« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  ,   44   ,  45  ,  46  , (...)  91  , (...)  121  , (...)  178  ,  179   | następna strona »

„Pasowanie na Przedszkolaka”

Dnia 16 listopada w naszym przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.
News Na tą uroczystość zaprosiliśmy animatorkę „Ninę Show”, która w wspaniały sposób zorganizowała przebieg imprezy. Aby maluchy mogły przystąpić do uroczystego pasowania, dzieci musiały wykazać się sprawnością i wykonać kilka ćwiczeń ruchowych. Atrakcją było dla nich farbowanie włosów i malowanie buziek. Po udanych zabawach przyszła pora na najważniejszą część uroczystości. Dzieci z zadowoleniem i dumą przyjęły swój awans i zostały włączone do grona przedszkolaków, a dopełnieniem uroczystości były dyplomy i (...)
Data: 2017-11-19

WIELKIE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W JUBILEUSZOWEJ – XX-ej EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJI DZIECIĘCEJ „WIERSZYKOWY SEZAM’’

News     Nasi recytatorzy podczas gminnego konkursu swoimi umiejętnościami, talentem jak również szczerością wyrazu artystycznego ujęli jury tegorocznej jubileuszowej edycji „WIERSZYKOWEGO SEZAMU” i… posypały się wspaniałe lokaty: W kategorii najstarszej (kl. V- VII) – II MIEJSCE – Łucja Stonoga z klasy VI                 WYRÓŻNIENIE – Szymon Augustyn z klasy V W kategorii średniej (kl. III- IV) – II MIEJSCE – Agata Osiecka z klasy IV         (...)
Data: 2017-11-16

SPORTOWCY W NASZEJ SZKOLE

Drużyna UKS Orlik Prudnik rocznik 2009 prowadzona przez Pana Trenera Ireneusza Licznara zajęła III miejsce w Turnieju Gold Game Cup pod Wrocławskim balonem.
News     W tej oto drużynie grają zawodnicy, a zarazem uczniowie naszej szkoły Zieliński Oskar i Wiktor Hawron-Zborowski, który dobył statuetkę dla wyróżniającego się zawodnika zdobywając 18-ście goli dla swojej drużyny. Jesteśmy dumni, że mamy takich sportowców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z sportowym pozdrowieniem Marta Borko - Ciesielska (...)
Data: 2017-11-16

Jestem Polką i Polakiem [Łąka Prudnicka]

Dzieci w przedszkolu w Łące Prudnickiej świętowały 11 listopada – Święto Niepodległości.
News

W czasie zajęć z ciekawością słuchały opowiadań związanych z wydarzeniami historycznymi dotyczącymi odzyskania Niepodległości przez Polskę. Poznały symbole narodowe. Słuchały i śpiewały hymn narodowy, wiedząc jak należy się przy tym zachować.  Samodzielnie i zaangażowaniem wykonały symbole narodowe i połączyły to w plakat, jako dowód, że są dumne z tego kim są.

Ewa Pelczar
Data: 2017-11-14

Obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości

W przeddzień 99 rocznicy obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości.
News    Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas: wicekurator opolski – pan Artur Zapała, wizytator – pan Jacek Szostak, wiceburmistrz Prudnika – pan Stanisław Hawron, ksiądz proboszcz – Józef Wojtasek, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Beata Gąsiorowska.   Przybyli na uroczystość mogli obejrzeć piękne widowisko z wykorzystaniem technologii multimedialnej. Uczniowie klas starszych wcielili się w rolę personifikowanej Polski i jej historii. Oprawę spektaklu stanowiły slajdy prezentujące etapy historii naszego kraju (...)
Data: 2017-11-12

Miejsko – Gminne Zawody w Halowej Piłce Nożnej

News 7.11.2017r. dziewczęta w składzie (Weronika Trembecka, Wiktoria Gurgul, Marta Piekarczyk, Lena Wizer, Jesika Jędrzejczak, Milena Salawa ) zdobyły II miejsce w  miejsko-gminnych zawodach  Halowej piłki nożnej dziewcząt w Prudniku. Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz (...)
Data: 2017-11-12

W samo południe recytowali cudnie!

9 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski – impreza artystyczna, podczas której zapaleni recytatorzy naszej szkoły mieli okazję wymienić się doświadczeniami i pomysłami artystycznymi.
News Wszyscy uczestnicy konkursu recytowali cudnie, ale najcudniej: w kategorii klas III-IV: I MIEJSCE – Agata Osiecka II MIEJSCE – Angelika Bolibrzuch III MIEJSCE – Maja Giemzik w kategorii klas V-VII: I MIEJSCE – Łucja Stonoga II MIEJSCE – Tymek Nowak III MIEJSCE – Paweł Wójtowicz Recytatorzy wyróżnieni: Amelka Gorzelanna, Magda Wójtowicz, Miłosz Sadło i Szymon Augustyn. Laureatom oraz uczniom wyróżnionym – gratulujemy szkolnego sukcesu recytatorskiego i (już w najbliższą środę) (...)
Data: 2017-11-09