« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  , (...)  73  ,   74   ,  75  , (...)  81  , (...)  108  , (...)  159  ,  160   | następna strona »

POLSKIE LEGENDY NA DESKACH TEATRU

25 lutego (czwartek) uczniowie z klasy czwartej, piątej i szóstej obejrzeli spektakl teatralny pt. "Polskie legendy" w wykonaniu artystów Wrocławskiego Teatru Młodego Widza.
News Oglądając   widowisko uczniowie dowiedzieli się: jak powstało państwo polskie, dlaczego myszy zjadły Popiela, dlaczego Poznań ma swój hejnał, komu grozi Madejowe łoże. Twórcy spektaklu wpadli na genialny pomysł wciągnięcia nastoletnich widzów w świat legendarnych wydarzeń na zasadzie śledzenia przebiegu przygodowej gry komputerowej. Nasi młodzi widzowie nieźle dali się „wkręcić w tę fikcję” i cały, trwający ponad godzinę, spektakl siedzieli w teatrze jak zaczarowani. Jedno jest pewne: wydarzenia i bohaterowie kilku (...)
Data: 2016-02-25

Być na ?szóstkę?

News W takim określeniu można zamknąć jedno z wydarzeń w naszej szkole jakiego doświadczyliśmy. Wobec całej społeczności uczniowskiej stanęli najlepsi. To miło nieść radość uczniom, rodzicom i móc gratulować osiągniętych najlepszych wyników w nauce za I półrocze roku szkolnego 2015/2016 naszym stypendystom: 1. Agnieszce Matuszak – klasa 6 2. Amadeuszowi Iwanowicz – klasa 4 3. Kamilowi Mykita – klasa 4 Jeszcze raz gratulujemy uczniom rodzicom i nauczycielom.  J. Brudniak     (...)
Data: 2016-02-25

KONKURS JĘZYKOWY ?THE MASTER OF SPELLING?

23 lutego uczniowie naszej szkoły walczyli o tytuł ?Mistrza Literowania?. To już trzecia edycja konkursu językowego ? Master of Spelling? organizowanego w naszej szkole. Konkurencja przebiegała w dwóch grupach wiekowych, klasy II-III oraz klasy IV- VI.
News Zadaniem uczestników było wykazanie się doskonałą znajomością alfabetu angielskiego, umiejętnością literowania wyrazów oraz zapisywaniem wyrazów i zdań w języku angielskim. Tytuł „The Master of Spelling 2016” zdobył uczeń klasy III Franciszek Grzywacz oraz uczennica klasy V Joanna Bandurowska. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki. Laureatom wręczono dyplomy „Mistrza Literowania 2016” oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie już za rok. Małgorzata (...)
Data: 2016-02-23

Zimowa wyprawa do lasu

Zimno, pochmurno, nawet śnieżnie (jak to w zimie), a klasa I wyruszyła na wyprawę badawczą do lasu.
News Celem naszej wycieczki było obserwacja życia w zimowym lesie. Dzieci odnajdywały ślady zwierząt, zastanawiały się, dlaczego większość drzew gubi liście zimą, jaką rolę odgrywa śnieg w przyrodzie. W tajemny świat leśnego ekosystemu wprowadził nas leśniczy- pan Andrzej Tomczyk. Ciekawie opowiadał nie tylko o strategiach przetrwania zimy przez zwierzęta, ale i o niezwykle ważnym i smutnym zjawisku masowego wymierania świerków na naszym terenie. Przyczyną jest niewielki owad - kornik. Uczniowie mieli okazję zobaczyć małego szkodnika i korytarze wydrążone przez (...)
Data: 2016-02-17

Mały olimpijczyk

News 16.02.2016 r. w Prudniku odbyły się Miejsko – Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Chłopców „Mały Olimpijczyk”.  Nasi chłopcy w składzie: Kamil Mykita, Jakub Darowski, Jakub Zbaraszczuk, Miłosz Sadło, Dawid Łukaszewicz, Tymon Rojek, Amadeusz Iwanowicz, Wiktor Leśniak zdobyli II miejsce. Chłopcom z klasy IV serdecznie gratulujemy;-) B. Sajewicz (...)
Data: 2016-02-16

FERIE WOKÓŁ UZDOLNIEŃ I ZAINTERESOWAŃ

Jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Moszczance zorganizowany został zimowy wypoczynek dla dzieci. Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. Nasza szkoła posiada znakomite warunki lokalowe i bazę materialną umożliwiającą prowadzenie zajęć opiekuńczych, wychowawczych i sportowych.
News Warunki te wykorzystane zostały do zorganizowania zajęć dla naszych uczniów podczas drugiego tygodnia ferii zimowych. Zaproponowaliśmy dobrą, bezpieczną zabawę, opartą na rozwoju uzdolnień i zainteresowań. Na pewno nikt nie mógł narzekać na nudę. Każdy dzień był inny, pełen atrakcji, a masa przeżyć i wspomnień na długo pozostanie w sercach dzieci. Szeroka oferta aktywności pozwoliła uczniom na wyrabianie nie tylko sprawności fizycznej, ale także rozwój umysłu i wzbogacanie wiedzy. Naszym pierwszym zadaniem było wykonanie pejzażu zainspirowanego (...)
Data: 2016-02-14

Bal z Babcią i Dziadkiem

W przedszkolu w Moszczance Dzień Babci i Dziadka obchodzony był 2 lutego. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00. To miłe Święto połączone było z balem karnawałowym dla dzieci.
News      Inscenizacja bajki o Kopciuszku, przygotowana przez grupę 5,6 latków, rozpoczęła uroczystość. Potem wystąpiły maluszki, które piosenką i tańcem podziękowały Babciom i Dziadkom, za obecność, za miłość i za dobroć, którą otrzymują każdego dnia. Po występach artystycznych, wspólnym odśpiewaniu Sto lat i wręczeniu upominków, dzieci wraz ze swoimi bliskimi bawili się, tańcząc i śpiewając przy muzyce, którą przygotował Pan Dominik Darowski.        Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, (...)
Data: 2016-02-11