« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  80  ,   81   ,  82  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

X Mikołajkowy Turniej Ekologiczny ?Wesoło i zdrowo?

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, tradycje świąteczne udzielają się wszystkim i budują niezwykłą atmosferę.
News Wśród  zapalonych  lampek na choince, odgłosów dzwonków Mikołaja, rozbrzmiewających piosenek świątecznych i  kolęd nasi uczniowie mogli przeżywać pierwsze dni grudnia w atmosferze ekologiczno- sportowo-świątecznych  wzruszeń i działań, o które zadbali rodzice i nauczyciele.   Choć na pewno to wszystko są baje, Takie wiecie, baje baju-baju To jednakże tak coś mi się zdaje, Świat się nimi co roku zaludnia O północy dnia szóstego grudnia…..   U nas już 4 grudnia dały się (...)
Data: 2015-12-07

Quiz Mikołajkowy

4 grudnia przedszkolaki z Moszczanki miały możliwość sprawdzenia swoich wiadomości o Świętym Mikołaju.
News Klasa V w ramach projektu „W mikołajkowym świecie” przygotowała konkurs wiedzy o Mikołaju – o tym hojnym biskupie z miasta Miry i o tym tradycyjnym, który rozdaje prezenty 6 grudnia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką nagrodę, gdyż wszystkie przedszkolaki okazały się dobrymi znawcami historii Mikołaja. Był również taniec integracyjny przy angielskiej piosence świątecznej. Dziękujemy Pani Małgosi Gibek i klasie V za miłą niespodziankę. Edyta Worożańska (...)
Data: 2015-12-05

Księgi życia- "kronikami twórców"

Pierwszaki mają już swoje księgi życia - swoiste kroniki działań twórczych. Są one w klasach I- III jedną z form dokumentowania umiejętności szkolnych ucznia.
News Na wstępie wychowawca umieścił krótki liścik do każdego dziecka: "Przekazuję Wam Księgę Życia, która będzie dokumentować Waszą drogę przez kolejne lata szkolne. Będziecie w niej przechowywać efekty pracy artystycznej, polonistycznej, językowej, matematycznej. Na pewno zobaczycie postępy edukacyjne, jakie będą towarzyszyły Waszej dalszej nauce. Życzę Wam, aby Księga Życia prowadziła Was szczęśliwie przez kolejne lata szkolne i była źródłem radości, ciekawych odkryć i rozwoju osobistych talentów." Mamy nadzieję, że księgi (...)
Data: 2015-12-03

MUZYCZNE PASJE ŁĄCZĄ POKOLENIA ?

Za nami drugie spotkanie przy muzyce dla uczniów klas I ?VI, nauczycieli oraz chętnych rodziców. Tym razem w sali fioletowej gościliśmy pana Marka Gąsiorowskiego grającego na gitarze elektrycznej. To wujek Nikoli z klasy trzeciej, Jesiki z klasy czwartej i Karola z klasy pierwszej. Dzieci dzielnie wspierały go swoim graniem na instrumentach perkusyjnych. Jesika przywiozła nawet keyboard, na którym zaczęła się uczyć grać w tym roku szkolnym.
News Do tego rodzinnego zespołu dołączyli się uczniowie naszej szkoły.             Na szczególną uwagę zasługuje Tymon Rojek z klasy czwartej, który grał na perkusji przywiezionej na tę szczególną okazję z domu. Nie mogło też zabraknąć brzmienia bębnów pana Kuby Jakóbczaka z Jarnołtówka oraz skrzypiec pani od muzyki.             W krótkim czasie nasza grupa stała się wielką orkiestrą, a każdy uczestnik odczuł efekt swojej aktywności (...)
Data: 2015-12-03

Dzień Pluszowego Misia

W piątek 27 listopada po raz drugi odbył się w naszym przedszkolu Bal Pluszowego Misia w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoją ukochaną maskotką. Po śniadaniu w swoich salach rozpoczęliśmy zabawy z pluszowymi misiami.
News Maluchy z dumą opowiadały o swoim misiu, jak ma na imię oraz jak długo miś mu towarzyszy, wysłuchały wiersza o misiu, uczestniczyły w konkursie „ Wykałaczki i rękawiczka”, rozwiązywały muzyczne zagadki o znanych i lubianych misiach. Starszaki układały zdania na temat „ Mój miś”, rozwiązywały quiz o „Misiach i niedźwiedziach, bawiły się w „ Starego niedźwiedzia” i tańczyły w rytm piosenki „ Pluszowy Miś”. Wszystkie przedszkolaki degustowały przysmak niedźwiadków- miód. Ten dzień był bardzo (...)
Data: 2015-12-01

Sałatka jarzynowa - smaczna i zdrowa

Podsumowując temat:, ?co wiemy o naszym zdrowiu?, grupa starszaków ? Kasztanków wspólnie z zaproszonymi mamami przygotowała pyszną sałatkę jarzynową. Przy tej okazji przedszkolaki w praktyce sprawdziły swoje wiadomości o warzywach, odgadując warzywa po przez zmysł dotyku, węchu i smaku.
News Dzieci układały zdania na temat warzyw i wspólnie z mamami uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Dowiedziały się, że przygotowywanie zarówno sałatki jak i innych potraw wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem. Następnie samodzielnie kroiły warzywa, przekładały do miski i mieszały składniki pod czujnym okiem mam. Na koniec nastąpiła degustacja i poczęstunek maluszków. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany (...)
Data: 2015-11-30

Wyjazd do Teatru

W środę 25.11.2015 r nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl - Szewczyk Dratewka, jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów napisanych przez pisarkę Marię Kownacką. Był to kolejny nasz wyjazd do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
News Dzieci miały okazję bezpośredniego zapoznania się z wyglądem teatru, jego atmosferą, mogły zaobserwować pracę aktorów - animatorów., mogły podziwiać piękne dekoracje i wyraziste postaci lalek autorstwa Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, Przedszkolaki z wypiekami na twarzy i ze wzruszeniem obserwowały opowieść o dzielnym szewczyku, który chcąc uwolnić uwięzioną przez smoka księżniczkę musiał pokonać go odwagą i sprytem. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiedział dzieciom o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, (...)
Data: 2015-11-30