« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  57  ,   58   ,  59  , (...)  115  , (...)  153  , (...)  226  ,  227   | następna strona »

RECYTATORSKIE ZMAGANIA O … PASZPORTY DO „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” 2018

Dziś siedmioro recytatorów naszej szkoły, po godzinnych zmaganiach artystycznych, decyzją Komisji Konkursowej uzyskało PASZPORTY DO WIERSZYKOWEGO SEZAMU 2018 (konkursu na szczeblu gminnym).
News

Marcie Włodarczyk, Madzi Wójtowicz, Mai Giemzik, Angelice Bolibrzuch, Agatce Osieckiej, Noemi Pustelniak i Szymonowi Augustynowi życzymy kolejnych sukcesów 21 listopada w Prudniku.

Małgorzata Żuk

Data: 2018-11-08

Z ŻYCIA ŚWIETLICY

News

Uczniowie na zajęciach świetlicowych w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wykonali wydzieranki z bibuły naszego kraju oraz przystroili świetlicę.

wychowawcy świetlicy szkolnej
Data: 2018-11-08

Świerk - drzewem roku 2018

7 listopada mieliśmy przyjemność gościć w szkole pana profesora Karola Koziarowskiego i pana Rafała Kaszę - specjalistę od edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik.
News      Panowie przeprowadzili ciekawą prelekcję o świerku połączoną z pokazem zdjęć, ciekawostkami przyrodniczymi, opowieściami o kulturowym znaczeniu tego drzewa. Poruszono również problem masowej wycinki świerka na Kopie Biskupiej. Pan Kasza tłumaczył zasadność działań leśników, choć skutki po wyrębie drzew to naprawdę opłakany widok. Pan Koziarowski- miłośnik i znawca przyrody ojczystej, pomysłodawca projektów „Drzewo Roku” w Nadleśnictwie Prudnik, pokazał też swoją romantyczną naturę, mówiąc napisany przez (...)

Pierwszoklasiści recytują

„Do biedronki przyszedł żuk”, „Na wyspach Bergamutach” czy „Tańcowała igła z nitką”- to tylko niektóre tytuły wspaniałych wierszy, które recytowali najmłodsi uczniowie naszej placówki.
News Sami dokonali wyboru wierszy, a prezentując utwory, zwracali uwagę na dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Konkurs wyłonił uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kategorii dzieci z klas I-II na Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim w Prudnickim Ośrodku Kultury. Komisja konkursowa w osobie wychowawcy i trójki zaproszonych rodziców, wysoko oceniła poziom prezentowanych wierszy, a do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice:  Amelia Arendarska (wiersz Stanisława Jachowicza „Łagodnie obchodź się ze (...)

Zawody naszych rodziców

News     Klasa I to dopiero początek edukacji szkolnej i decyzja dotycząca wyboru zawodu, to daleka przyszłość. Jednak uczniowie I klasy, poznając profesję swoich rodziców, uzmysławiają sobie, jak ważna jest nauka, pracowitość, systematyczność i upór, by zdobyć wymarzony zawód. Uczą się, jakie cechy osobowości, zainteresowania i predyspozycje,  decydują o wyborze konkretnego zawodu. Dowiadują się, że nie zawsze wykonywana praca łączy się z kierunkiem ukończonej szkoły. Cóż, życie…  O swoich zawodach opowiadały nam (...)

Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt

News      W Publicznym Gimnazjum nr 1 w Głogówku odbyły się Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które zdobyły mistrzostwo gminne w Prudniku,  są to Weronika Trembecka, Wiktoria Gurgul, Angelika Bolibrzuch, Oliwia Pelczar, Lena Wizer, Hanna Wasylewicz, Weronika Szopa, Milena Salawa. Dziewczęta przegrały tylko 1 punktem w rzutach karnych zdobywając II miejsce. Gra dziewcząt wzbudziła nie tylko moje uznanie, ale i wszystkich kibicujących trenerów. Wszystkim zawodniczkom serdecznie dziękuję (...)

Gratulujemy

News

Gratulujemy naszym uczennicom z klasy VII Jesice Jędrzejczak i Łucji Stonoga nagrody w konkursie plastycznym pt. „Barwy Romskiego Świata”. Życzymy dalszych sukcesów.

Bożena Sajewicz