« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  41  ,   42   ,  43  , (...)  82  , (...)  109  , (...)  160  ,  161   | następna strona »

DZIECI STUDIUJĄ NA POLITECHNICE? W MOSZCZANCE TO MOŻLIWE

Ponad 50-letniej Politechnice Opolskiej towarzyszy na rynku edukacji dumna dziewięciolatka: Dziecięca Politechnika Opolska. Z wybitną kadrą, z najmłodszym żakiem w wieku 9 lat, a najstarszym 12 lat. Choć dużo młodsza, również dorobiła się renomy i sporej, blisko trzytysięcznej rzeszy absolwentów, do których dołączyło ostatnio kolejnych kilkaset słuchaczy.
News       Niestraszne im było wstawanie w sobotni poranek. Mowa o dziesięciu uczniach z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Moszczance, którzy w roku akademickim 2016/2017 uczestniczyli w kolejnej edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej. Pierwszy Uniwersytet Dziecięcy powstał w Niemczech w 2002 roku i od tego czasu wiele uczelni otworzyło się dla małych słuchaczy. Każda edycja to nowe tematy wykładów, ciekawe prezentacje, inspirujące konkursy. W listopadzie zeszłego roku studenci Dziecięcej Politechniki Opolskiej otrzymali indeksy, a w (...)
Data: 2017-04-26

W zaczarowanym świecie nauki

Nauka przez zabawę i działanie zawsze przynosi najtrwalsze i najlepsze efekty.
News        Wykorzystując  zasoby edukacyjne Regionalnego Centrum  Rozwoju Edukacji w Opolu, uczniowie klas V i VI mieli niebywałą okazję poznać niektóre zagadnienia naukowe z dziedziny optyki, astronomii, matematyki i robotyki. Dzieci poznały naturalne i sztuczne źródła światła. Dowiedziały się, jak powstaje tęcza, obserwowały powstanie pioruna w maszynie elektrostatycznej, podziwiały widowiskowy sposób tworzenia się wyładowań elektrycznych w kuli plazmowej. W pracowni „mathemetrum” uczniowie „łamali” głowy (...)
Data: 2017-04-20

MEKSYKAŃSCY PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI

Tradycyjnie, w roku szkolnym 2016/2017 klasa VI przystąpiła do realizacji projektu wymiany korespondencji listowej ze szkołą z Meksyku.
News      Głównym celem tej współpracy zagranicznej jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Pisząc listy, uczniowie wymieniają informacje, zdjęcia i ciekawostki dotyczące życia codziennego, geografii, kultury i zwyczajów w swoich krajach.       W pierwszych listach, uczniowie starali się poznać i przedstawić swoje zainteresowania i ciekawostki dotyczące życia rodzinnego i szkolnego. W kolejnych korespondencjach opisywali najciekawsze miejsca obu krajów oraz zwyczaje i tradycje (...)
Data: 2017-04-19

PROJEKT ETWINNING „EASTER IN UK AND POLAND”

Od pewnego czasu projekty eTwinning na dobre zagościły w edukacji językowej naszej szkoły. W tym roku, również nie mogło zabraknąć przedsięwzięcia promującego współpracę szkół w Europie. W marcu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Easter in UK and Poland”. W programie uczestniczyła klasa II naszej szkoły oraz ich rówieśnicy ze szkoły w Chelmsford z Anglii.
News Celem projektu było upowszechnianie tradycji i zwyczajów wielkanocnych naszych krajów, poszerzenie słownictwa związanego z Wielkanocą oraz rozwijanie kompetencji językowych. Wspólnie z naszym partnerem ustaliliśmy zadania związane z tym projektem.       Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli przygotowali piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim i  angielskim, które zostały wysłane do Anglii. Kolejne zadanie polegało na wykonaniu kart z symbolami wielkanocnymi. Dzieci ilustrowały symbole związane z tym świętem (...)
Data: 2017-04-19

Warsztaty wielkanocne

Dnia 11.04.2017r. odwiedzili Nas pracownicy Muzeum Ziemi Prudnickiej, aby przeprowadzić z dziećmi warsztaty wielkanocne.
News Zajęcia rozpoczęły się prelekcją na temat historii malowania jajek. Następnie każde dziecko otrzymało gipsowe jajeczka, które miały pomalować farbami akwarelowymi. Dzieci z zaangażowaniem i radością przystąpiły do pracy. Przedszkolaki zabrały swoje jajka do domu, żeby pokazać rodzicom swoje dzieło. Serdecznie dziękujemy za wizytę i mile spędzony czas.  Judyta Licznar (...)
Data: 2017-04-18

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY W PRZEDSZKOLU [Łąka Prudnicka]

Już od początku kwietnia w naszym przedszkolu odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje Świąt: malowały pisanki, robiły zajączki, kurczątka, baranki, koszyczki, palmy.
News Brały udział w Warsztatach Wielkanocnych. Poznawały  zwyczaje wielkanocne panujące w Polsce. Dnia 12 kwietnia po śniadaniu wielką atrakcją dla dzieci była wspólna zabawa - szukanie śladów zająca w przedszkolu. Ogromną radość sprawiło przedszkolakom znalezienie paczuszek ze świątecznymi prezentami. W tym radosnym dniu, również odbył się konkurs na „Wielkanocne jajo”. Dzieci swymi głosami wybrały zwycięzców: pierwsze miejsce  zdobyli Paulinka Tomczyk i Kacper Wojciechowski, drugie miejsce Mateuszek Piotrowski, trzecie (...)
Data: 2017-04-17

Malowanie muzyki

Odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z uczniami z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Prudniku w ramach realizowanego projektu.
News     Tym razem było to zajęcie muzyczno – słowne. Nasi starsi koledzy czytali biogramy sławnych kompozytorów – W. A. Mozarta, F. Chopina, L. v. Beethovena i P. Rubika, aby potem wspólnie z przedszkolakami bawić się w tworzenie swobodnych tekstów inspirowanych muzyką klasyczną, swobodnego ruchu do tej muzyki i w końcu w tworzenie swobodnej pracy plastycznej.       Dziękujemy Pani Agnieszce Budzyńskiej (opiekun uczniów CKZiU) i uczniom szkoły średniej z Prudnika za miłe spotkanie i wspólną zabawę.   (...)
Data: 2017-04-13