« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  ,   43   ,  44  ,  45  , (...)  89  , (...)  118  , (...)  174  ,  175   | następna strona »

„Na grzyby…”

W dniach 20 – 22 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Rajdzie „Karolinka” do Jarnołtówka. Hasłem przewodnim naszego rajdu było „Wielkie grzybobranie”.
News W sobotę, 21 października wraz z rodzicami ekspertami: panią Iwoną Giemzik i panem Jackiem Szkwarkiem wybraliśmy się na długą wycieczkę po Cichej Dolinie. Każdy z nas marzył, że przyniesie kosz pełen grzybów. Niestety… spóźniliśmy się, po wcześniejszym, obfitym wysypie po grzybach nie było już  śladu. W czasie naszej wędrówki po lesie zdobyliśmy wiedzę jak w prosty sposób odróżniać grzyby jadalne od tych trujących, pomogli nam w tym nasi wspaniali Eksperci. Nasza wycieczka odbywała się w przepięknych okolicznościach (...)
Data: 2017-10-26

„Historia ziemniaka na wesoło”

Słowo „historia” budzi wiele różnych emocji. Są tacy, dla których to zawsze będzie coś odległego, niezgłębionego, pełnego tajemnic i odkrywczych wyzwań.
News     Nam, uczestnikom jesiennego spotkania słowo to na długo kojarzyć się będzie ze świetną zabawą, jaka miała miejsce w naszej placówce. Była to „Historia ziemniaka na wesoło” przygotowana przez uczniów wszystkich klas - prawdziwie freinetowskie arcydzieło teatralne. To nasi uczniowie wcielili się w postaci widowiska: Fryderyka II – króla pruskiego, Elżbietę I-królową Anglii,  królową Marię Kazimierę, króla Jana III Sobieskiego, Motykę, Wodza indiańskiego, kucharza, dworzan, chłopów i odegrali (...)
Data: 2017-10-26

Na sygnale!!! Ratujmy i uczmy się ratować!

Tym razem nie było zdarzenia, które wymagałoby naszej reakcji i pomocy, ale nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy potrzebni innym.
News Jest tyle sytuacji w życiu, które nas zaskakują, ale nie zawsze potrafimy zachować się odpowiednio do danej chwili. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, to zadanie bardzo trudne a zarazem wielka odpowiedzialność z naszej strony. I takiej praktycznej odpowiedzialności mogli doświadczyć nasi uczniowie klas IV-VII pod okiem zaproszonych strażaków z Rudziczki i Moszczanki, którym towarzyszyli przedstawicieli KRUS-u. W ramach działalności prewencyjnej KRUS doposaża OSP w sprzęt ratownictwa medycznego. Nasi uczniowie mogli przyjrzeć się (...)
Data: 2017-10-25

Nagrodzone i wyróżnione

News Miło nam  poinformować, że w gminnym konkursie plastycznym „Barwy romskiego świata”, zorganizowanym przez Prudnicki Ośrodek Kultury, nasze przedszkolaki zdobyły nagrody i wyróżnienia. Julia Malinowska – nagroda Gabrysia Wilczek – nagroda Zuzia Olejnik – wyróżnienie Maja Salawa – wyróżnienie                                                                                                      (...)
Data: 2017-10-23

Z WIZYTĄ W „ZAGINIONYM MIEŚCIE ROSENAU”

Piękna październikowa pogoda sprzyja wycieczkom i poznawaniu walorów turystycznych naszej najbliższej okolicy.
News     W środę 18 października skorzystaliśmy z zaproszenia rodziców naszego kolegi Bartka - Państwa Lucyny i Przemysława Gorzelannych do odwiedzenia „Zaginionego Miasta Rosenau” w Pokrzywnej. Razem z przewodnikiem odwiedziliśmy sztolnię, gdzie mogliśmy się przekonać jak wyglądała praca i życie górników wydobywających złoto, a także poznać legendę związaną z zaginionym miastem. Miło spędziliśmy czas w parku linowym oraz na innych atrakcjach tego miejsca. Dziękujemy Gospodarzom za wspaniałą wycieczkę i przygotowanie (...)
Data: 2017-10-22

W nagrodę za wytrwałość i osiągnięcia

News „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje,  a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych”     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek skierował zaproszenia na ręce pracowników naszej szkoły, do wspólnych obchodów tego święta w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spotkanie odbyło się 12 października i było ogromnym przeżyciem dla wszystkich odbierających medale, nagrody z rąk wojewody opolskiego i kuratora oświaty. 17 października nasi nagrodzeni pracownicy (...)