« poprzednia strona |   1  ,  2  , (...)  4  ,   5   ,  6  , (...)  55  , (...)  108  , (...)  144  , (...)  213  ,  214   | następna strona »

„Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa”

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z naszego przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach, wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie.
News Kochane babcie i dziadkowie tłumnie pojawili się na uroczystości z okazji ich święta. Zebranych seniorów i wszystkich gości serdecznie powitała pani dyrektor Małgorzata Tuz, składając serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali dzieci z całego przedszkola przedstawiły program artystyczny. Aranżacja przedstawienia wymagała dużego wkładu pracy personelu przedszkola, począwszy od przygotowania scenariusza, strojów przez scenografię po czuwanie nad realizacją. Jednak główną rolę odegrały dzieci, które wspaniale wcieliły się w swoje role (...)
Data: 2020-02-25

Śladami dinozaurów [Łąka Prudnicka]

Z okazji zbliżającego się Dnia Dinozaura, które przypada 26 lutego maluszki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych „Śladami dinozaurów”, podczas których wysłuchały treść bajki „Dinozaur Danek”, następnie miały okazję pooglądać przyniesione przez panią Olę figurki zwierząt.
News Ciekawostką okazały się też kolorowe obrazki różnych gatunków dinozaurów  i prezentacja multimedialna - „Fascynujący świat dinozaurów” . Przedszkolaki dowiedziały się, że dinozaury dzielimy na dwa rodzaje: mięsożerne i roślinożerne. Że tak wielkie zwierzęta wykluwały się z jajka i że wyginęły bardzo dawno temu, za sprawą ogromnego meteorytu, a osoby, które odnajdują ich pozostałości to paleontolodzy. Wszystkie dzieci z uwagą  słuchały, odpowiadały na pytania  i dzieliły się swoją wiedzą na temat tych (...)
Data: 2020-02-25

Spotkanie z panem Janem Mansonem, wokalistą zespołu rokowego ,,Manson Band” 05.02.2020 r. w Przedszkolu w Łące Prudnickiej

News Pan Jan Manson (prywatnie dziadek Anastazji) ku wielkiemu zadowoleniu dzieci i kadry przyjął zaproszenie pani Marzeny Michalik i przybył do przedszkola. Na początku dokonał prezentacji instrumentu, na którym gra – gitary elektrycznej. Opowiedział również czym kierować się przy wyborze instrumentu oraz o tym jak  ważna jest cierpliwość i pracowitość podczas nauki gry na instrumencie. Następnie zaprezentował utwory ze swojej płyty min. piosenkę o mamie. Przy akordach gitary dzieci odśpiewały wspólnie piosenkę ,,Wlazł kotek na płotek” (...)
Data: 2020-02-23

Bal karnawałowy w Przedszkolu w Łące Prudnickiej dnia 05.02.2020 r.

News Temat przewodni tegorocznego balu brzmiał: ,,W indiańskiej wiosce”. Rodzice okazali się niezawodni i pzygotowali dla dzieci piękne stroje. Własnoręcznie uszyta sukienka i strój indianina czy samodzielnie wykonany pióropusz zrobiły duże wrażenie. Na bal przybyły indianki i indianie oraz inne równie barwne postacie min. policjanci, kosmonauta, ninja. Bal rozpoczął się od opowieści ruchowej o plemieniu ,Tiki Taki”. Następnie dzieci wspólnie odtańczyły tradycyjny indiański taniec. Nie zabrakło iście indiańskich zabaw zręcznościowych (...)

Dzień Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu w Łące Prudnickiej

News Dnia 28 stycznia o godzinie 16.00 w Wiejskim Domu Kultury w Łące Prudnickiej odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. Dzieci z grupy 5-6 latków zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełny uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie (...)
Data: 2020-02-23

Tłusty Czwartek u „Biedronek” [Łąka Prudnicka] 20.02.2020 r.

News „Jak tradycja stara każe w domu, sklepie, biurze, w barze, wszędzie pączek dziś króluje, każdy chętnie go smakuje. Z dżemem, z cukrem, z wisienkami, wszędzie pączek dzisiaj z nami. Dziś kalorii nikt nie liczy, wszędzie moc pysznych słodyczy. W Tłusty Czwartek przez dzień cały słodkim królem – pączek mały!” To był słodki dzień w grupie Biedronek. Od samego rana w przedszkolu  roznosił się zapach smażonych pączków, które przygotowywały  panie kucharki. Czekając na słodkości , dzieci wysłuchały (...)
Data: 2020-02-20