« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  ,   43   ,  44  , (...)  47  , (...)  92  , (...)  122  , (...)  180  ,  181   | następna strona »

DZIEŃ ZNACZKA ODBLASKOWEGO [Łąka Prudnicka]

06.12.2017 mieliśmy w przedszkolu gości z Prudnickiej Policji Drogowej.
News     Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające dla dzieci. Goście zadawali dzieciom pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się po ulicach,  „ Co powinny posiadać osoby piesze, na rowerach, motorach, żeby bezpiecznie poruszać się po ulicach, szczególnie wieczorem?“. Dzieci  wykazały się dużą wiedzą, w zamian za to otrzymały w nagrodę pochwałę i znaczki odblaskowe. Ewa Pelczar   (...)
Data: 2017-12-10

Witaj MIKOŁAJU [Łąka Prudnicka]

Pogoda nie dopisała, więc Mikołaj przyjechał do przedszkola bryczką.
News     Na powitanie wyszły Mu Śnieżynki i Mikołaj Junior. Reszta dzieci z radością przywitała Mikołaja w przedszkolu. Dzieci w prezencie przygotowały dla Mikołaja wesoły program artystyczny, w zamian za to Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Były też wspólne zdjęcia. No i niestety przyszedł czas rozstania, Mikołaj spieszył się do innych dzieci. Dzieci, z noskami przyklejonymi do szyb okiennych z żalem żegnały Mikołaja, ale zaprosiły Go już na następny rok. Ewa Pelczar ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www.szkolamoszczanka (...)
Data: 2017-12-10

W POSZUKIWANIU ODPRĘŻENIA OD … SZKOLNYCH SPRAW - CZWARTOKLASIŚCI W TEATRZE NA KOMEDII „HOKUS POKUS, CZARY MARY… I KRÓL”

Już starożytni dostrzegali związek terapii z teatrem.
News     Zatem, idąc za antyczną mądrością, postanowiłam z moimi uczniami i ich rodzicami, że pierwszą rekreacyjną wycieczką w klasie czwartej będzie … wyjazd do teatru, który pozwoli jego wszystkim uczestnikom odreagować liczne szkolne napięcia, stłumione emocje oraz skrępowane myśli.    Teatralne spotkanie z komediowym światem fantazji wykreowanym dla nas przez Martę Guśniewską (autorkę komedii), Pawła Aignera (reżysera), Pavela Hubicke (scenografa) i Piotra Klimka (muzyka), tak odmiennym od codziennego świata zwykłych ludzi, spełniło (...)

Cudeńka z masy solnej

W naszej szkole jest wielu rodziców, którzy aktywnie włączają się w życie szkoły i klasy.
News     W czwartek 7 grudnia w klasie pierwszej odbyły się warsztaty artystyczne, które przeprowadziła Pani Joanna Żabska. Podczas warsztatów uczniowie samodzielnie wyrabiali ciasto z mąki i soli, a z powstałej masy solnej tworzyli przeróżne pajacyki, gwiazdki i choinki. Warsztaty były bardzo kreatywne, a dzieci zachwycone. W naszej klasie to nie koniec zajęć warsztatowych, które będą prowadzone przez rodziców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne pomysły. Małgorzata Zaworska ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII: http://www (...)

W klimacie Bożego Narodzenia

Warsztaty Bożonarodzeniowe to w Przedszkolu w Moszcznace już tradycja.
News    Wspólnie z uczennicami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku – Walentyną, Angeliką i Michaelą, dzieci tworzyły ozdoby i stroiki świąteczne. Na przygotowanych stanowiskach przedszkolaki wyklejały, malowały, kolorowały, natomiast starsze koleżanki przygotowywały świąteczne choinki, które będą sprzedawane na kiermaszu świątecznym w Kościele Parafialnym w Moszczance. Wspólna praca i miłe towarzystwo sprawiło, że czas upływał szybko, ale przede wszystkim twórczo.     Dziękujemy dzieciom, uczennicom (...)
Data: 2017-12-08

UWAGA! UWAGA! KOLEJNA LAWINA LAUREATÓW: MARTA, AGATA, MIŁOSZ, ŁUCJA, czyli recytatorska rewolucja w … prudnickiej willi Frankla

Dzisiaj, w urokliwej siedzibie Prudnickiego Ośrodka Kultury, miał miejsce IX Konkurs Recytatorski Poezji Romskiej.
News Jak co roku, w ten grudniowy czas, opuściliśmy szkolne mury, by … magią romskiego słowa mówionego, talentem, odwagą i kunsztem recytatorskim - oczarować publiczność i… komisję konkursową. Udało się! Profesjonalne jury, któremu tego roku przewodniczyła Róża Łakatosz – romska poetka i malarka z Poznania, doceniło wkład pracy i jakość recytacji wierszy autorstwa Papuszy, Jana Mirgi, Teresy Mirgi, Stanisława Stahino Stankiewicza w wykonaniu naszych recytatorów – gadżów. W kategorii klas I-III: I MIEJSCE i NAGRODA (...)
Data: 2017-12-07

Mikołaje są na świecie… czyli klasa V w krainie LEGO

Że Mikołaje są na świecie przekonali się uczniowie klasy V w mroźny, wtorkowy poranek. Nic nie podejrzewając, jak co dzień przyszli do szkoły, spakowani i przygotowani do zajęć.
News     Kiedy zadzwonił dzwonek dowiedzieli się , że mają się ubrać i przejść do autokaru. Niektórzy byli bardzo zdziwieni inni nawet lekko przerażeni. Kiedy autokar ruszył dzieci dowiedziały się, że jadą do Wrocławia zwiedzić największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO. Radość była ogromna. Sama wystawa była połączeniem edukacji z zabawą. Wśród uczniów największe zainteresowanie wzbudził 11-metrowy samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych, zbudowany z miliona klocków oraz postać Roberta Lewandowskiego. W (...)
Data: 2017-12-07

Licznik odwiedzin: 1911528