« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  , (...)  83  ,   84   ,  85  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Policuś z wizytą w przedszkolu

W grudniu przedszkole w Moszczance odwiedził Policuś ? sympatyczna maskotka, która pomaga opolskim policjantom wdrażać dzieci do bezpiecznego zachowania się w domu, na ulicy i placu zabaw.
Przybył do nas wraz z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Prudniku: Panią Kasią i Panem Tomkiem. Goście przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, wskazali na konieczność noszenia elementów odblaskowych oraz zwrócili uwagę na to, jak i gdzie bezpiecznie się bawić. Szczególnie mocno podkreślili niebezpieczeństwa, jakie zagrażają dzieciom za strony osób obcych i błąkających się po ulicy bezdomnych zwierząt. Dzieci miały okazję dokładnie przyjrzeć się umundurowaniu policjanta. Oczywiście największą zabawą było przymierzenie (...)
Data: 2015-12-31

EUROPEJSKI PROJEKT ETWINNING ?CHRISTMAS IN EUROPEAN COUNTRIES?

Na początku grudnia nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu eTwinning ze szkołami w Hiszpanii i Grecji. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie zagranicznym szkołom tradycji i zwyczajów bożonarodzeniowych danego kraju.
News Uczniowie klasy V z ogromnym zapałem przystąpili do pracy. Przygotowali plakat przedstawiający zwyczaje, tradycje, potrawy i ciekawostki dotyczące Świąt Bożego Narodzenia w Polsce. Wykonali kartki bożonarodzeniowe i zredagowali życzenia w języku angielskim. Aby nasi zagraniczni przyjaciele poczuli prawdziwą magię Świąt, zadbali również o tradycyjne polskie słodycze. Jak to opisują nauczyciele z partnerskich szkół, radość z otrzymanych przesyłek była ogromna. Cieszymy się, że uczniowie innych krajów poznają nasze piękne polskie tradycje, a my z pewnością (...)
Data: 2015-12-30

MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi korespondencję ze szkołą meksykańską. Uczniowie klasy VI przygotowują listy Freinetowskie w postaci plakatów, albumów, składanek a nawet nagrań CD. Tematykę listów wyznaczają aktualne wydarzenia, nadchodzące święta oraz to, co uczniom w danym czasie jest najbliższe.
News Dzięki tej korespondencji świat nie wydaje się tak odległy. Uczniowie poznają nie tylko kulturę, zwyczaje i tradycje Meksyku, ale również zainteresowania, styl życia i ciekawostki o swoich zagranicznych kolegach. Listy są pisane w języku angielskim, co stanowi cenne źródło w rozwijaniu kluczowych kompetencji językowych. W tym roku szkolnym uczniowie zredagowali i wysłali dwa listy do Meksyku. W pierwszym z nich, każdy z uczniów prezentował swoją osobę, opisując i ilustrując to, co uważał za najciekawsze. W drugim liście uczniowie starali się przybliżyć (...)
Data: 2015-12-30

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE KLASY III

News „Pokój na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli, świat ma dziś świąteczny blask...”        W tym roku jasełka bożonarodzeniowe tradycyjnie przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem wychowawcy Bogusławy Hawron. Czas Świąt Bożego Narodzenia powoduje, że uroczystość jasełkowa dostarcza wielu wrażeń i wzruszeń. Tak było i w tym roku. Magiczny nastrój ogarnął przybyłych gości za sprawą pięknie zaśpiewanych kolęd i wzruszającego tekstu jasełek. Wokół (...)
Data: 2015-12-27

?Actus? na świątecznych wagarach w ? teatrze

Najprawdopodobniej w dotychczasowych zasobach światowej literatury nie ma lepszej opowieści, która, oddając kapitalnie świąteczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, niosłaby ze sobą mocne i uniwersalne przesłanie, jak ta o skąpym Ebenezerze Scroogu z Londynu.
News      Przyswoić treść utworu Dickensa w okresie okołoświątecznym to już wiele, ale obejrzeć spektakl 21 grudnia pt. „Mr. Scrooge” na motywach „Opowieści wigilijnej”, tuż, tuż przed świętami to… niemała gratka!      Taka właśnie trafiła się sympatykom teatru: członkom koła teatralnego i chętnym dzieciom z czwartej, piątej i szóstej klasy.      „Niewiele zrozumiałem, ale było pięknie” – szczerze, zaraz po spektaklu, wyznał jeden z uczniów. Za rok, za dwa (...)
Data: 2015-12-24

?Pójdźmy wszyscy do stajenki... ? [22.12.2015] Łąka Prudnicka

Dzisiaj dzień wigilii od samego rana, w przedszkolu panuje radość niesłychana?.
News W przedszkolu „Pod Kasztanem” corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już naszą tradycją. Tym razem odbyła się 22 grudnia, brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Przedszkolaki przygotowały Jasełka, aktorzy solidnie wyuczyli swoje role a rodzice zatroszczyli się o odpowiednie stroje dla każdej postaci. Jasełka były ubogacone pięknymi kolędami i pastorałkami. Pani dyrektor Jolanta Brudniak złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom świąteczne życzenia a następnie podzieliliśmy się opłatkiem składając (...)
Data: 2015-12-22

?GWIAZDKA DLA ZWIERZAKÓW?

Od listopada do 15 grudnia nasze przedszkole brało udział w akcji ?Gwiazdka dla zwierzaka?, której celem było zbiórka żywności, koców, ręczników, kołder itp. dla piesków i kotków ze schroniska dla bezdomnych zwierząt.
News Dzieci i rodzice z wielkim zaangażowaniem oraz z nadzieją, że chociaż w ten sposób możemy pomóc pokrzywdzonym przez los zwierzętom brali udział w akcji.       W efekcie naszych wspólnych działań zgromadziliśmy kilkanaście kilogramów suchej karmy, ponad 60 konserw dla zwierząt , kilkanaście koców, ręczników, kołder i legowisk.     Dzięki dobremu sercu i wrażliwości wielu osób z naszej społeczności zebrane dary zostały przekazane 19.12.2015 do Fundacji „Mali Bracia” w Opolu – (...)
Data: 2015-12-22