Strona główna       |        Napisz do nas

Tutaj jesteś: strona główna  |  Aktualności

Aktualności

« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  ,   43   ,  44  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

WŁOSCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi współpracę ze szkołami z zagranicy, co pozwala uczniom doskonalić umiejętności językowe na autentycznych materiałach oraz kształtować postawy ciekawości, tolerancji i otwartości wobec innych kultur.
News      Od dwóch lat uczniowie klasy V i VI korespondują z rówieśnikami ze szkoły podstawowej z Lateriny z Włoch. W podstawie programowej dla II etapu edukacyjnego czytamy, iż uczniowie w ramach sprawności pisania powinni umieć napisać krótki list o sobie i swoich zainteresowaniach. Żadnego listu do wyimaginowanej postaci nie może porównać z listem kierowanym do prawdziwej osoby. Uczniowie są bardzo podekscytowani otrzymywaniem listów z zagranicy. Podczas lekcji związanej z poznaniem treści listów, doskonalą sprawność czytania (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-28

Drugi Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka dla Moszczanki

Dzieci z przedszkola realizowały program Akademii Zdrowego Przedszkolaka – Moduł XX „Z ekologią za pan brat”.
News Akademia propaguje zdrowy tryb życia wśród dzieci, dbając o zdrowe nawyki nie tylko w zakresie właściwego odżywiania od najmłodszych lat, ale i szeroko pojętego zdrowia i rozwoju psycho – społecznego.     Przez trzy miesiące podejmowaliśmy działania związane z ekologią, realizowaliśmy proponowane przez Akademię scenariusze zajęć, korzystaliśmy z pomocy dydaktycznych.      Po przedstawieniu swoich efektów otrzymaliśmy Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.    Edyta Worożańska nauczyciel przedszkola (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-27

Przedszkolaki w Przysieczy

W słoneczny, poniedziałkowy poranek, 22 maja o godzinie 9.00, dzieci z przedszkola z Moszczanki wyruszyły do Przysieczy do gospodarstwa agroturystycznego. Po raz pierwszy na wycieczce każdemu dziecku towarzyszył opiekun.
News       Dwa autokary do Przysieczy dotarły na godzinę 10.00 i przez trzy następne godziny byliśmy w innym, przyjaznym, spokojnym świecie. Otaczająca nas zieleń, piękne zabudowania, obecność zwierząt wprowadzały nas w klimat wiejskiego życia. Państwo Lipiśncy – właściciele gospodarstwa, przyjęli nas bardzo serdecznie. Ich pozytywna energia, dobry humor sprawiły, że czuliśmy się tam jak w domu. Każde zwierzątko, które mieszka na farmie ma swoje imię, swoją historię, którą mieliśmy okazję wysłuchać podczas ich karmienia. Byliśmy (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-27

SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 20.05.2017r. w hali sportowej I LO w Prudniku odbyła się Spartakiada Przedszkolaków zorganizowana przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Prudniku.
News     W sportowych zmaganiach udział wzięło 7 przedszkoli, w tym nasze z Moszczanki. Każda drużyna posiadała własny emblemat z nazwą przedszkola oraz specjalny okrzyk sportowy, który motywował ich do rywalizacji.       Konkurencje sportowe w których brali udział to: bieg sztafetowy, rzut do kosza, slalom z łyżeczką, wyścigi kangurów, hokej, wykopki, szarfa i obręcz oraz podaj dalej.       W każdej konkurencji dzieci dawały z siebie wszystko. Zabawa była niesamowita dla przedszkolaków. Wiele radości sprawiło (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-27

XI EDYCJA FESTIWALU PIOSENKI ANGIELSKIEJ

25 maja upłynął w naszej szkole w radosnej i uroczystej atmosferze, wszystko za sprawą wykonawców, którzy wystąpili w XI edycji Konkursu Piosenki Angielskiej.
News Śmiało można stwierdzić, że festiwal ten wpisał się już na stale do kalendarza imprez szkolnych. Jury oceniało wykonawców pod względem poprawności muzycznej, językowej i ogólnego wrażenie. Wystąpiło 7 solistów i 4 zespoły. Zadanie jury było niezwykle trudne, gdyż młodzi wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom zarówno muzyczny jak i językowy. Wyniki konkursu: Klasy I – III I miejsce Julia Szpara II miejsce Miriam Pustelniak III miejsce Hania Gołowkin, Malwina Sitek, Iga i Maja Giemzik Klasy IV – VI I (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-26

MATEMATYCZNY TURNIEJ KLAS III – VI

News W dniu 24 maja odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny pn. „Matematyczny Turniej Klas”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród naszych uczniów, wykrywanie uzdolnień, popularyzowanie matematyki oraz kształcenie umiejętności współdziałania w grupie. Uczniowie rozwiązywali przygotowane zadania w czterech grupach – odpowiednio do posiadanych wiadomości i umiejętności. W skład zestawu zadań konkursowych wchodziło 5 serii zadań dla każdej klasy. Każdy zestaw zawierał po 2 zadania, za które można było (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-25

Nasze Majowe Ekspertki

Maj nieodłącznie kojarzy się z jedną datą, 26 – Dzień Matki. W tym dniu wszystkie mamy z pewnością dostaną laurki, bukiety kwiatów, czy drobne prezenciki.
News     Klasa IV postanowiła uczcić to święto w sposób zupełnie inny. Zaprosiliśmy do naszej klasy Mamy Ekspertki, które zechciały podzielić się z nami swoimi zainteresowaniami, wiedzą, pasją. Pierwsza na nasze zaproszenie odpowiedziała mama Lenki. Pani Bożenka jest pielęgniarką, opowiedziała nam o swojej pracy i podzieliła się z nami swoimi doświadczeniami. Już teraz wiemy jak ważna jest codzienna higiena, a przede wszystkim częste mycie rąk. Razem z mamą Leny utrwaliliśmy sobie zasady pierwszej pomocy, ćwiczyliśmy na fantomie jak również (...)
Czytaj całą aktualność +
Data: 2017-05-25
« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  42  ,   43   ,  44  , (...)  84  , (...)  112  , (...)  165  ,  166   | następna strona »

Skok do góry

WebinspiracjeAdmnistracja serwerowa i utrzymanie serwisu
Webinspiracje - Agencja Internaktywna - Stanisław Stadnicki
Licznik odwiedzin: 1824882