Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  80  ,   81   ,  82  , (...)  109  , (...)  161  ,  162   | następna strona »

Pachnące pierniki

Świąteczny klimat krąży wokół nas?
News Choinka, Mikołaj, ozdoby świąteczne, ale przecież nie może zabraknąć pierników. Uczniowie klasy drugiej zadbali o to, by w całej szkole unosił się zapach cynamonu, imbiru oraz goździków. Tak pachniały pierniki, które z wielkim zapałem wykrawali swoimi przeróżnymi foremkami, wypiekali, a następnie przepięknie ozdabiali. Był to czas radosnych chwil, pełnych wrzawy i okrzyków, ale czas pożytecznie wykorzystany, bo dał dzieciom szczęście i wiele uśmiechu. Małgorzata Zaworska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-17

PIERNIKOWE ŚWIĘTA

Muzeum Ziemi Prudnickiej po raz kolejny było organizatorem warsztatów wypieku pierników.
News Na zaproszenie organizatorów, 14 grudnia, grupa starszaków z Przedszkola z Moszczanki uczestniczyła w warsztatach piernikarskich z użyciem tradycyjnych, drewnianych form piernikowych. Dzieci bawiły się wyśmienicie. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat ginących zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych na Śląsku. To była prawdziwa lekcja naszej historii. Dziękujemy pracownikom Muzeum Ziemi Prudnickiej za możliwość udziału w warsztatach i wzbogacenia wiedzy o naszej Śląskiej Ziemi. Edyta Worożańska (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-17

Warsztaty piernikarskie

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż, dlatego grupka dzieci z kółka kulinarnego udała się na warsztaty piernikarskie do Muzeum Ziemi Prudnickiej.
News Pani prowadząca warsztaty zapoznała nas z historią piernika oraz tradycyjnymi przyprawami niezbędnymi do ich wypieku. Ponadto przedstawiła niezbędne przedmioty i foremki wykorzystywane w wyrobie tych świątecznych ciasteczek. Uczestnicy warsztatów otrzymali już prędzej zarobione ciasto, które następnie wciskali w tradycyjne drewniane formy piernikowe. Po jego rozwałkowaniu i odklejeniu z foremek, wycinali określone kształty i układali je na blaszkach do pieczenia ciast. W trakcie wypieku pierników, pan Andrzej Nykiel ciekawie opowiadał dzieciom o ginących (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-13

Metody nauczania matematyki w klasach I-III i w klasach IV-VI z wykorzystaniem naturalnych technik Celestyna Freineta

W Gminnym Centrum Kultury odbyła się konferencja inaugurująca XX Gogolińskie Konwersatorium z Dydaktyki Matematyki. Prezentowano innowacyjne rozwiązania dydaktyczne stosowane w nauczaniu matematyki w szkołach podstawowych i gimnazjum oraz wyniki nauczania matematyki w kontekście wyników światowych.
News W Gogolinie spotkali się (26.09.2015) nauczyciele matematyki z województwa opolskiego oraz miast partnerskich i współpracujących z Gminą Gogolin: Jabłonkowa i Piska, Łodygowic, Zwierzyńca i Pietrzykowic oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół z Gminy Gogolin. W części ściśle poświęconej dydaktyce przedstawiono trzy referaty wraz z prezentacjami: „Polubić matematykę”, „Dziecko – twórcą przyszłości – prezentacje metod nauczania matematyki w klasach I-III i IV-VI z wykorzystaniem technik Freineta, ( mgr Jolanta Brudniak (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-13

Muzyczny sukces przedszkolaków

News Niezwykle miło mi poinformować, że zespół przedszkolaków w składzie: Maja Czarnobrewa, Zuzia Bolibrzuch, Madzia Krupa, Kamilka Żabska, Maja i Kaja Szkwarek, Martusia Włodarczyk, Zuzia Dańko, Martynka Darowska, Bartek Gorzelanny, Krzyś Kuffel, Michałek Budzyński, Karol Gurgul, Kuba Czarnobrewy, zajął II miejsce w VII Otwartym Konkursie Piosenki Polskiej, organizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury Wystąpiliśmy z piosenką „Zegarmistrz”, a akompaniowaliśmy sobie na flażoletach. A to jeszcze nie wszystko. Nasza solistka – Maja (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-12

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015

News

Zapraszamy na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2015 r przy kościele parafialnym w Moszczance !!

Do zakupienia są przepiękne prace dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance oraz domowe wypieki ich rodziców.

Kiermasz odbędzie się w godz. 10:00 - 12:30. Do zobaczenia !!
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-11

Pieczemy świąteczne pierniczki

Już niebawem Święta Bożego Narodzenia! 09.12 .2015 roku grupa maluszków z tej okazji zaprosiła do naszego przedszkola Panią cukiernik, aby pod fachowym okiem stworzyć świąteczne pierniczki. Pomocy przy wypiekach udzielili nam również jak zawsze niezawodni rodzice.
News Na początku spotkania maluchom towarzyszyła zaproszona grupa straszaków, w tej części Pani cukiernik opowiedziała o swej ciężkiej pracy. Dzieci poznały również przepis na pierniczki, posmakowały składników koniecznych do wykonania ciasta piernikowego. Następnie zabraliśmy się do pracy. Przedszkolaki, z wielką radością i małą pomocą wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka, układały je na blachach do pieczenia. Podczas pieczenia pierniczków maluszki zabawiały gościa śpiewem i tańcami. Gotowe pierniczki dzieci samodzielnie udekorowały ozdobami (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-12-10
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  , (...)  80  ,   81   ,  82  , (...)  109  , (...)  161  ,  162   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1810134