« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  56  ,   57   ,  58  , (...)  114  , (...)  152  , (...)  225  ,  226   | następna strona »

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W MOSZCZANCE NA OBCHODACH Z OKAZJI 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018r. delegacja uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance reprezentowała naszą szkołę podczas prudnickich uroczystości związanych z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
News Poczet Sztandarowy w składzie: Adam Dziwisz, Paweł Wasyliszyn, Emilia Furgała i Aleksandra Jawoszek punktualnie przybył na Plac Szarych Szeregów, gdzie odbył się uroczysty apel harcerski. Po apelu zgromadzone poczty sztandarowe i delegacje wzięły udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny i Kombatantów Ziemi Prudnickiej w kościele farnym pw. Św. Michała Archanioła w Prudniku. Niezwykle widowiskowym i wzruszającym punktem programu był biało-czerwony przemarsz na Plac Wolności, gdzie rozpoczęła się część oficjalna przy pomniku Żołnierza Polskiego (...)
Data: 2018-11-12

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami! [Łąka Prudnicka] 09.11.2018 r.

Piątek 9 listopada na długo pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. W tym dniu w naszym przedszkolu było tylko i wyłącznie biało-czerwono, a to za sprawą ubioru zarówno dzieci, jak i pracowników…
News Przez cały miniony tydzień uczyłyśmy dzieci patriotyzmu. Stopniowo przedszkolaki poznawały i w miarę swoich możliwości przyswajały wiedzę o historii niepodległości naszego kraju. Priorytetem naszym było, aby każde z dzieci potrafiło wymienić trzy podstawowe symbole Polski: godło, flagę, hymn i wiedziało, że należy im się szacunek i godna postawa. W tych działaniach pomagały nam wiersze: Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”, Małgorzaty Strzałkowskiej „Polska”, Czesława Janczarskiego „Barwy Ojczyste”, Włodzimierza Domaradzkiego „Ojczyzna”, (...)
Data: 2018-11-12

RECYTATORSKIE ZMAGANIA O … PASZPORTY DO „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” 2018

Dziś siedmioro recytatorów naszej szkoły, po godzinnych zmaganiach artystycznych, decyzją Komisji Konkursowej uzyskało PASZPORTY DO WIERSZYKOWEGO SEZAMU 2018 (konkursu na szczeblu gminnym).
News

Marcie Włodarczyk, Madzi Wójtowicz, Mai Giemzik, Angelice Bolibrzuch, Agatce Osieckiej, Noemi Pustelniak i Szymonowi Augustynowi życzymy kolejnych sukcesów 21 listopada w Prudniku.

Małgorzata Żuk

Data: 2018-11-08

Z ŻYCIA ŚWIETLICY

News

Uczniowie na zajęciach świetlicowych w ramach przygotowań do obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wykonali wydzieranki z bibuły naszego kraju oraz przystroili świetlicę.

wychowawcy świetlicy szkolnej
Data: 2018-11-08

Świerk - drzewem roku 2018

7 listopada mieliśmy przyjemność gościć w szkole pana profesora Karola Koziarowskiego i pana Rafała Kaszę - specjalistę od edukacji leśnej Nadleśnictwa Prudnik.
News      Panowie przeprowadzili ciekawą prelekcję o świerku połączoną z pokazem zdjęć, ciekawostkami przyrodniczymi, opowieściami o kulturowym znaczeniu tego drzewa. Poruszono również problem masowej wycinki świerka na Kopie Biskupiej. Pan Kasza tłumaczył zasadność działań leśników, choć skutki po wyrębie drzew to naprawdę opłakany widok. Pan Koziarowski- miłośnik i znawca przyrody ojczystej, pomysłodawca projektów „Drzewo Roku” w Nadleśnictwie Prudnik, pokazał też swoją romantyczną naturę, mówiąc napisany przez (...)

Pierwszoklasiści recytują

„Do biedronki przyszedł żuk”, „Na wyspach Bergamutach” czy „Tańcowała igła z nitką”- to tylko niektóre tytuły wspaniałych wierszy, które recytowali najmłodsi uczniowie naszej placówki.
News Sami dokonali wyboru wierszy, a prezentując utwory, zwracali uwagę na dykcję, intonację i ogólny wyraz artystyczny. Konkurs wyłonił uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kategorii dzieci z klas I-II na Miejsko- Gminnym Konkursie Recytatorskim w Prudnickim Ośrodku Kultury. Komisja konkursowa w osobie wychowawcy i trójki zaproszonych rodziców, wysoko oceniła poziom prezentowanych wierszy, a do dalszego etapu zakwalifikowały się dwie uczennice:  Amelia Arendarska (wiersz Stanisława Jachowicza „Łagodnie obchodź się ze (...)

Zawody naszych rodziców

News     Klasa I to dopiero początek edukacji szkolnej i decyzja dotycząca wyboru zawodu, to daleka przyszłość. Jednak uczniowie I klasy, poznając profesję swoich rodziców, uzmysławiają sobie, jak ważna jest nauka, pracowitość, systematyczność i upór, by zdobyć wymarzony zawód. Uczą się, jakie cechy osobowości, zainteresowania i predyspozycje,  decydują o wyborze konkretnego zawodu. Dowiadują się, że nie zawsze wykonywana praca łączy się z kierunkiem ukończonej szkoły. Cóż, życie…  O swoich zawodach opowiadały nam (...)