« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  54  ,   55   ,  56  , (...)  109  , (...)  145  , (...)  215  ,  216   | następna strona »

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Prudniku zorganizowano już po raz kolejny spotkanie uczniów klas II i III.
News Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa  Policji w Prudniku. Uczniowie mogli wykazać się znajomością zasad bezpiecznego poruszania się po drodze , jak również właściwego  zachowania w życiu codziennym. Nie zabrakło też testu sprawnościowego. Nasze uczennice pierwszy raz wzięły udział w takim turnieju, jednak dzielnie walczyły podczas wszystkich konkurencji zajmując miejsce IV. Małgorzata Zaworska (...)
Data: 2018-09-28

Święto Plonów

Przedszkolaki i uczniowie z Moszczanki włączyli się w uroczyste obchody Gminnych Dożynek.
News Zaprezentowali się w koncercie autorskich piosenek Pani Alicji Niedbalskiej i w scence teatralno - muzycznej „Maciej i Koziorajka”. Zespół uczennic (Patrycja Kwiatkowska, Malwinka Bolibrzuch, Amelia Zdanowicz, Magda Wójtowicz, Angelika Bolibrzuch, Oliwka Zięba, Milena Salawa i Karolina Masztalerz) zaśpiewał utwory, który przypomniały wszystkim mieszkańcom historię wioski, natomiast przedszkolaki: Karol Trembecki i Zosia Lisowska, odegrały inscenizację i zatańczyły śląski taniec „Koziorajkę”. Edyta Worożańska   (...)

Miejsko – Gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

Dn. 25.09.2018 r. w Prudniku odbyły się miejsko – gminne indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
News Pomimo niesprzyjającej pogody, zimna i wiejącego wiatru ten dzień dla naszych uczniów okazał się szczęśliwy.  W kategorii wiekowej klas IV - V dziewcząt na dystansie1000m:   - Im zdobyła uczennica klasy V Wiktoria Trembecka   - Vm ucz. klasy V Hanna Wasylewicz   - VIm ucz. klasy V Angelika Bolibrzuch  W kategorii chłopców na dystansie 1500m:  - Im zdobył ucz. klasy V – Bartosz  Salawa  Wśród młodzieży starszej również nie zabrakło sukcesów. Na dystansie 1500m: - (...)
Data: 2018-09-26

W drodze do uczniowskiej szkoły

21-23 września 2018 r. w Poznaniu odbyła się XV Ogólnopolska Konferencja Animatorów Pedagogiki Celestyna Freineta, którą rewelacyjnie przygotowała regionalna grupa Poznań pod honorowym patronatem „Głosu Wielkopolskiego”.
News

Liczne i różnorodne zajęcia warsztatowe w gościnnej Szkole Cogito oraz cenne wykłady na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza przybliżyły nam – freinetowcom – drogę do uczniowskiej szkoły.

Freinetowcy z Moszczanki

SPRZĄTAMY NASZĄ OKOLICĘ

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku pod hasłem „AKCJA - SEGREGACJA! 2x WIĘCEJ! 2x CZYŚCIEJ!”
News     Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance, nasza szkoła uczestniczyła w rajdzie Sprzątania Świata.  Zaopatrzeni w worki i rękawice uczniowie wraz z wychowawcami pod nadzorem Strażaków ruszyli posprzątać ulice i zakątki naszej miejscowości.     Głównym celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego. Skala wytwarzanych każdego dnia odpadów jest ogromna, a część z nich trafia w miejsca do tego nieprzeznaczone.     (...)
Data: 2018-09-25

„Sadzimy geometryczny las”

Doświadczanie geometrycznych plenerowych radości na zajęciach edukacji matematycznej, to pierwsze kroki pierwszaków do matematycznej przygody.
News Niech zdjęcia przemówią …… poszukiwanie figur w przestrzeni przyszkolnej, oznaczanie geometrycznych kształtów w naturalnym otoczeniu dzieci, odczuwanie radości z odniesionego sukcesu i okrzyki radości „Jest, jest kółko, znalazłam!!!” tworzenie papierowego lasu, a w klasie parkietażu na dywanie…….. Pozwólmy dzieciom biegać i sprawdzać, szukać i cieszyć się odkryciem. To tylko zabawa, albo AŻ zabawa, która tak wiele wnosi w ich doświadczanie świata. ZAPRASZAMY (...)
Data: 2018-09-25

Wizyta Policjanta w przedszkolu [Łąka Prudnicka] 21.09.2018

21 września gościliśmy w naszym przedszkolu, pod naszym pięknym kasztanowcem pana Tomasza Kukułkę z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.
News Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Ciekawostką było pokazanie dzieciom przedmiotów: pałki policyjnej, gazu łzawiącego, kajdanek, co wywołało (...)
Data: 2018-09-24