Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  , (...)  73  ,   74   ,  75  , (...)  100  , (...)  147  ,  148   | następna strona »

Hobby naszych najbliższych

News Lecą, lecą liście z drzewa żółte i czerwone, kręcą, kręcą się w powietrzu, w tę i w tamtą stronę.           Wczoraj w naszym przedszkolu gościła „Pani Jesień” w osobie pani Joanny Szczygieł, która dla przedszkolaków miała nie lada niespodziankę. Najpierw stół zapełnił się i zabarwił kolorami jesieni, następnie pani Asia pokazała wszystkim dzieciom, jak pięknie można zaczarować liście w jesienne kwiaty i całe bukiety. Dzieci z zaciekawieniem i wypiekami na twarzy obserwowały sposób (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-06

SAMORZĄDNOŚĆ UCZNIOWSKA W PRAKTYCE ? czyli oddolny projekt uczniów z klasy IV

Konkurs na najciekawszą dynię był oddolnym projektem uczniów z klasy IV: Jesiki Jędrzejczak, Oliwki Mąka i Miłosza Sadło. Był on skierowany do uczniów wszystkich klas i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Świadczy o tym ilość dyniowych rzeźb, których zebrano ponad pięćdziesiąt.
News     Organizatorzy projektu wykazali się wyjątkową umiejętnością organizowania życia kulturalnego naszej społeczności uczniowskiej. Samodzielnie przygotowali harmonogram zadań, określili cel przedsięwzięcia oraz zredagowali regulamin wymyślonego przez siebie konkursu. Następnie przygotowali karty do głosowania oraz zorganizowali nagrody z dyplomami dla zwycięzców. Podczas realizacji konkursu dzieci zdobywały umiejętność planowania działań, pogłębiały relacje z innymi, a także odkrywały swoje mocne i słabe strony w organizacji przedsięwzięć kulturalnych (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-05

WOKÓŁ PARLAMENTU I WYBORÓW PARLAMENTARNYCH

Od połowy września do końca października uczniowie klas III ? VI realizowali międzyklasowy projekt ?Wokół Parlamentu i wyborów parlamentarnych?.
News        Założeniem projektu było poznanie przez nasze dzieci podstaw prawa konstytucyjnego, nabycie przez nie świadomości konstytucyjnej oraz poszerzenie wiedzy na temat zawodów zaufania publicznego.         Zespoły klasowe miały do wyboru jeden spośród czterech tematów. Klasa III, pracując z fiszką poszukującą, wykonała sześć ambitnych zadań. Korzystając z rzetelnych źródeł wiedzy, najmłodsi uczestnicy projektu, przyswoili sobie pojęcie immunitetu. Zastanawiali się, czy jest on przywilejem historycznym (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-05

TO BYŁY CHWILE SZCZĘŚCIA.....

26.10.2015 r. odbyły się gminne zawody w "Dwa ognie" w kategorii chłopców. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Wiktor Leśniak, Miłosz Sadło, Jakub Zbaraszczuk, Tymoteusz Nowak, Tymon Rojek, Dawid Łukaszewicz, Daniel Winiarski, Amadeusz Iwanowicz, Franciszek Grzywacz i Andrzej Oszywa. Po zaciętej walce chłopcy zdobyli I miejsce, a tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.   29.10.2015 r. odbyły się powiatowe zawody w "Dwa ognie" (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-02

BOHATEROWIE BAJEK NA WYBIEGU

Alladyn, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Batman, Czarownice, Szalony Kapelusznik to tylko kilka z wielu postaci, które dzisiaj opuściły swój świat, by na kilka kwadransów zagościć w fioletowej sali.
News

Dzieciaki, w kostiumach idoli baśniowych, świetnie się zaprezentowały na magicznym wybiegu.

Zabawa – zabawą, ale tak naprawdę nasi milusińscy, dzięki pasjonującym je przebierankom, weszli cali w barwny, magiczny świat baśni. I o to chodzi!

Anna Włodarczyk
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-11-01

Wizyta w Indrichovie

Tradycje nieistniejącej już prudnickiej ?dwójki? dotyczące świetnie rozwijającej się współpracy z Czechami przejęła szkoła w Moszczance nawiązując współpracę ze szkołą w Jindrichovie. Porozumienie ramowe podpisane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Moszczance i Základníškolou a Mateřskouškolou w Indrichovie zakłada zorganizowanie kilku wspólnych akcji, w których poprzez uczestnictwo dzieci z obu placówek rozwijać będziemy współpracę we wspólnie interesujących obszarach w zakresie oświaty, kultury oraz na polu sportu i turystyki.
News 26 października, w ramach rozpoczynającej się współpracy, dyrektor szkoły p. Jolanta Brudniak wraz z uczniami klasy drugiej oraz p. Małgorzatą Zaworską i p. Grażyną Wawrzyniak, w towarzystwie sołtysa wsi Moszczanka p. Mieczysława Partycznego wyruszyli do Czech po emocje sportowe. Przywitanie było bardzo serdeczne. Uczniowie otrzymali identyfikatory z imionami, zostali podzieleni na cztery grupy i rozpoczęły się zabawy integracyjne, a następnie konkurencje sportowe, które pozwoliły dzieciom lepiej się poznać i dały im wiele radości. Po wysiłku sportowym zostaliśmy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-31

Dynia na wesoło

Za oknem kolorowa jesień?kolorowo też było dziś w naszym przedszkolu, ponieważ dzieci razem z rodzicami wzięły udział w przedszkolnym konkursie ?Dynia na wesoło?. Do rywalizacji w konkursie rodzinnym przystąpiło ponad 17 prac z całego przedszkola.
News

Rodzice wraz z dziećmi wykonali przeróżne dynie - lampiony. Jury jak zawsze miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były piękne, pomysłowe i kolorowe. Ostatecznie zwyciężyła dynia Wiktora Chrzanowskiego. Laureat otrzymał pierwsze miejsce i został nagrodzony piękną książką i pamiątkowym dyplomem . Pozostali uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Za zaangażowanie i wszystkie prace serdecznie dziękujemy.

M. Michalik
Czytaj całą aktualność +
Data: 2015-10-29

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  38  , (...)  73  ,   74   ,  75  , (...)  100  , (...)  147  ,  148   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1714819