« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  44  , (...)  80  ,   81   ,  82  , (...)  87  , (...)  115  , (...)  170  ,  171   | następna strona »

Zdobienie jaj wielkanocnych [Łąka Prudnicka]

News     Z okazji zbliżających się świąt Wielkiejnocy, do naszego przedszkola zawitała p. K. Czabaj. Zaproszony gość przybył aby podzielić się z nami swą wspaniałą pasją, jaką jest zdobienie jaj. Pani Kazimiera zaprezentowała swoje wytwory wykonane różnymi technikami oraz pokazała jak powstają artystyczne jaja. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przyglądały się zdobieniu jaj, podziwiały gotowe dzieła. Serdecznie dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas. E. Szewczyk (...)
Data: 2016-03-24

Powiatowe Zawody Pływackie

W dniu 23.03.2016r. w Prudniku na krytej pływalni odbyły się Powiatowe Zawody Pływackie.
News Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach z podziałem na kategorie dziewcząt i chłopców: - 50 metrów stylem dowolnym, - 50 metrów stylem grzbietowym, - 50 metrów stylem klasycznym.       Naszą szkołę reprezentowało 4 zawodników (Franciszek Grzywacz, Joanna Bandurowska, Miłosz Sadło, Jakub Zbaraszczuk). A oto wyniki naszych zawodników: Jakub Zbaraszczuk – stylem klasycznym - IIIm z wynikiem 37.18 (zakwalifikował się do zawodów wojewódzkich) Miłosz Sadło – stylem (...)

Nasze bociany już przyleciały [Łąka Prudnicka 23.03.2016]

To już na pewno wiosna. Kolorowo i głośno zrobiło się pod naszym Zamkiem, gdzie od lat na jednej z zamkowych wież, swoje młode wysiaduje para bocianów.
News Niemalże wszystkie przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na pierwszą wiosenna wycieczkę. Celem wycieczki było przywitanie tych pięknych ptaków podczas takiej wyprawy, jak zawsze towarzyszy dzieciom dobry humor i ciekawość, czy bociany się „pokażą”. Dziś nie mieliśmy za wiele szczęścia, gdyż bocian pokazał nam tylko swoją głowę. Mimo wszystko, wycieczka była udana, dzieci zadowolone i…bardzo głodne, czego dowodem były puste talerze po drugim daniu, co tym samym ucieszyło panią kucharkę. M. Michalik (...)

ŚWIĄTECZNIE

News     Uczniowie klasy II bardzo lubią ekspresję plastyczno – techniczną. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowali zabawne króliczki z włóczki. Wykonane ozdoby zabrali do swoich domów, w których będą ciekawą wielkanocną dekoracją. Ogromną satysfakcją było to, że ozdoby choć sprawiły uczniom niemało kłopotów, wykonali samodzielnie.  Małgorzata Zaworska (...)
Data: 2016-03-23

Drugi pieszy rajd ?Karolinka?

News „Dopóki tylko nogi, nogi dwie będą nosić mnie. Dopóki z mej gitary będzie płyną śpiew, Dopóki tylko góry i jeziora będą witać nas, To zawsze na wędrówkę, zawsze będzie czas...”       Drugi pieszy rajd „Karolinka” zakończony. Kolejne cudowne chwile spędzone w przepięknych okolicznościach budzącej się do życia przyrody Gór Opawskich. Tym razem nasz rajd trwał trzy dni. Każdy dzień obfitował w różnorodne atrakcje. Było wyjście na basen, kurs pierwszej pomocy, (...)
Data: 2016-03-23

Tak witamy wiosnę w naszym przedszkolu w Łące Prudnickiej.

Wszystkie dzieci od dawna i z utęsknieniem czekały na przyjście wiosny. Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najciekawszą kukłę pod hasłem ?Miss Marzanna? połączony z zabawami i piosenkami o wiośnie.
News Tytuł „Miss Marzanna 2016” roku zdobyła kukła Paulinki Tomczyk, zaś dwoma vice- miss zostały  kukły Kuby Malskiego i Kacpra Wojciechowskiego. Wyboru dokonywały wszystkie przedszkolaki głosując poprzez oddawanie jednego głosu( żetonu) przy kukle, która najbardziej danemu dziecku się podobała. Za udział w konkursie dzieci otrzymały słodkie upominki, a kukiełki ozdobiły wjazd do naszego przedszkola. Na koniec wszystkie przedszkolaki wybrały się na wiosenny spacer obserwując i  podziwiając budzącą się do życia przyrodę i jej mieszkańców (...)
Data: 2016-03-22

Konkurs na Wielkanocna pisankę [Łąka Prudnicka]

News „Pisanki, pisanki, jajka malowane nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”… W dniu 22.03.2013 roku w naszym przedszkolu został przeprowadzony konkurs na „Wielkanocną pisankę”. Prace zostały wykonane przez  dzieci z niewielkim udziałem rodziców. W wyniku oddanych głosów przez wszystkie przedszkolaki I miejsce otrzymała:  Natalka Grubiak  Wyróżnienia:  Ala Szczygieł, Piotr Kochanowski i Błażej Skoczeń Prace, jak co roku prezentowały się wspaniale. Wszystkim, którzy wzięli udział (...)