie wyróżnienia w kategorii soliści grup przedszkolnych.  Paulinka wykonała utwór „Leśna muzyka”.  Dziękujemy! E. Szewczyk (...)
Data: 2016-12-12

Konkurs Poezji Romskiej w Pałacu Franklów ? grudzień?2016

Kolejna- VIII edycja prestiżowego konkursu recytatorskiego i ? kolejny sukces naszych recytatorów, którzy pokochali twórczość Papuszy i innych romskich poetów!
News Uczestnicy konkursu - Kinga, Amadeusz, Roksana, Łucja  -  będą o tym opowiadać już 18 grudnia, (niedziela) o godz. 16.05 w Radio Opole. Warto posłuchać, bo pięknie recytują (najwrażliwsi z wrażliwych w naszej szkole)  i …  pięknie mówią o poezji, o swojej wrażliwości, o autorytetach, o szkole… Polecam, bo jestem z Nich bardzo, bardzo dumna. Małgorzata Żuk (...)
Data: 2016-12-10

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ DZIECIĘCĄ … już w najbliższy wtorek … godzina 14.10 … sala fioletowa

News

Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich miłośników plastycznych tajemnic  na spotkanie z Martą Pawką, uczennicą z klasy piątej.

GRATULACJE dla ….

News Noemi Pustelniak z klasy IV, Jesiki Jędrzejczak z klasy V i uczennic z klasy III – Agatki Osieckiej, Andżeliki Bolibrzuch i Oliwii Zięby. Alicja Niedbalska (...)

DEBATA SZKOLNA - czyli dobra lekcja samorządności uczniowskiej

Po spotkaniu wychodzę z nadzieją, że rośnie nam pokolenie, które nie boi się pytać i szukać właściwych odpowiedzi. Może czasami szwankowała umiejętność słuchania innych. Ale cóż ? czasem emocje biorą górę, gdy omawiany problem dotyka istotnych spraw.
News Przebieg debaty …             Krótkie przywitanie przez Samorząd Uczniowski i szybkie przejście do meritum sprawy. Od tygodnia wisi plakat zapraszający na debatę. Pani Dyrektor Jolanta Brudniak wraz z panią pedagog Grażyną Wawrzyniak w roli ekspertów. Inni nauczyciele też gotowi na podjęcie rozmowy na temat: ”TELEFON W SZKOLE… SZANSA CZY ZAGROŻENIE?”. Prezentacja multimedialna nakreśla kierunek dyskusji. Dzięki niej nasza rozmowa przebiega w miarę spokojnie.  Argumenty „za i przeciw” padają (...)

W lesie trójkątów

Kto by pomyślał, że las, który powstał na Turnieju Mikołajkowym posłuży uczniom klasy drugiej do przeprowadzenia lekcji matematyki???
News

Snuliśmy opowieść matematyczną o wyprawie do lasu, zadaliśmy tyle pytań, że nie można było ich zliczyć, obliczyliśmy ilość trójkątów, z których powstały drzewka…. Ale najwięcej zabawy było podczas układania „parkietaży” z trójkątnych elementów.

Rzeczywiście, matematyka może wyglądać inaczej!

J. Brudniak
Data: 2016-12-09