« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  43  ,   44   ,  45  , (...)  49  , (...)  96  , (...)  127  , (...)  188  ,  189   | następna strona »

Powiatowy Turniej gry w „Dwa ognie”

08.03.2018 w Białej odbył się Powiatowy Turniej gry w „Dwa ognie”.
News     Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. III - IV( M. Wilczek, K. Charków, D. Frukacz, Ł. Pastuła, K. Trybel, S. Iwanowicz, J. Kufel, J. Żurakowski, B. Salawa, W. Hawron, F. Dańko). Po trudnej i zaciętej walce nasi uczniowie zajęli III miejsce. W zawodach uczestniczyły najlepsze drużyny z powiatu, dlatego rozgrywki były na bardzo wysokim poziomie. Naszym chłopakom zabrakło tylko dwóch małych punktów do drugiego miejsca. Serdecznie im gratuluję i życzę dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2018-03-09

Świętujemy Dzień Kobiet

Dzisiaj odbył się wyjątkowy apel poświęcony wszystkim kobietom oraz koleżankom z klasy.
News     8 marca to doskonała okazja, do wyrażenia swojej miłości, szacunku i pamięci o bliskich nam sympatiach czy koleżankach. Dlatego chłopcy z SU i Klubu Anioła w imieniu wszystkich kolegów postanowili z tej właśnie okazji przeprowadzić plebiscyt tych najpiękniejszych w naszej szkole. Najpiękniejszych nie tylko z urody, ale talentu, gracji, uśmiechu, mądrości, artystycznej duszy czy przyjaciółki.     Plebiscyt został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klas I- III i klas IV-VII. Wszystkie nominowane koleżanki zostały wyróżnione, (...)
Data: 2018-03-09

I znowu jesteśmy mistrzami

27.02.2018 r. w Prudniku odbył się Gminny Turniej Gry w „Dwa ognie” w kategorii chłopców.
News     Naszą szkołę reprezentowali ucz. kl. III-IV (M. Wilczek, K. Charków, D. Frukacz, Ł. Pastuła, K. Trybel, M. Świtalski, J. Kufel, J. Żurakowski, B. Salawa, W. Hawron, F. Dańko). Po trudnej i zaciętej walce nasi uczniowie zajęli I miejsce i tym samym zakwalifikowali się na zawody powiatowe. Chłopakom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Bożena Sajewicz   (...)
Data: 2018-03-06

To była Wielka Sztuka….

Jak co roku, w lutym, w przedszkolu w Moszczance, był organizowany Tydzień Sztuki.
News     To czas, kiedy przedszkolaki obcowały z Wielką Sztuką. Uczestniczyły w zajęciach tematycznych z okazji Dnia Muzyki, Dnia Plastyki, Dnia Teatru i Dnia Fryderyka Chopina. Każdy dzień dawał inne emocje, inne wrażenia, inne działania. To była również okazja do dzielenia się pomysłami, doświadczeniami, zarówno dla dzieci jak i nauczycieli. Zwieńczeniem Tygodnia Sztuki był wyjazd do Głuchołaz na muzyczne przedstawienie bajki „Dorotka w Krainie Oz”. Edyta Worożańska (...)
Data: 2018-03-01

KORESPONDENCJA MIĘDZYSZKOLNA

W województwie podkarpackim, powiecie niżańskim, w gminie Harasiuki, leży pięknie położona wieś-Gózd. W tej wsi istnieje mała szkoła podstawowa.
News     W klasie I jest zaledwie 4 uczniów. Na pewno mało kto o niej słyszał. Ale zupełnie przypadkiem, szczęśliwym przypadkiem – dowiedzieliśmy się o swoim istnieniu. Oni o Moszczance i wspaniałych uczniach z trzeciej klasy, a my - o sympatycznych, otwartych na przyjaźnie uczniach ze szkoły w Goździe.  Dzięki współpracy nauczycieli, Fb i dzieciom, narodziła się korespondencja międzyszkolna. Listy piszą uczniowie klasy trzeciej ze wszystkimi uczniami szkoły w Goździe.  Tematów jest wiele, więc korespondencja kwitnie. Wiele radości (...)
Data: 2018-03-01

Żywa lekcja historii

Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która ostatniego lutego przybyła do naszej szkoły, porwała uczniów z Moszczanki w historyczną podróż.
News     Rekonstruktorzy przybliżyli dzieciom staropolską kulturę i obyczaje epoki szlacheckiej. Uczestnicy tej podróży mieli okazję obejrzeć dużą kolekcję rekwizytów. Chętni śmiałkowie przyjęli wyzwanie w formie stoczenia pojedynku rycerskiego. To była naprawdę wartościowa, żywa lekcja historii!!! Anna Włodarczyk Małgorzata Tuz ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka.pl/portal-menu-8-375.html (...)
Data: 2018-02-28

„MASTER OF SPELLING 2018”

Za nami czwarta edycja Konkursu Literowania w języku angielskim.
News     27 lutego uczniowie klas IV-V oraz klas VI-VII walczyli o tytuł Mistrza Literowania. Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności literowania, rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz motywowanie do nauki poprzez współzawodnictwo. Po wielkich zmaganiach i zaciętej rywalizacji tytuł Mistrza Literowania 2018 zdobyli: Bartosz Bieniarz z klasy V i Joanna Bandurowska z klasy VII. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy za udział w konkursie i słodkie niespodzianki. Gratulujemy wszystkim (...)
Data: 2018-02-27

Licznik odwiedzin: 1959109