« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  ,   55   ,  56  , (...)  60  , (...)  119  , (...)  159  , (...)  235  ,  236   | następna strona »

„Mój pierwszy zeszyt”

Każdy z pierwszaków starał się, zapisywał, wycierał, wklejał, rysował, kolorował, ale ich starsi koledzy, po burzliwych dyskusjach dokonali wyboru.
News Tak oto na kartę „Asy z pierwszej klasy” wpisały się: Amelia Kania Amelia Zięba Zosia Lach Dziewczynki zdobyły głosy dziecięcego jury i jak powiedzieli uczniowie klasy czwartej: „Wyróżnione zeszyty były estetyczne, kolorowe, dobrze zapełnione miejsca na kartkach”. Dziękujemy za wsparcie w ocenie zeszytów. Jolanta Brudniak ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-516.html     (...)
Data: 2019-02-21

"Lodowisko+łyżwy=zabawa"

Kolejny już rok uczestniczymy w projekcie "Lodowisko+łyżwy=zabawa".
News     Jako pierwsi z super zabawy skorzystali nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III. Pod okiem instruktorów na lodowisku w Opolu zdobywali nowe umiejętności, a co niektórzy doskonalili już swoja technikę jazdy na łyżwach. Wspaniała zabawa, aktywnie spędzony czas, sporo emocji spowodowały, że z niecierpliwością czekamy na wyjazd ze starszymi koleżankami i kolegami z naszej szkoły. Marta Borko-Ciesielska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-515.html (...)
Data: 2019-02-19

Biblioteka....

Marta Borko-Ciesielska
Data: 2019-02-19

TYDZIEŃ SZTUKI W PRZEDSZKOLU

Od 11 do 15 lutego dzieci z przedszkola uczestniczyły w różnych działaniach artystycznych kształtując swoją wrażliwość estetyczną i ekspresję twórczą.
News Dzień pierwszy to Dzień Muzyki. Dzieci podczas zabaw muzyczno – ruchowych rozwijały umiejętności rozróżniania zmian w dynamice utworu (szybko – wolno). Dzieci wyrażały muzykę ruchem przy zabawie „Z górki i pod górkę”; muzyka wierszem malowana do utworu „Okulary” J. Tuwima; muzyka pastelami tworzona „Esy-floresy”. Drugi dzień  to Dzień Sztuk Pięknych. Dzieci dowiedziały się jakie są dziedziny sztuk plastycznych, poznały twórczość sławnych malarzy. Dowiedziały się czym jest rzeźba, pejzaż, (...)
Data: 2019-02-18

SPOTKANIE Z UCZNIEM LICEUM LOTNICZEGO W DĘBLINIE

13 lutego, w klasie VIII odbyło się spotkanie z Patrykiem Podwysockim - bratem naszej koleżanki, który uczęszcza do Liceum Lotniczego w Dęblinie.
News Na spotkaniu Patryk opowiadał nam o swojej szkole. Dowiedzieliśmy się jakich przedmiotów zawodowych uczą się w niej,  jak  wygląda ich zwykły dzień i jakie studia można wybrać po skończeniu tego liceum. Nasz gość przekazał nam również dużo wiedzy na temat lotnictwa. Wiemy, że obowiązują tam mundurki, które musza nosić, każdego dnia. Trzeba przyznać, że ubiór ten jest bardzo elegancki, o czym mogliśmy się przekonać patrząc na naszego gościa. Aby dostać się do tej szkoły, trzeba być przede wszystkim sprawnym fizycznie, zdrowym (...)
Data: 2019-02-18

KONKURS FOTOGRAFICZNY „REGION OCZAMI MŁODYCH’’ - POMYŚLNIE ROZSTRZYGNIĘTY!

Do bruntalsko – prudnickiego konkursu „Region oczami młodych” przystąpiło 75 młodych fotografików.
News Na konkurs nadesłano 419 zdjęć w czterech tematach: „Krajobraz”, „Ludzie”, „Życie” oraz motyw wolny. Jury II EDYCJI KONKURSU wyłoniło najpiękniejsze fotografie – dzieła sztuki fotograficznej. W kategorii portret I miejsce uzyskała Marta WŁODARCZYK z klasy III, w kategorii dowolnej – III miejsce – Kinga ŻURAKOWSKA z klasy VII. Obydwie laureatki tego prestiżowego konkursu otrzymały wspaniałe i wartościowe nagrody: Marta – kamerę Olympus, natomiast Kinga – nagrodę pieniężną i statyw Joby Gorila do mocowania (...)
Data: 2019-02-17

W dawnych czasach w świecie dinozaurów [Łąka Prudnicka]

News     W minionym tygodniu w grupie Biedronek  realizowaliśmy temat „W danych czasach” przybliżając dzieciom wiedzę o dinozaurach. Stworzyliśmy  kącik na tablicy i parapecie okiennym, w którym umieściliśmy ilustracje przedstawiające różne dinozaury, ponadto do kącika  na parapecie dzieci mogły przynosić różne figurki dinozaurów , tam też eksponowaliśmy nasze prace plastyczne. Przedszkolaki dowiedziały się, że dinozaury dzielimy na dwa rodzaje: mięsożerne i roślinożerne. Że tak wielkie zwierzęta wykluwały (...)