« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  ,   44   ,  45  , (...)  86  , (...)  115  , (...)  169  ,  170   | następna strona »

WSPÓŁCZESNY AUTORYTET... drogowskazem wartości czy zagrożeń?

News Dnia 14.06.2017 roku, w naszej szkole odbyła się debata szkolna, podczas której poruszono problem zatracenia umiejętności odróżnienia autorytetów od pseudo - autorytetów we współczesnym świecie. Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.  Alicja Niedbalska (...)
Data: 2017-06-16

KOLEJNE TROFEUM TEATRALNE DLA „ACTUSA”

Grupa teatralna „Actus” podczas XIV Małych Konfrontacji Teatralnych o statuetkę „Czarodziejskiej Lampy Alladyna” wystawiła sztukę „Sny Melpomeny” w reżyserii Małgorzaty Żuk.
News

Spektakl został nagrodzony statuetką „Czarodziejskiej Lampy Alladyna”.

Kamil Mykita, odtwórca roli Archimedesa, otrzymał dyplom za wyróżniającą się grę aktorską. Wielkie gratulacje!!!
Data: 2017-06-16

„Na skrzydłach przyjaźni”

Nikt lepiej nie potrafi zorganizować czasu wolnego, zachęcić do aktywnego wypoczynku oraz określić naszego miejsca w środowisku lokalnym jak nauczyciele, Rada Rodziców ZSP w Moszczance, Powiatowa Komenda Policji w Prudniku, przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance.
News    Jak każdego roku, w sobotnie popołudnie 10 czerwca, zgodnie z tradycją w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Moszczance odbył się festyn pn.”Na skrzydłach przyjaźni”, zorganizowany w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Deszczowa pogoda nie odstraszyła rodziców, dzieci oraz zaproszonych gości, którzy licznie wzięli udział w przygotowanych atrakcjach i niespodziankach.    Celem głównym imprezy było wspieranie pozytywnych wyborów życiowych dzieci i młodzieży, uświadomienie siły (...)
Data: 2017-06-12

Czerwcowa akcja czytelnicza

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania uczniowie naszej szkoły 9 czerwca uczestniczyli w czerwcowej akcji czytelniczej.
News     Dzieci na początku dnia w dostępnych im źródłach wyszukiwały sentencje w temacie książek, a następnie najtrafniejsze z nich zapisywały kolorowymi kredami przed szkołą. Zaplanowanymi działaniami były też projekty murali promujących czytelnictwo. Młodzi czytelnicy pięknie wywiązali się z powierzonych im zadań. Anna Włodarczyk ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-311.html (...)
Data: 2017-06-09

Turniej szkół

08.06. 2017r. w Prudnickim Ośrodku Kultury odbył się TURNIEJ SZKÓŁ klas młodszych, organizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 4 w Prudniku.
News

Wśród 6 szkół, nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Tradycją turnieju jest to, że zwycięzca jest tylko jeden. W tym roku zwyciężyli uczniowie ze szkoły nr 4 i choć nie udało nam się wygrać, dzieci wróciły zadowolone, ponieważ atmosfera podczas turnieju była bardzo miła i sympatyczna, a każdy z uczniów wrócił z dyplomem i torbą pełną upominków.

Małgorzata Zaworska

„Dzień Rodziny”

Przedszkolaki miały zaszczyt zaprezentować swoje umiejętności w Parafialnym Kościele w Moszczance.
News

Przedstawiły program artystyczny z okazji „Dnia rodziny”. Zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały na flażoletach, zatańczyły taniec oraz wykonały krótką inscenizację. Chcieli tym wyrazić swoją miłość i wdzięczność wszystkim rodzicom.  Patrząc na zgromadzonych gości uśmiechy oraz brawa myślę, że uroczystość spełniła swoją rolę.

Judyta Licznar
Data: 2017-06-08

Strażacy i leśnicy zacieśniają współpracę z naszą szkołą

Było turystycznie, wesoło, sportowo, ale przede wszystkim – bezpiecznie.
News 7 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rajdzie pieszym do Jarnołtówka, do rezerwatu „Cicha Dolina”. Pomysłodawcą, a jednocześnie współorganizatorem tej plenerowej imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna z Moszczanki. Strażacy zabezpieczali trasę naszej wędrówki, zorganizowali gry i zabawy sportowe na śródleśnej polanie, rozpalili imponujące ognisko, przy którym dzieci piekły kiełbaski. Obecność strażaków była dla uczniów dodatkową atrakcją. Dzieci pytały o charakter pracy strażaka, rodzaje (...)