« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  55  ,   56   ,  57  , (...)  111  , (...)  148  , (...)  219  ,  220   | następna strona »

RATUJMY KASZTANOWCE [Łąka Prudnicka]

We wtorek 10 października w Międzynarodowe święto drzewa, nasze przedszkolaki pamiętały, jak co roku o swoim kasztanowcu.
News Dzięki ich opiece nasz ogród przedszkolny nadal cieszy się przepięknym około stu-letni kasztanowcem, który jesienią przynosi dzieciom wiele radości, zrzucając im kolorowe liście i kasztany, dając dzieciom naturalny materiał na zajęcia plastyczne. Od wielu lat walczymy ze szkodnikiem kasztanowców szrotówkiem. Najważniejszą,  dość skuteczną, a jednocześnie prostą metodą walki ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem jest po prostu grabienie i niszczenie liści, dlatego, rok rocznie, gdy tylko kasztanowiec zaczyna zrzucać liście, natychmiast (...)
Data: 2018-10-13

Hura, mamy złoto!!!!!

Imprezą sportową rangi wojewódzkiej, w której wzięli udział najlepsi biegacze przełajowi były Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 10 października 2018 r. w Lasocicach. Na zawodach naszą szkołę dzielnie reprezentowało 3 sportowców: Weronika Trembecka, Bartosz Salawa i Amelia Sitek.
News      Na bardzo trudnej trasie biegowej rywalizowali najlepsi młodzi sportowcy wyłonieni z zawodów powiatowych z całego województwa. W każdym biegu na danym dystansie od 1000 m do 2000 m o zwycięstwo w swoim roczniku i zdobycie tytułu mistrza województwa walczyło około 60 zawodniczek i zawodników. Po wielkiej i zaciętej rywalizacji nasza uczennica Weronika Trembecka (2007 r.) zajęła Im. Dumni możemy być również z Bartka Salawy (2007 r.) bowiem, znalazł się w pierwszej dziesiątce zdobywając Xm. Dobrze spisała się również (...)
Data: 2018-10-11

Las wolności

„Tu wszędzie jest nasza Ojczyzna”
News To dobrze, że możemy cieszyć się wolnością i dzielić radością ze wszystkimi, którzy nas otaczają. Dlatego też posadziliśmy 25 pięknych drzewek – sosny limby podarowanych przez Nadleśnictwo Prudnik, uświetniając w ten sposób 100 - lecie odzyskania Niepodległości. Przedstawiciele wszystkich klas, grup przedszkolnych, pracowników, przy ogromnym wsparciu pana Andrzeja Tomczyka ( Nadleśnictwo Prudnik), pana Marcina Wolskiego i Dominika Kraus (OSP Moszczanka), pana Tadeusza Tuz (pracownik ZSP w Moszczance) mieli swój udział przy posadzeniu jednego (...)
Data: 2018-10-11

UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD-ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2018

W dniu 19 września 2018 r. w sali obrad Rady Miejskiej Urzędu Miejskiego w Prudniku laureaci kampanii odebrali nagrody z rąk burmistrza.
News Tegoroczne hasło ogólnopolskiej kampanii brzmiało:  „Autoportret. Zadziwiam siebie, gdy siebie poznaję – czyli o budowie poczucia własnej wartości”. Był to konkurs literacko-plastyczny. Spośród tysięcy prac, które zostały nadesłane do organizatorów kampanii – Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu wyróżniono 11 laureatów z gminy Prudnik, w tym 4 uczniów naszej szkoły, wśród których znalazła się laureatka nagrody głównej. Wyróżnieni laureaci (...)
Data: 2018-10-10

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Jak co roku dołączyliśmy do obchodów tego święta i my! Grając w POKERA.
News Kto powiedział, że lekcje matematyki to praca tylko z zeszytem i książką? W naszej szkole uczniowie klas starszych obchodzili Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia grając w … karty! To połączenie nauki z dobrą zabawą i dreszczykiem emocji podczas „Pokera matematycznego” zaowocowało tym, że uczniowie przez kolejne dni prosili o dalsze rozgrywki karciane. W klasie IV natomiast wybieraliśmy mistrza tabliczki mnożenia czyli ucznia, który podał największą liczbę poprawnych odpowiedzi związanych z mnożeniem. Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła Hania (...)
Data: 2018-10-09

PODSUMOWANIE EUROPEJSKIEGO PROJEKTU „MY SCHOOL”

W minionym roku szkolnym, w ramach programu eTwinning, uczniowie klasy VII realizowali europejski projekt „My school”.
Partnerami projektu były szkoły z Rumunii i Turcji. Projekt miał na celu poznanie specyfiki funkcjonowania szkół w różnych krajach europejskich. Uczniowie nagrywali filmy, przygotowywali prezentacje multimedialne, wykonywali zdjęcia, pisali listy, prezentując i dokumentując w ten sposób różne działania każdej ze szkół. Współpraca przyniosła wiele korzyści: uczniowie poznali życie szkolne swoich zagranicznych rówieśników, doskonalili umiejętności językowe oraz umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami (...)
Data: 2018-10-09

Konkurs na „Kasztanka 2018 roku”

Przyszła jesień i nasz przedszkolny kasztanowiec obdarował naszych przedszkolaków swymi owocami – kasztanami.
News Dzieci zbierały je z uśmiechniętymi buźkami i planowały, co z nich ze swoimi rodzicami zrobią w domu. W przedszkolu tradycyjnie odbył się konkurs na „Kasztanka 2018 roku”. Konkurencja była duża, gdyż dzieci przyniosły bardzo dużo ślicznych, wykonanych wspólnie z rodzicami prac. Dzieci same wybrały zwycięzcę tegorocznego konkursu, został nim SERFER wykonany przez Antoniego Poterałowicza. Antoś otrzymał dyplom za zajęcie I miejsca i słodkie upominki. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu za swoje  prace otrzymali dyplomy i słodkie upominki.  Jesteśmy (...)
Data: 2018-10-08